Adobe XD Falas

Adobe XD

 • Renditja
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 152
 • Licenca: Falas
 • Shkarkimet: 2.3k
 • Versioni: 44
 • E pajtueshme: Mac/Win

Adobe XD free është një grup mjetesh i gjeneratës së re për dizajnin UX/UI. Efikasiteti dhe komoditeti i lartë ju lejojnë të krijoni projekte të projektimit dhe prototipe të ndërfaqes së përdoruesit për celular dhe aplikacione në internet falas tani.

ndërfaqe adobe xd

Përfitimet e Adobe XD Falas

 • Ndërfaqja me pamje të pastër
 • Krijimi i lehtë i përmbajtjes për UI
 • Teksti ndryshon madhësinë ashtu si në Photoshop dhe Illustrator
 • Asnjë shtesë shtojcat e nevojshme për prototipizimin
 • Vegla e Përsëritjes së Rrjetit

FAQ

 • Çfarë përfshin versioni falas i shkarkimit të Adobe XD?

Mund të merrni shkarkimin falas të Adobe XD me planin tuaj Starter. Përveç kësaj, me planin, ju do të merrni 2 GB në Creative Cloud dhe një Bibliotekë Bazë të Fonts Adobe, deri në një specifikim të përbashkët të dizajnit të përbashkët dhe një prototip aktiv të përbashkët.

Ju mund të merrni planin Starter në rast se keni tashmë një Adobe ID, Enterprise ID ose Federate ID. Ju gjithashtu mund të merrni qasje në Experience Design CC me ndihmën e CC Packager. Thjesht kontaktoni Administratorin tuaj të TI -së nëse keni CC për ekipet ose CC për anëtarët e ndërmarrjes pa qasje në aplikacionin desktop CC.

 • A ka zbritje për studentët/mësuesit pasi të përfundojë prova falas?

Po, zbritja është mjaft mbresëlënëse, dhe jo vetëm në XD, por në të gjithë familjen e aplikacioneve CC. 60shtë 60%!

 • cilin sistem operativ funksionon XD?

Këtë mund ta kontrolloni në faqen e Faqja e Kërkesave të Sistemit.

 • Si ta marr dhe instaloj?

Do t'ju duhet Adobe ID dhe fjalëkalim. Lexoni këtë artikull se si mund të instaloni versione të vjetra ose të gjeni përditësime për aplikacionet tuaja Adobe.

 • Kam probleme me instalimin e XD, çfarë duhet të bëj?

Këtu keni një faqe të udhëzues për zgjidhjen e problemeve nga Adobe që do t'ju përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja në lidhje me shkarkimin, instalimin ose problemet e përditësimit.

 • Në cilin version të XD mund të përdor instalimin dhe zhvillimin e shtojcave?

Versioni XD 13.0 dhe më lart do t'i mbështesë këto veçori.

 • A mund të marr shtojca falas?

Po, nuk keni pse të paguani për shtojcat për momentin.

 • Si të krijoj një shtojcë?

Në menunë XD, shkoni te Shtojcat & gt; Zhvillimi & gt; Krijoni një Shtojcë për të hapur tastierën e zhvilluesit Adobe I/O.

Për më shumë detaje se si mund të krijoni, provoni dhe futni shtojcat në listën brenda aplikacionit, lexoni këtë dokumentacion të detajuar të zhvilluesit Adobe XD.

 • Kam probleme me instalimin e shtojcave të mia.

Ju keni një veçori Get Support brenda shtojcave tuaja që ju lejon të kontaktoni me zhvilluesin e tij dhe të gjeni zgjidhje për çdo problem që keni.

Mendoni për rreziqet e fshehura në Adobe XD CC Crack

Përdorimi i çdo softueri të piratuar do të çojë në një numër problemesh reale. Pjesa më e keqe, ju as nuk mund ta dini që po përjetoni ndonjë çështje vetëm sepse jo të gjitha ato janë të dukshme.

Kriminelët kibernetikë po synojnë kompjuterë të rinj në Azi Paqësorin

Aleanca e Softuerëve të Biznesit ka vlerësuar se rreth 3 nga 5 programe dhe aplikacione të instaluara në PC në Azi Paqësorin janë të paligjshme, duke i dhënë kështu hakerëve një numër të konsiderueshëm kompjuterësh të infektuar për të ndihmuar në krimet e tyre kibernetike.

Microsoft kohët e fundit ka drejtuar një Fshirja e blerjes së testeve të testit të Azisë PC dhe zbuloi se një 83% e pabesueshme e të gjithë kompjuterëve të rinj (kjo është 4 nga 5) në rajon u shitën me softuer të paligjshëm të instaluar në to ! Edhe më shumë, 84% e atyre kompjuterëve erdhën me malware. Këta kompjuterë kishin anti-virus dhe Windows Defender të çaktivizuar, gjë që bëri të mundur përdorimin e mjeteve të hakimit për të aktivizuar këtë softuer të paligjshëm. Njerëzit që kanë blerë këta kompjuterë janë në rrezik të madh.

Kostoja e përdorimit të softuerit të piratuar mund të jetë më e madhe se sa parashikohej

Njerëzit zgjedhin të marrin Adobe XD crack duke menduar se po kursejnë para. Sidoqoftë, në planin afatgjatë, efekti është zakonisht i kundërt dhe shumë prej tyre përfundojnë duke paguar më shumë sesa do të kishin paguar për kopjen ligjore.

