Adobe Stock Falas

Sipas Ann Young 2022-01-10, Albanian Blog

Adobe Stock

 • Renditja
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 230
 • Licenca: Versioni i provës
 • Kalimet: 10.4k
 • Versioni: Licencë e plotë
 • E pajtueshme: Mac/Win

Dëshironi të përdorni Adobe Stock pa pagesë, të shkarkoni pa pagesë imazhe Adobe Stock, modele, ilustrime, video pa paguar 30 dollarë në muaj? Më poshtë do t'ju tregoj për mënyrën e vetme ligjore për të shkarkuar imazhet Adobestock falas dhe për të dhënë një listë të vogël të alternativave të mira të Adobe Stock falas.

ndërfaqja e aksioneve adobe

Përfitimet FALAS të Aksioneve Adobe

 • Një nga bibliotekat më të mëdha të fotografive
 • Grup mjetesh të zgjeruara
 • Lidhur fort me produktet e tjera të Adobe
 • Optimizimi
 • Kërkimi i mundësuar nga AI dhe plotësimi i shkëlqyeshëm automatik

Mënyra e vetme për të përdorur Adobe Stock pa pagesë për 30 ditë është shkarkimi i Provës FALAS të Adobe Stock. Do të keni akses në më shumë se 100 milion fotografi. Do të merrni 10 asete standarde të Adobe Stock për 1 ditë. Gjëja e parë dhe më e rëndësishme për mua është që ju nuk keni pse të shkelni ligjin për të drejtën e autorit. Versioni i provës falas është absolutisht i ligjshëm. Gjithashtu, vlen të përmendet se nuk do të jeni të kufizuar në funksionalitet. Të gjitha mjetet dhe veçoritë e disponueshme në versionin e paguar janë gjithashtu të pranishme.

Merrni Lightroom falas për të redaktuar fotot tuaja.

Pyetje të shpeshta për Stock Adobe

Nëse keni akoma ndonjë pyetje, lexoni këtë listë të FAQ -ve që do t'u përgjigjet të gjitha.

 • A mund ta përdor versionin e Provës Falas disa herë?
Jo, përdorimi i Provës Falas është i disponueshëm vetëm një herë për secilin program për një llogari të vetme Adobe ID.

A mund ta ndryshoj planin tim të abonimit të zgjedhur më parë?

Po. Shkoni në faqen zyrtare të Adobe. Hyni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni opsionin që ju nevojitet në seksionin "Abonimet e mia".

 • A mund t'i marr paratë e mia nëse nuk kam nevojë për programin?

Po, nëse nuk kanë kaluar 14 ditë nga pagesa e fundit. Kontaktoni ekipin e mbështetjes teknike dhe jepni një arsye për rimbursimin.

 • A mund të marr zbritje?

Po. Adobe është bujare me studentët dhe mësuesit, duke u ofruar atyre zbritje për fotot e Adobe Stock deri në 60%. Gjithashtu, nëse nuk jeni student ose punonjës i një institucioni arsimor, ndiqni lajmet nga faqja zyrtare, kompania poston promovime të ndryshme një herë në muaj.

 • Çfarë duhet të bëj nëse e kam instaluar softuerin, por ai nuk funksionon?

Kontrolloni kërkesat minimale dhe krahasojini ato me aftësitë e kompjuterit tuaj. Nëse këto të dhëna përputhen, kontaktoni mbështetjen. Kompjuteri juaj mund të ketë viruse ose një prishje të sistemit.

Pse nuk mund të shkarkoj fotografi dhe t'i përdor ato falas?

Nëse keni punuar ndonjëherë me fotot e dikujt, për shembull, i keni përdorur ato për një projekt ose banderolë, me siguri keni parë që ajo ishte e mbrojtur nga e drejta e autorit, por nuk i keni kushtuar shumë rëndësi këtij fakti. Si rregull, stilistët e papërvojë nuk përdorin imazhe pa Adobe. Ata thjesht ruajnë çdo fotografi nga Interneti dhe vazhdojnë të punojnë me të.  

Nëse jeni një prej tyre, do të keni probleme gjyqësore dhe 2,500 dollarë dënim . Çdo fotografi, video dhe imazh i ngarkuar në internet mund të mbrohet me të drejtën e autorit. Shkelja e tij mund të sjellë gjykim dhe gjobë, punë në komunitet apo edhe burgim.  

5 Alternativat më të Mira Falas të Adobe

Nëse nuk jeni të kënaqur me pagesën mujore për Adobe Stock ose funksionalitetin dhe mjetet e tij, mund t'i provoni këto alternativa të Adobe Stock pa pagesë dhe shareware.

1. Shutterstock

logoja e shutterstock
Pro
 • Baza më e madhe e skedarëve
 • Redaktor imazhi i integruar
 • Imazhet mund të blihen me pajtim ose individualisht
Kundrat
 • Çmimi i lartë i abonimit

Shutterstock ka bibliotekën më të madhe të fotografive në botë. Koleksioni i tij përbëhet nga më shumë se 200 milion imazhe falas. Shutterstock gjithashtu ka një përzgjedhje të gjerë të burimeve video, muzikë dhe redaktuese, si dhe përmbajtje të personalizuar. Ajo u themelua në 2003 dhe ishte pioniere e modelit të abonimit të fotografisë së aksioneve.

