Softueri Falas Adobe i 2022

Marrja e softuerit falas Adobe nuk është aq e vështirë sa mund të duket në shikim të parë. Ka disa metoda efektive për ta bërë atë legalisht. Shikoni disa programe falas Adobe dhe aplikacione mobile që mbase nuk i keni njohur më parë dhe janë absolutisht falas.

9 softuer dhe aplikacione absolutisht FALAS Adobe

 1. Adobe Photoshop për iPad - Me një ndërfaqe sensori
 2. Photoshop Express - Për korrigjimin bazë të ngjyrës
 3. Photoshop Mix - Për retushimin bazë të imazhit
 4. Lightroom Mobile CC - Mjet i avancuar për korrigjimin e ngjyrave
 5. Adobe Premiere Rush - Redaktimi i videos në një smartphone
 6. Illustrator Draw - Një version i thjeshtuar i Illustrator
 7. Adobe XD - Për dizajnin UI / UX
 8. Adobe Color - Për punë me ngjyra
 9. Adobe Acrobat Reader - Për punë me PDF

Kur mendoni për produktet Adobe, ka të ngjarë të imagjinoni: Photoshop CC, Lightroom CC dhe Premiere Pro CC, apo jo? Por kompania ka shumë paketa të tjera të dobishme softuerësh dhe aplikacione të pavarura që mund t'i merrni falas. Ky është një mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit amatorë ose ata që kanë përdorur më parë softuer tjetër.

1. Adobe Photoshop për iPad

Photoshop klasik me një ndërfaqe sensori
 • Shumë i përgjegjshëm
 • Sinkronizimi i shkëlqyeshëm me CC
 • E përsosur për retushimin e fotove
 • Mungesa e RAW dhe CMYK
 • Vetëm në përputhje me iOS 13

Vendimi : Ky program falas Adobe mund të përdoret me sukses si redaktori kryesor i fotove për iPad tuaj. Programi është një përpjekje për të bërë një version të lëvizshëm të desktopit klasik Photoshop për iPad me një ndërfaqe të re. Përpjekja ishte e suksesshme deri diku.

Ju ende mund të shijoni një pjesë të madhe të menaxhimit të shtresës, si dhe opsionet e përzierjes. Ashtu si versioni desktop, Adobe Photoshop për iPad ju lejon të ndryshoni rendin, emrat, madhësinë e shtresave, t'i zhvendosni dhe t'i transformoni ato.

Vendosni modet e errësirës ose përzierjes dhe përfitoni nga menyja pop-up e modalitetit të përzierjes me miniaturat e pamjes paraprake. Karakteristika e fundit është e re dhe mungon në versionin desktop. Nëse preferoni një mënyrë kompakte të panelit të shtresave, mund të zgjidhni të shfaqni vetëm miniatura pa emra shtresash. Kjo ndihmon në maksimizimin e ekranit, duke ju dhënë mundësi të përdorni veçoritë me ndihmën e gjesteve.

Adobe Photoshop për ndërfaqen ipad

2. Photoshop Express

Për korrigjimin bazë të ngjyrës
 • Përdorues-miqësor
 • Skedarët RAW, JPEG dhe PNG mbështeten
 • Shumë mundësi ndarjeje
 • Shumë pak karakteristika
 • Funksionim i thjeshtë në kurriz të krijimtarisë
 • Vonesat në pajisjet Android

Vendimi : Photoshop Express und të përdoret si një aplikacion i pavarur ose i ashtuquajturi shtojcë për kamerën tuaj. Mund ta hapni direkt prej tij. Ky aplikacion falas Adobe mbështet skedarët RAW dhe PNG, gjë që e bën atë më efektive se çdo alternativë tjetër buxhetore për Photoshop.

Duke përdorur mjetet dhe veçoritë e disponueshme, ju mund të shkurtoni, rrotulloni dhe shfaqni një foto, të korrigjoni shtrembërimet e perspektivës, të rregulloni ekspozimin, kontrastin, shkëlqimin e dritës, hijen, të rregulloni tonin e ngjyrës, ngopjen dhe shkëlqimin për seksionet individuale të një imazhi. Ekziston edhe një Vegël profesionale Dehaze.

Një tipar dallues i këtij programi falas Adobe është Mjeti i Tekstit. Photoshop Express ofron mbi 50 shkronja të ndryshme, mundësinë për të personalizuar ngjyrën, stilin, madhësinë dhe transparencën. Ju mund të krijoni jo vetëm një mbishkrim të bukur për reklamën tuaj, por gjithashtu të shtoni një ujëra.

ndërfaqe ekspres Photoshop

3. Photoshop Mix

Për retushimin bazë të imazhit
 • Shumë mjete profesionale
 • Mbështet PSD
 • Puna me shtresat
 • Bandë e vogël
 • Disa mjete kërkojnë modifikim

Vendimi: Photoshop Mix quhet një nga produktet më të mira falas të Adobe duke mos marrë parasysh mundësinë për të shkarkuar Adobe Photoshop falas. Ju jep një grup të mirë mjetesh për të punuar me shtresat, pasi ky është një përbërës thelbësor i redaktimit të imazheve. Duke përdorur Photoshop Mix, mund të kombinoni deri në pesë shtresa për të krijuar imazhe komplekse, për të kontrolluar errësirën duke përdorur mënyrat e përzierjes dhe të aplikoni disa filtra në shumë shtresa. Ju mund të punoni jo vetëm me skedarë RAW, por edhe me PSD nga Photoshop CC.

