Adobe Audition Falas

Adobe Audition

 • Gradë
  (4.7/5)
 • Shqyrtime: 320
 • Licenca: Version provë
 • Shkarkime: 14.5K
 • Versioni: CC
 • E pajtueshme: Mac / Win

Kur dëgjoni falas Adobe Audition, ndoshta mendoni për burimet e torrentit, apo jo? Po sikur të ju tregoja për një mënyrë ligjore për të marrë në 2 klikime versionin më të fundit të programeve audio dhe muzikore?

ndërfaqja e cc-ve të audicionit

Përfitimet falas të Adobe Audition:

 • Përdorues-miqësor
 • Mjete profesionale
 • Hapësira ruajtëse
 • Integrim i ngushtë me aplikacionet e tjera të Adobe
 • Mbështet redaktimin në grupe
 • Mund të shtoni shtesa për të përmirësuar pjesët zanore
 • Shumë efekte artistike audio

FAQ

Nëse keni ende ndonjë pyetje, ju lutemi lexoni këto FAQ. Jam i sigurt që do të gjeni përgjigje për shumicën e tyre.

 • A mund ta përdor Provën Falas më shumë se një herë?

Jo, prova falas është e disponueshme vetëm një herë për secilin aplikacion në Creative Cloud.

 • A mund të marr ndonjë zbritje në pajtimet e mia?

Po, Adobe është mjaft bujar me studentët dhe mësuesit dhe u jep atyre një zbritje deri në 60% në një plan të zgjedhur. Përveç kësaj, duhet të vizitoni faqen zyrtare të Adobe gjatë pushimeve në mënyrë që të mos humbni asnjë zbritje të këndshme nga zhvilluesit.

 • Po sikur të kem instaluar softuerin por nuk funksionon në PC-në tim?

Ka shumë të ngjarë që kompjuteri juaj thjesht nuk i plotëson kërkesat minimale të sistemit, mos harroni t'i kontrolloni. Mund të lidhet gjithashtu me malware (viruse) që keni në PC tuaj.

Në çdo rast, duhet t'i drejtoheni mbështetjes dhe të konsultoheni me ta sepse secili rast mund të kërkojë një qasje të ndryshme.

Pse nuk mund ta përdor shkarkimin falas të Adobe Audition me Crack?

Secili prej nesh, me siguri, i bëri vetes një pyetje si kjo, pasi do t'ju kursejë të gjitha parave. Unë besoj se 10 dollarë në muaj për këtë softuer profesional janë shumë, megjithëse shumë njerëz nuk pajtohen dhe e konsiderojnë atë të papranueshme.

 • 10 dollarë në muaj apo një gjobë prej 1000 dollarësh?

Disa vjet më parë, Verizon, AT & amp; T, Cablevision, Comcast dhe Time Warner kanë prezantuar një sistem për të luftuar shpërndarjen e paligjshme të veprës me të drejtë autori. Arsyeja prapa tij ishte sa popullor ishte bërë përdorimi i softverit të paligjshëm.

Pyes veten se çfarë përfshin? Gjëja e parë që do të hasni është një paralajmërim në kutinë tuaj. Nëse, megjithatë, vazhdoni të përdorni burime torrent, ofruesi juaj do t'ju shkëputë dhe, së fundi, do t'ju thërrasë në gjykatë.

E dini çfarë? Askush nuk do t'ju japë paralajmërime në gjykatë, do të duhet të paguani një gjobë prej $ 1000. Tani, mendoni përsëri, cila është më e mirë, 60 dollarë ose 1000 dollarë?

 • Merrni përvojë praktike me viruset

Kështu që ju keni shkarkuar Adobe Audition tuaj falas nga gjurmuesi i torrentit. Tani duhet të prisni përmes reklamave, që aplikacioni të fillojë ose të bëjë diçka, dhe pastaj të shfaqet një mesazh që sistemi juaj nuk mund të ngarkohej.

