Adobe Bridge Falas

Ura Adobe

 • Rang
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 135
 • Licenca: Falas
 • Shkarkimet: 2.1k
 • Versioni: 11.1.1
 • E pajtueshme: Mac/Win

Nëse doni të merrni një menaxher të fuqishëm burimesh krijuese për ta bërë punën tuaj me skedarë më të lehtë, atëherë Adobe Bridge falas do të jetë perfekte për ju. Me ndihmën e tij, ju do të jeni në gjendje të shikoni, organizoni, modifikoni dhe ndani me lehtësi burimet krijuese. Këtu, unë do t'ju tregoj gjithçka për këtë softuer dhe do t'ju mësoj se si ta shkarkoni falas.

ndërfaqe adobe Bridge

Mos nxitoni në përfundime se nuk ka asnjë mënyrë për të marrë versionin falas, të mbështetur zyrtarisht nga Photoshop. Unë kam përgatitur disa këshilla të dobishme se si të merrni Photoshop falas pa kompromentuar funksione të rëndësishme të redaktimit të imazhit.

Përfitimet e Adobe Bridge:

 • thjeshtë për t’u përdorur
 • Cilësimet e centralizuara të ngjyrës
 • Përpunimi i përshtatshëm i grupeve
 • e lehtë të eksportosh fotografi
 • Mbështetjet Ekranet Retina dhe HiDPI me funksionin e shkallëzimit
 • Nuk është e vështirë të ngarkoni fotografi në Adobe Stock
 • Menaxhimi automatik i cache
 • Organizimi i shpejtë dhe grumbullimi i fotografive panoramike dhe HDR

FAQ

 • Çfarë është Adobe Bridge?

Adobe Bridge është një menaxher skedarësh që ka ruajtje qendrore të skedarëve dhe shumë funksione redaktimi në grup. Duke përdorur këtë softuer, ju mund të kurseni kohën tuaj dhe ta bëni punën tuaj me skedarë më të lehtë.

 • Si mund ta përdorni Adobe Bridge?

Ky program është i dobishëm për fotografët dhe videografët krijues pasi i ndihmon ata të menaxhojnë pasuritë e tyre vizuale shpejt dhe në mënyrë cilësore. Siç e kam përmendur më parë, Adobe Bridge kursen shumë kohë dhe ju lejon të gjeni shpejt skedarë. Gjithashtu, ai ka disa funksione shtesë, duke përfshirë shkarkimin e skedarëve në Adobe Stock dhe Adobe Portfolio dhe importimin e skedarëve nga kamerat dhe pajisjet mobile.

Lexoni këtë përmbledhje dhe mësoni më shumë rreth Portofoli Adobe pa pagesë.

 • Sa kushton Adobe Bridge?

Edhe pse mund ta merrni këtë softuer si një blerje të veçantë absolutisht falas, përdoruesit e bëjnë rrallë. Arsyeja për këtë është fakti se është krijuar kryesisht për të punuar me programet Adobe dhe, më pas, është përfshirë në planin Adobe Creative Cloud. Ky plan kushton 52.99 dollarë në muaj nëse e blini atë për një vit dhe 79.49 dollarë-nëse e blini atë si një blerje të njëhershme.

Mësoni më shumë rreth Re Adobe Creative Cloud pa pagesë.

 • A ka zbritje për studentët / mësuesit?

Po, ka një zbritje prej 60% në të gjithë familjen e aplikacioneve CC!

 • Ku të mësoni Adobe Bridge?

Mund të gjeni shumë kurse në internet që ju mësojnë se si ta përdorni këtë softuer si pjesë e një plani studimi që përfshin shumicën e klasave të Creative Cloud. Ka kurse të veçanta, të cilat gjithashtu përfshihen në Creative Cloud, duke shpjeguar se si të punohet me secilin program.

Mësoni si të merrni Zbritje e Adobe Creative Cloud.

Pse është e rrezikshme të përdorni falas versionin e plasaritur të Adobe Bridge?

