Shkarkim Falas i Adobe Illustrator CS2

Adobe Illustrator CS2

 • Rank
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 74
 • Licenca: Provë falas
 • Shkarkime: 6.8k
 • Versioni: 26.0.2
 • E përputhshme: Win/Mac

Dëshironi të përdorni lidhjen e shkarkimit falas të Adobe Illustrator CS2, por të gjitha ofertat duken vërtet të dyshimta? Lexoni këtë artikull dhe mësoni se si të merrni një version ligjor të Adobe Illustrator CS2 që lejon krijimin e banderolave, kartave të biznesit dhe modeleve të uebsajteve.

ndërfaqe pa pagesë adobe cs2

Përfitimet e Adobe Illustrator CS2

 • Mbështetja e shtresave
 • Shfletuesi vizual Adobe Bridge
 • Pozicionimi i vijës së skajit në lidhje me konturin
 • Krijimi i grafikëve për pajisjet celulare
 • Krijimi i imazheve në shkallë gri
 • Mbështetje standarde PDF/X
 • Ambient pune i porositur

FAQ

 • Çfarë është Adobe Illustrator CS2?

Adobe Illustrator CS2 është një softuer grafike vektoriale i përdorur gjerësisht nga projektues në sfera të ndryshme, si grafika dixhitale, ilustrimet dhe printimi. Është një mjet i përshtatshëm për të zhvilluar çdo lloj burimi multimedial, materiale printimi, përmbajtje interneti, mjete interaktive, videoklipe dhe aplikacione celulare.

 • A është e mundur të shkarkohet një version zyrtar i Adobe Illustrator CS2?

Fatkeqësisht, ky version nuk është më i disponueshëm. Zhvilluesit e fshinë këtë version nga faqja e internetit shumë kohë më parë pasi funksionaliteti i tij është shumë i vjetëruar dhe nuk korrespondon me kërkesat moderne të dizajnerëve grafik. Sidoqoftë, versioni më i fundit i Illustrator është i disponueshëm për shkarkim.

 • Sa kushton Adobe Illustrator?

Pagesa mujore për Adobe Illustrator varion nga 20,99 dollarë në 52,99 dollarë në varësi të planit të abonimit që zgjidhni. Për më tepër, Adobe Company ofron Zbritje të Adobe Creative Cloud që do t'ju ndihmojë të kurseni disa para dhe të blini një version të licencuar me një zbritje të mjaftueshme.

 • A ka një version falas dhe për sa kohë mund ta përdor?

Ju mund të përdorni versionin e provës falas për 7 ditë për ta provuar atë përpara se ta blini. Për më tepër, do të merrni të gjitha funksionet e disponueshme në Illustrator.

 • A mbështet Adobe Illustrator shtesa?

Duke krahasuar Illustrator vs Photoshop, kuptova se të dy programet lejojnë instalimin e furçave, shkronjave dhe shtojcave profesionale shtesë. Ju gjithashtu mund të përdorni Ikonat e Adobe Illustrator për të punuar në dizajnet e faqeve të internetit.

Mënyra të tjera për të përdorur Adobe Illustrator CS2 Falas

Ka dy mënyra për ta marrë këtë program - për ta shkarkuar atë si një aplikacion të vetëm ose si pjesë e Creative Cloud.

Creative Cloud

 • Rank
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 413
 • Licenca: Versioni i provës
 • Shkarkime: 32 mijë
 • E përputhshme: Win / Mac

Përfitimet e Adobe Creative Cloud:

 • Ruajtja në renë kompjuterike
 • Tutoriale falas
 • Mundësia e përdorimit të të gjitha programeve të Adobe
 • Përditësime të qëndrueshme
 • Mbeshtetje teknike

Duke zgjedhur abonimin, ju keni mundësinë të përdorni të gjitha programet e zhvilluara nga Adobe Company për të sjellë në jetë idetë më kreative. Për më tepër, ju do të keni akses në hapësirën e ruajtjes së resë kompjuterike në shumën prej 100 GB, vetë Portofoli Adobe, fontet premium dhe mësime online se si të zotëroni Illustrator.

Mësoni më shumë rreth Provë falas e Adobe Creative Cloud.

Versioni i piratuar i Adobe Illustrator CS2

Shumë përdorues shpesh fillojnë të kërkojnë Crack Adobe Illustrator ose Adobe Illustrator torrent për të mos paguar për abonimin. Ju gjithashtu mund të hasni Tasti dhe Adobe Illustrator, e cila tani konsiderohet të jetë një alternativë e sigurt për versionet e hakuara. Por është më mirë të mos rrezikoni të instaloni skedarë të tillë dhe të mësoni për të gjitha pasojat negative që lidhen me përdorimin e tyre.

Përgjegjësia Ligjore

Nëse përdorni versione të hakuara, bëheni kriminel. Ka një sërë ligjesh në SHBA që mbrojnë të drejtat e autorit dhe kanë për qëllim luftimin e programeve pirate. Si ndëshkim, do t'ju duhet të paguani një gjobë duke filluar nga 1000 dollarë ose mund të çoheni në burg për të paktën 3 vjet.

Viruset

Gjatë instalimit të programeve të hakuara, mund të shihni një rekomandim për të "çaktivizuar antivirusin" në udhëzuesin e instalimit. Kjo ndodh sepse sistemi zbulon një skedar si të paligjshëm dhe sepse ai përmban viruse. Në këtë mënyrë, duke instaluar versionin pa pagesë pirate Adobe CS2, ju mund të infektoni sistemin tuaj me malware që do të vjedhin të dhënat e kartës suaj të kreditit ose informacionin personal.

Për të mbrojtur kompjuterin tuaj, unë rekomandoj përdorimin e softveri më i mirë antivirus falas.