Kjo është e gjitha për shkak të viruseve që hakerat ndërtojnë me softuerin tuaj "të lirë". Shumë prej nesh janë dashur të merren me viruse në çdo moment të jetës sonë, dhe ne e dimë që një riparues i mirë i kompjuterëve do t'ju kushtojë më shumë sesa pajtimi juaj mujor.

 • Harrojeni për azhurnimet

Nëse keni përdorur ndonjëherë softuer të paligjshëm, ju me siguri e dini që kopja pirate ndryshon nga ajo ligjore, pasi kjo e fundit nuk mund të azhurnohet. Versioni juaj do të shkyçet përgjithmonë dhe asnjë azhurnim nuk do të shkarkohet.

 • Asnjë mbështetje e klientit për ju

Imagjinoni situatën e mëposhtme: Adobe Audition falas juaj nuk do të fillojë, ose, ndoshta, mjetet që përdorni rregullisht janë zhdukur, aplikacioni ka ndaluar të përgjigjet dhe është i pamundur të përdoret.

Nëse përdorni një softuer legal, mund të kontaktoni ndihmën teknike, të flisni me ndonjë menaxher të disponueshëm dhe të kuptoni arsyen e mosfunksionimit në minuta.

Megjithatë, nëse përdorni një version të paligjshëm, do t'ju refuzohet ndihma.

 • Bugs dhe vonesat janë miqtë tuaj më të mirë

Mund të jetë një surprizë për ju, por hakeri ndryshon mjaft në mënyrë të konsiderueshme kodin burimor të softuerit para se ta ngarkojë atë në një torrent.

Ata modifikojnë disa kontrolle redaktimi dhe madje mund të thyejnë sekuencën. Thjesht imagjinoni që dikush ka hequr disa vida nga karrigia juaj, kështu që herën tjetër që do të uleni mbi të, ju patjetër do të bini poshtë dhe karrigia juaj do të prishet.  

5 Alternativa falas të Adobe Audition

Nëse ndonjëherë ju është dashur të merreni me softuerë për krijimin e audios dhe muzikës, e dini me siguri se sa të komplikuara mund të jenë ato. Për t'ju shpëtuar nga nevoja për të kaluar mbi dhjetëra aplikacione të ndryshme, unë kam zgjedhur 5 alternativat më të mira falas për Adobe Audition.

1. Audacity

logoja e guximit
Pro
 • Shumë mundësi redaktimi audio
 • E përsosur për dialog, efekte zanore dhe prerje të pjesëve muzikore
 • Mbështet regjistrimet multitrack
 • Përpunimi i grupeve
Kundër
 • Karakteristikë e kufizuar e vendosur në krahasim me Audicionin
 • Nuk mbështet redaktimin jo shkatërrues

Nëse dëshironi të filloni një podcast ose të regjistroni muzikë, ose thjesht keni nevojë për një mjet për të përpiluar dhe konvertuar disa mostra audio, atëherë Audacity do të jetë një mundësi e përsosur për ju.

Shtë një redaktues i fuqishëm audio falas me burim të hapur, i cili është i disponueshëm për këdo falas. Audacity punon mirë me zërin deri në 32 bit / 384 kHz me një anti-aliasing të integruar.

Easyshtë e lehtë për të importuar, përzier dhe kombinuar këngë audio (regjistrime stereo, mono apo edhe multitrack) dhe gjithashtu të luash prodhimin si një audio të vetme.

Kjo alternativë e shkëlqyeshme falas Adobe Audition gjithashtu ofron redaktim fleksibël deri në nivelin e zgjedhjes, si dhe spektrogramë dhe pamje spektrale për t'ju lejuar të analizoni frekuencën.  

2. AV Audio Editor

logoja audio editor
Pro
 • Falas pa kufizime ose filigranë
 • Regjistrues i fuqishëm
Kundër
 • Lakorja e pjerrët e të mësuarit
 • Disa mjete kanë nevojë për rafinim

Ka një ndërfaqe të thjeshtë me një panel mjetesh në krye që bën të mundur identifikimin e lehtë të secilës prej tyre.