Imazhet mund të blihen individualisht ose me pajtim. Abonentët mund të përdorin mjetin e redaktuesit Shutterstock, i cili u lejon atyre të personalizojnë dhe korrigjojnë fotot shumë shpejt. Këtu mund të kryeni prerje dhe të shtoni filtra.

2. Dreamstime

logo e ëndrrës
Pro
 • Shumë fotografi dhe video falas
 • Abonim i lirë
Kundrat
 • Faqja e optimizuar dobët
 • Karakteristikat e kërkimit të papërsosur

Dreamstime është një burim relativisht i ri me një reputacion të mirë. Fillimisht i krijuar si një faqe interneti pa pagesë, është një burim i njohur imazhesh për shumë agjenci reklamash, revista dhe kompani mediatike. Fotografitë shiten me pajtim ose me kredite (pagesa për shkarkim).

Koleksioni Dreamstime përbëhet nga më shumë se 81 milion fotografi, video, muzikë dhe efekte zanore, ilustrime dhe imazhe vektoriale. Ju gjithashtu mund të shkarkoni të dhëna me rezolucion të lartë pa pronësi publike dhe të domenit publik në këtë faqe.

3. Depositphotos

logo depozitimi i fotove
Pro
 • Lundrim i lehtë
 • Abonim i përballueshëm
Kundrat
 • Një bazë mjaft e vogël skedarësh në krahasim me konkurrentët

Ky është një uebfaqe tjetër e mirë me çmime konkurruese që do t'i përshtaten atyre që kërkojnë imazhe pa pagesë. Biblioteka përbëhet nga më shumë se 75 milion fotografi, grafika, vektorë dhe video falas që nuk kërkojnë honorare dhe ka një zgjedhje shumë të gjerë në disa kategori.

Për shembull, seksioni "Mjekësia dhe Shëndeti" përmban më shumë se 1.7 milion fotografi. Skedarët mund të blihen përmes një plani krediti me abonim ose porosi të vetme. Faqja gjithashtu ka një opsion të përballueshëm me vlerë 9.99 dollarë në muaj për 10 imazhe me rezolucion të lartë dhe fotografi vektoriale.

4. 123RF

Logo 123rf
Pro
 • Karakteristika të shkëlqyera të kërkimit
 • Baza e madhe e skedarëve
Kundrat
 • Abonim i shtrenjtë

123RF është një ofrues i përmbajtjes për aksionet mikro që nuk kërkojnë tarifa licencimi. Faqja bën shumë ndryshime vazhdimisht dhe ka një sistem të shkëlqyeshëm të kërkimit të imazheve. Ju mund të zgjidhni nga mbi 103 milion fotografi falas, imazhe vektoriale, video dhe skedarë audio.

123RF gjithashtu ofron një gamë më të gjerë kategorish se sa disa faqe të tjera. Për të ngarkuar një fotografi, duhet të blini kredite, të merrni një paketë shkarkimi ose të regjistroheni në një plan.

5. Alamy

logo alamy
Pro
 • Një nga bazat më të mira të skedarëve
 • Kërkim i thjeshtë
Kundrat
 • Abonim shumë i shtrenjtë në krahasim me konkurrentët

Alamy është një arkiv online me mbi 140 milionë fotografi aksionesh, imazhe vektoriale dhe video. 100,000 imazhe të reja i shtohen koleksionit çdo ditë. Ky shërbim ofron fotografi me cilësi më të lartë se sa sajtet e tjera. Imazhet janë kompozuar shumë mirë. Ato janë artistike dhe dinamike.

Regjistrimi nuk kërkohet për të blerë një imazh. Gjithashtu, nuk ka nevojë të blini kredi ose abonim. Çmimi fillon nga 19,99 dollarë dhe varet nga lloji i licencës dhe madhësia e skedarit që ju nevojitet. Përveç kësaj, Alamy ofron një përzgjedhje të madhe të imazheve krijuese.

Shkarkoni Photoshop Falas për të bërë redaktime profesionale të fotografive.

Shkarkoni fotografi falas për redaktimin e fotografive

merrni fotografi të papërpunuara falas nga fixthephoto

Shikoni koleksionin tonë të fotografive falas që mund t'i përdorni për të praktikuar aftësitë tuaja të redaktimit të fotografive ose provoni paravendosjet në Lightroom, veprimet e Photoshop pa punësuar një model ose blerë fotografi.

Përdorni Adobe Stock Free

shkarkoni provën pa pagesë të aksioneve të adobe

Për të testuar këtë platformë, pajtohuni në versionin zyrtar të provës. Ju jep mundësinë të përdorni Adobe Stock falas për një muaj. Tani mund të përdorni aksionet Adobe falas për 30 ditë.

GET 60% OFF GET 60% OFF