Në ekzaminimin e kompjuterëve me softuer të para-instaluar ilegal, Microsoft ka zbuluar se ata ishin kryesisht të infektuar me trojanë dhe viruse. Trojanët lejojnë hakerat të kenë akses në pajisje, të vjedhin të dhëna personale, ndërsa viruset mund të fshijnë skedarët tuaj, të abortojnë aplikacionet e sigurisë, të dërgojnë spam dhe të shkarkojnë malware në PC.

Në fund, mund të bëheni subjekt i vjedhjes së identitetit ose të keni nevojë të zëvendësoni kompjuterin tuaj.

 • Mos e humbisni rastin tuaj dhe përdorni një nga këto Zbritje Adobe.

Ruajtja e vetes kundër kriminelëve në internet

Nuk ka mbrojtje më të mirë kundër kriminelëve në internet sesa përdorimi i softuerit ligjor.

Kur blini një kompjuter, sigurohuni që i thoni shitësit tuaj se nuk doni ndonjë softuer pirat në të dhe sigurohuni që shitësi juaj të jetë i sinqertë dhe i besueshëm. Qëndroni larg çdo marrëveshje të dyshimtë.

Alternativat Falas të Adobe XD

Nëse doni të provoni më shumë aplikacione falas për dizajnimin, shikoni këto programe efikase që mund t'i përdorni absolutisht falas.

1. Mockplus

adobe xd mockplus alternative
Pro
 • Bibliotekë e gjerë me përbërës të gatshëm për përdorim
 • Intuitive
 • Prototipim i shpejtë pa asnjë kod
 • 3000+ ikona të reja SVG
 • Krijimi i shpejtë i kornizave/prototipave ndërveprues
Kundrat
 • Eksportimi i modeleve në dispozicion vetëm për përdoruesit me një pajtim me pagesë
 • Nuk mbështetet në Linux

Zhvilluesit e Mockplus kanë vendosur të thjeshtojnë detyrat e vështira dhe kanë prodhuar softuer që do të krijojë shpejt çdo prototip që dëshironi. Isshtë në dispozicion si për Windows ashtu edhe për Mac dhe është krijuar për t'u përdorur për krijimin dhe analizën e prototipeve të celularëve, desktopit dhe aplikacioneve në internet.

Zhvilluesit janë përpjekur të minimizojnë kohën që duhet për të krijuar një prototip, kështu që nuk ka mjete shtesë në aplikacion, vetëm ato më thelbësore.

2. Sketch

skica alternative e adobe xd
Pro
 • Komuniteti i përdoruesve dhe burimeve aktive
 • Aftësia për të punuar në shikime të shumta në të njëjtën kohë me "Artboards"
 • Bazuar në vektor dhe i vetëdijshëm për pikselët
 • Zhvilluar për dizajnin e ndërfaqes së përdoruesit dhe rrjedhën e punës për ueb dhe aplikacionet celulare
 • Asete të eksportueshme lehtë
 • Sistemi i integruar i rrjetit
Kundrat
 • Nuk mbështetet në Linux
 • Duhet të blini një licencë

Skica është zhvilluar nga Bohemian Coding, një kompani holandeze, si redaktore vektoriale. Përdoret kryesisht për dizajnin UI dhe UX të uebit dhe aplikacioneve celulare.

Ky aplikacion ka formatin e tij .sketch për ruajtjen e skedarëve, edhe pse mund të përdorni edhe ato më të zakonshmet, si PNG, JPG, TIFF, WebP, etj. Inxhinierët e aplikacioneve dhe zhvilluesit e uebit mund t'i përdorin këto modele për të krijoni aplikacione dhe faqe në internet.

3. Figma

adobe xd alternative figma
Pro
 • Një aplikacion në internet
 • Mundësia për bashkëpunim në kohë reale
 • Karakteristika kryesore e krahasueshme me Adobe XD
 • Mund të integrohet me Slack
 • Pamjet paraprake të drejtpërdrejta në celular
Kundrat
 • Rrjedha e punës nuk është efikase

Figma është një shërbim online për zhvillimin dhe prototipimin e ndërfaqes me mundësi bashkëpunimi në kohë reale. Mund të integrohet gjithashtu me një lajmëtar korporativ Slack dhe një mjet prototipimi të nivelit të lartë Framer. Zhvilluesit e Figma pohojnë se softueri i tyre është konkurrenca kryesore për produktet e modelimit të Adobe.

Ky shërbim ka një plan abonimi. Mund të bëni vetëm një projekt falas. Veçantia kryesore e Figma është se është një shërbim cloud pa një aplikacion offline. Të qenit ndër-platformë është një përfitim tjetër i këtij aplikacioni. Kjo është diçka që Sketch dhe Adobe XD, konkurrentët më të afërt të Figma, nuk e kanë.

Shkarkoni Adobe XD Falas

adobe xd shkarko pa pagesë

Shkarkoni Adobe XD pa pagesë nëse jeni duke kërkuar për modelim dhe modelim pa probleme dhe të qetë. Ju gjithashtu mund të bashkëpunoni me stilistë të tjerë që përdorin gjithashtu versionet Adobe XD Windows ose Mac.

Fpari, do të përfitoni nga ky aplikacion nëse tashmë përdorni produkte Adobe, si Illustrator ose Lightroom. Shkarkoni Adobe XD për Windows ose Mac dhe shijoni efikasitetin dhe thjeshtësinë e këtij programi.

GET UP TO 71% OFF GET UP TO 71% OFF