Grupi i mjeteve është një koleksion i instrumenteve themelore të redaktimit audio, efekteve dhe paravendosjeve.

Një nga tiparet më unike të këtij aplikacioni për redaktimin e audios është skeda "Mix".

Ai hap një dritare për rregullimin e muzikës dhe ju lejon të redaktoni dhe miksoni disa këngë audio në të njëjtën kohë.

Do të jetë shumë e dobishme për redaktimin e një podkast me dy ose më shumë burime zanore. Në këtë skedë, mund ta ndani tingullin në pjesë të ndara, të rregulloni vëllimin dhe amplifikimin, të normalizoni tingullin.  

3. Reaper

logoja e reaper
Pro
 • Ndër-platformë
 • Regjistrim shumëkanalësh
 • I rregullueshëm
Kundër
 • Asnjë mjet ose sythe të integruar
 • Ndërfaqja e komplikuar

Reaper ju lejon të regjistroni zërin në kohë reale, ju siguron mjete virtuale dhe një konsol të plotë përzierjeje, redaktim real të shënjave dhe ju lejon të bëni zëri.

Ndryshe nga shumë DAW të tjera konkurruese, mund ta përdorni për të krijuar menutë, panelet, mjetet dhe makrot tuaja. Gjithashtu, mund të ndryshoni temat e lëkurës dhe ngjyrave të ndërfaqes.

Sidoqoftë, duhet të mbani mend se Reaper është një aplikacion i komplikuar, i cili kërkon kohë për të mësuar, kështu që ndoshta nuk është aq i përshtatshëm për një fillestar.

4. Ardour

logo e ardour
Pro
 • Absolutisht falas
 • Mbështet shtojcat
 • Burim i hapur
 • Krijimi dhe luajtja e instrumenteve virtuale midi
Kundër
 • Asnjë tastierë virtuale Midi
 • Nuk ka regjistrime shembullore

Nëse preferoni diçka me burim të hapur, por doni më shumë sesa çfarë ofron Audacity, atëherë unë rekomandoj shumë të provoni Ardor.

Shtë një stacion pune plotësisht funksional me shumë karakteristika të dobishme për të krijuar dhe modifikuar. Do t'ju kushtojë 0 $ dhe vjen me një burim plotësisht të hapur.

Aplikacioni mund të përpunojë një pjesë të madhe të shtojcave të disponueshme komerciale si VST, Ladspa dhe lv2. Më pëlqen gjithashtu fakti që mund të lidheni me një server server, kontrollues OSC dhe midi në mënyrë që të sinkronizoheni me aplikacione dhe pajisje të tjera.

5. Ocenaudio

logoja e ocenaudio
Pro
 • Pastro ndërfaqen
 • Shumë filtra
 • Analizë e dobishme e spektrogramit dhe skedarit
Kundër
 • Nuk e mbështet stivimin e efektit

Ky redaktues falas audio ka mjete për zotërimin dhe ju lejon të përpunoni disa skedarë të mëdhenj në të njëjtën kohë, pa mbingarkuar përdorues të rinj.

Ocenaudio vjen me një përzgjedhje të filtrave të integruar dhe mbështet shtojcat VST, kështu që ju mund të shtoni më shumë. Sidoqoftë, nuk më pëlqen fakti që nuk është aspak burim i hapur.

Ndryshe nga Audacity, ju nuk do të jeni në gjendje të rregulloni kodin e tij, nëse nuk plotëson kërkesat tuaja specifike.

Shkarkoni Adobe Audition Free

shkarkoni audicionin e Adobe

Shkarkoni Adobe Audition dhe provojeni para se të regjistroheni për 7 ditë. Jam i sigurt që do të jeni të kënaqur me ndërfaqen e tij dhe veçoritë e thjeshta që mungojnë video dhe një grup mjetesh.

GET 60% OFF GET 60% OFF