Asnjë mbështetje teknike. Çanta dhe kunja

Duke instaluar programe të hakuara, nuk merrni ndonjë përditësim dhe mbështetje teknike që do t'ju ndihmojë në rast se ndodh ndonjë problem. Vështirësi të tilla lindin pothuajse në të gjitha rastet. Për shembull, mbyllja e papritur e një programi, mungesa e disa funksioneve të rëndësishme, pamundësia për të importuar skedarë, etj.

Alternativat e Adobe Illustrator CS2

Në vend që të kërkoni lidhjet e shkarkimit falas të Adobe Illustrator CS2 të hakuara, njihuni me alternativat e tij falas që sigurojnë performancë cilësore dhe profesionale.

1. Inkscape

Logoja e Inkscape
Pro
 • Shumë mjete të dobishme
 • Mbështetje e shkëlqyer e formatit
 • Përditësimet e shpeshta
Kundër
 • Performancë e ngadaltë
 • Ndërfaqja e mbingarkuar

Inkscape është një nga alternativat më të mira për Adobe Illustrator. Ai ofron funksione të ngjashme, si skicimi, ilustrimi dhe veglat e redaktimit. Për më tepër, ai ka çelësa për të lëvizur dhe rrotulluar sipas pikselave të ekranit, gjurmimin e bitmap-it, pikturimin me ngjyra mbi objekte dhe modifikimin e gradientëve me doreza.

Inkscape është një mjet për specialistë profesionistë ose gjysmë profesionistë të përfshirë në dizajnin e uebit. Është një program me burim të hapur, kështu që ju mund të ndryshoni kodin burimor dhe ta inkorporoni atë në softuer të tjerë.

Duke përdorur Inkscape, mund të hapni dhe importoni formate të ndryshme, si SVG, PDF, EPS, AI dhe CDR. Punon pa probleme në Windows, Mac dhe Linux. E vetmja pengesë është se ky program ndonjëherë mund të jetë i ngadalshëm.

Mëso më shumë Alternativat dhe Adobe Illustrator.

2. Gravit

Logoja e Gravit
Pro
 • Bibliotekë e madhe e aseteve vektoriale
 • Ndërfaqe e përshtatshme
 • Një version i shfletuesit
Kundër
 • Funksionalitet relativisht i kufizuar
 • Gabimet

Ky program mund t'ju kënaqë me mjetet bazë të redaktimit të vektorëve, si stilolaps, rresht, thikë, fetë, bezigon, redaktues gradient. Për më tepër, ai gjithashtu ofron disa veçori të përmirësuara, të tilla si opsione boolean, simbole, mbështetje ndërkombëtare për tekst, etj.

Gravit përmban një ndërfaqe intuitive që është shumë e thjeshtë për t'u naviguar. Plus, ka shumë video mësimore informuese. Ky softuer funksionon në një shfletues, kështu që mund ta përdorni kudo që mund të lidheni me rrjetin.

Ai mbështet formate të ndryshme, si p.sh PDF, PNG, JPG, SVG dhe Sketch duke e bërë atë edhe më fleksibël se Illustrator.

Zbulo me shume softuer falas për dizajn grafik.

3. Sketch

Logo e skicimit
Pro
 • Mbështetje plug-in
 • Shumë mjete profesionale
 • I përshtatshëm për fillestarët
Kundër
 • Jo i optimizuar për PC të dobët
 • Disa mjete kërkojnë përmirësim

Sketch është një program programi profesional për vizatimin vektorial i zhvilluar për përdoruesit krijues.

Falë një ndërfaqe të thjeshtë dhe të përshtatshme, Sketch përmban shumë funksione të ngjashme me ato të Illustrator dhe Photoshop, duke përfshirë punën me shtresa, gradient, paleta ngjyrash dhe stile.

Skica krenohet me aftësi të shkëlqyera të redaktimit të grafikëve vektoriale. Përdoruesit pretendojnë se është shumë i lehtë për t'u përdorur dhe ofron veçori të fuqishme organizative/breadcrumb. Për më tepër, Sketch ofron një grup të plotë burimesh arsimore.

Mësoni më shumë rreth softveri më i mirë i vizatimit falas.

Falas

Pavarësisht se cilin program keni instaluar, unë rekomandoj përdorimin e këtyre mjeteve falas për ta bërë procesin e krijimit të ilustrimeve më të shpejtë dhe më cilësor.

1. Smoke Brush

furçë tymi për adobe illustrator cs2 pa pagesë

Ju mund ta përdorni këtë furçë tymi në shumë zhanre fotografie ose ilustrimi. Gjëja më e rëndësishme është të mos e teproni. Tymi lëviz nga ana e majtë me goditje të lehta.

2. Marine Texture

teksturë me bojëra uji detare për adobe illustrator cs2 falas

Kjo strukturë e ndritur me karrocë është e përshtatshme për ilustrime të ndryshme por mendoj se është ideale për pankarta dhe ftesa.

3. Downlink Font

fontet downlink për adobe illustrator cs2 falas

Ky font ndihmon në krijimin e një efekti grunge në çdo ilustrim ose fotografi. Një efekt i tillë është i mundur sepse shkronjat plotësohen me goditje të holla dhe të pabarabarta.

Shkarkim falas i Adobe Illustrator CS2

adobe illustrator cs2 shkarko pa pagesë

Përdorni lidhjen e shkarkimit falas të Adobe Illustrator CS2 për të marrë një program ligjor dhe cilësor për kompjuterin tuaj. Ju mund të mos shqetësoheni për përvojën tuaj pasi programi është i përshtatshëm si për fillestarët ashtu edhe për profesionistët.

SAVE UP TO 60% OFF SAVE UP TO 60% OFF