Nëse përdorni softuer të paligjshëm, mund të përballeni me shumë probleme më pas. Më poshtë, unë do t'ju tregoj për ato më seriozët. Shpresojmë, pas kësaj, ju do të përdorni vetëm softuer ligjor.

Përdorimi i softuerit të piratuar është i paligjshëm

Nëse shkarkoni versionin ilegal falas të Adobe Bridge ose ndonjë softuer tjetër të paligjshëm, mund të bëheni viktimë e kriminelëve në internet dhe të merrni një padi për shkeljen e ligjit për të drejtën e autorit. Kjo ndodh sepse kompania në zhvillim shpenzon shumë para dhe kohë për produktin e saj për të arritur sukses. Kompania nuk dëshiron të lejojë që biznesi të shkatërrohet nga dikush që vjedh softuerin e tij. Kështu, ata gjurmojnë ata që e instalojnë atë në mënyrë të paligjshme dhe pastaj i padisin ata. Unë ju rekomandoj që të mos merreni me softuer të paligjshëm pasi do të jetë dhjetë herë më pak e shtrenjtë për të blerë një version zyrtar të softuerit sesa të paguani një gjobë për përdorimin e një të paligjshëm.

Gjithmonë ekziston një mundësi për të infektuar kompjuterin tuaj me viruse të ndryshme

Shumë përdorues as nuk e kuptojnë se kur instalojnë softuer të paligjshëm në kompjuterët e tyre nga uebfaqe të panjohura, ata lejojnë që shumë viruse të hyjnë në sistemin e tyre dhe ta dëmtojnë atë. Në një skenar të rastit më të mirë, këto do të jenë disa viruse reklamuese. Sidoqoftë, ekziston gjithashtu një shans që skedari torrent të përmbajë një Trojan ose edhe një skedar që u jep hakerëve qasje të plotë në të dhënat tuaja personale. Nëse nuk doni t'i vendosni të dhënat tuaja në rrezik, shkarkoni vetëm softuer ligjor.

Përditësimet në Versionet Pirate nuk janë të disponueshme

Çdo program ka nevojë për përditësime dhe përmirësime. Vetëm versionet ligjore të softuerit mund ta ofrojnë atë pasi kontrollojnë produktin dhe përpiqen ta përmirësojnë atë gjatë gjithë kohës. Sidoqoftë, duhet të kuptoni se është një proces shumë i vështirë që kërkon shumë profesionistë të punojnë në të dhe ata duhet të paguhen për punën e tyre. Kështu, nëse blini një version të licencuar të softuerit, nuk do të përballeni me asnjë problem. Të gjitha veçoritë dhe përditësimet e reja do të shtohen automatikisht në programin tuaj dhe do të keni qasje edhe në mbështetjen e klientit nëse ndodh ndonjë gabim. Sidoqoftë, në rast se përdorni një version të hackuar të softuerit, nuk do të merrni asnjë prej tyre.

3 Alternativa Falas Adobe Bridge

Nëse, për ndonjë arsye, nuk ju pëlqen të përdorni këtë softuer dhe dëshironi të provoni një alternativë të mirë falas Adobe Bridge, shikoni listën më poshtë dhe me siguri do të gjeni një program sipas dëshirës tuaj.

Lexoni rreth Alternativat e Adobe Creative Cloud.

1. XnView MP

logo xnview mp
Pro
 • Mund ta përdorni në macOS, Linux dhe Windows
 • Mbështet më shumë se 500 formate imazhi
 • Ofron mjete të thjeshta të redaktimit të figurës
 • Nuk është e vështirë të ndryshosh dhe shikosh konfigurimin
 • Mbështet shumë gjuhë
Kundrat
 • Kërkim i kufizuar kundër meta të dhënave
 • Falas vetëm për përdorim privat

XnView MP është një alternativë e shkëlqyer pa Adobe Bridge. Isshtë i lehtë për t’u përdorur dhe funksionon mjaft shpejt. Programi mbështet mbi 500 formate të imazhit dhe eksporton për pothuajse 70 formate. Për më tepër, ky program ka një ndërfaqe të thjeshtë me të cilën është shumë e lehtë të punosh. XnView MP ofron funksione themelore të redaktimit të figurës, duke përfshirë ndriçimin, ngjyrën, kthesat dhe rregullimet e nivelit. Për më tepër, atje do të keni qasje në një veçori të përshtatshme të përpunimit të serisë. Me ndihmën e tij, ju do të jeni në gjendje të konvertoni skedarët nga një format në tjetrin dhe t'i riemërtoni të gjithë menjëherë.

2. IrfanView

logoja e irfanview
Pro
 • Shumë i shpejtë dhe i lehtë
 • Ofron mjete themelore të redaktimit të fotografive
 • Mbështet shumë formate të imazhit
 • Prania e përpunimit të grupeve
 • Mbështet shtojcën e palëve të treta
Kundrat
 • Vendosja e opsioneve mund të jetë jo intuitive për përdoruesit fillestarë
 • Vetëm për Windows

IrfanView është një tjetër alternativë e mirë pa Adobe Bridge. Softwareshtë programi më i përdorur i menaxhimit të fotografive të palëve të treta në treg dhe e meriton plotësisht këtë sukses. Para së gjithash, programi është i lehtë dhe nuk merr shumë hapësirë në pajisjen tuaj, gjë që është e përkryer për këdo që përdor Windows. Gjithashtu, ky softuer mbështet shumë formate të imazhit dhe ofron shumë karakteristika që ju të shikoni me lehtësi fotografi dhe të kryeni redaktimin bazë të fotografive. Përveç kësaj, ky softuer mbështet përpunimin e fotografive në grup nëse keni nevojë të zvogëloni ngarkesën gjatë punës me disa fotografi në të njëjtën kohë. Sidoqoftë, përparësia kryesore e IrfanView është fakti që ai mbështet shtojcat e palëve të treta. Ata do t'ju japin edhe më shumë veçori pa qenë e nevojshme të paguani shtesë.

3. FastStone Image Viewer

logo e shikuesit të imazheve faststone
Pro
 • Mjaft mjete për redaktimin bazë të fotografive
 • Ideale për krahasimin dhe renditjen e shumë fotografive
 • Ofron kontrollet më të mira të tastierës
Kundrat
 • Mungesa e vlerësimit të fotografisë
 • Mund të jetë i ngadalshëm herë pas here

FastStone është alternativa tjetër falas e Adobe Bridge. Edhe pse ky softuer mbështet më pak formate sesa programet e tjera të ngjashme, ai ende ka pozicionet kryesore në treg. FastStone krenohet me një ndërfaqe të thjeshtë që ju lejon të shikoni një numër fotografish dhe t'i redaktoni ato menjëherë. Gjithashtu, ky program ofron shumë mjete të shkëlqyera për redaktimin e imazhit. Ai mbështet përpunimin e grupeve për konvertimin dhe riemërimin e skedarëve, duke krijuar shfaqje rrëshqitëse me më shumë se 150 efekte të këndshme tranzicioni dhe mbështetje muzikore, siguron mundësinë për kapjen e ekranit. Avantazhi më i madh i softuerit është se ai merr përditësime të rregullta me mbështetje për një numër më të madh të formateve dhe funksioneve të reja.

Shkarkoni Adobe Bridge Falas

logo adobe bridge falas përgjithmonë

Shkarkoni Adobe Bridge falas dhe do të jeni në gjendje të punoni me menaxherët më të fuqishëm të aseteve krijuese. Kjo ju lejon të shikoni, organizoni, modifikoni dhe ndani me lehtësi një numër të pasurive krijuese menjëherë. Gjithashtu, me ndihmën e tij, ju do të keni mundësinë të bashkëpunoni me biblioteka të ndryshme dhe të publikoni imazhet tuaja në Adobe Stock direkt nga Bridge.

Get 40% OFF Get 40% OFF