Mund të përdorni Photoshop Mix për të rregulluar ekspozimin, kontrastin, ngopjen dhe mprehtësinë me rrëshqitës të përshtatshëm dhe pamje paraprake të drejtpërdrejta. Alsoshtë gjithashtu e mundur të aplikoni filtra dhe efekte të ndryshme. Problemi i vetëm është shpejtësia e punës. Për shkak të një bande të vogël, redaktimi i një fotoje të vetme mund të zgjasë deri në 3-5 minuta.

ndërfaqja e përzierjes së Photoshop

4. Lightroom CC Mobile

Instrumenti i avancuar për korrigjimin e ngjyrave
 • Mbështetje RAW
 • Korrigjimi i thellë i ngjyrës
 • Një pjesë e familjes Creative Cloud
 • Përmbajtje premium
 • Mungon redaktimi i grupeve të fotove

Vendimi: Lightroom CC mobile është një program i shkëlqyeshëm falas Adobe për një fotograf amator, i cili dëshiron të bëjë ndryshime në disa fotografi pushimesh ose një shkrepje të realizuar me një smartphone / iPad. Ti mundesh merrni Lightroom falas, nëse doni ta përdorni në desktop ose laptop.

Aplikacioni ndryshon shumë nga versioni i tij i vjetër: funksionaliteti është prerë, nuk ka përpunim të fotografive në grupe dhe më shumë. Nga ana tjetër, shumica e kontrolleve të dobishme janë të disponueshme, duke përfshirë karakteristika të tilla si tonifikimi i ndarë, kurba e tonit, zvogëlimi i zhurmës, filtra radial / gradient, etj.

Në Adobe Lightroom Mobile CC, ju mund të zhbëni çdo ndryshim që bëni në një foto, edhe pasi ta mbyllni aplikacionin dhe ta rihapni atë ose madje edhe pas ndërrimit të pajisjeve - e gjitha kjo falë teknikës jo shkatërruese të redaktimit të imazhit. Versioni celular Lightroom mbështet paravendosjet, ju mund t'i krijoni ato manualisht ose të shkarkoni nga rrjeti.

Ndërfaqja e lëvizshme e dritave të cc

5. Adobe Premiere Rush

Për korrigjimin e ngjyrës
 • Lakorja e lehtë e të mësuarit
 • Kontroll i plotë mbi videon
 • Mbështet regjistrimin e zërit jashtë ekranit
 • Përmbajtje e paguar
 • Ndonjëherë mbetet

Vendimi: Ndryshe nga disa aplikacione falas Adobe, Premiere Rush ka një kurbë të lehtë mësimi dhe është i përshtatshëm edhe për përdoruesit fillestarë. Redaktori jep kontrollin e plotë mbi videon, duke ofruar modele grafike lëvizjesh të përdoruesve, veçori audio dhe mundësi për të hyrë në bibliotekën e tij / saj Creative Cloud dhe Adobe Stock.

Duke folur për mjetet, mund të kapni, ndryshoni rendin, rregulloni ngjyrën, regjistroni komente me zë jashtë ekranit, shtoni tekst, prerë, rregulloni filtrat e ngjyrave dhe më shumë. Mund të vendosni deri në 4 video dhe tre këngë audio. Ju gjithashtu mund të krijoni ose shtoni kalime të animuara, të lëmuara ose ndonjë tjetër.

Nga rruga, nëse doni të redaktoni video në një nivel profesional, duhet të blini Adobe Premiere me një çmim të mirë apo edhe merrni zbritje Adobe!

ndërfaqja e nxitimit të premierës së adobe

6. Vizatoni Illustrator

Një version i thjeshtuar i Illustrator
 • Furça të personalizueshme
 • Ju mund të ndani punime me përdorues të tjerë
 • Aftësia për të vizatuar në krye të fotos përfunduar
 • Mungojnë mjetet profesionale
 • Ju nuk mund të ngarkoni furçat e gatshme

Vendimi: Adobe Illustrator Draw ka një ndërfaqe intuitive, perfekte për artistët fillestarë të celularëve. Përveç veçorive kryesore, kjo version falas i Adobe Illustrator ju lejon të shikoni punën e rekreativëve dhe artistëve të tjerë, t'i përdorni dhe t'i vlerësoni ato.

Ekzistojnë 6 lloje të furçave në dispozicion në redaktuesin e imazhit, të cilat mund t'i përdorni për vizatim. Çdo furçë mund të personalizohet (madhësia, fortësia, ngjyra, transparenca, etj.) Për nevojat tuaja. Përveç furçave, ka edhe disa mjete të tjera interesante, ndër të cilat janë "Shape Lines". Ky mjet ju lejon të krijoni një vijë të drejtë të përkryer, për shembull, për një katror ose trekëndësh.

Një tjetër tipar i shkëlqyeshëm i aplikacionit është se ju lejon të vizatoni sipër fotove. Me këtë veçori, ju mund të krijoni vizatime të bukura të portreteve tuaja.

ilustruesi vizatoni ndërfaqen

7. Adobe XD

Programet më të mira për dizajnin e UI / UX
 • Mbështet sisteme të sofistikuara të dizajnit
 • Ju mund të krijoni ekranet vektoriale ose pixel
 • Disa mjete të përparuara
 • Mjetet e këqija të dizajnit
 • Asnjë mënyrë për të punuar CSS

Vendimi: Adobe XD është mënyra e Adobe për të konkurruar me një mjet të tillë si Sketch për Mac. Ashtu si programe të ngjashme, Adobe XD mbështet sisteme të përparuara të dizajnit dhe biblioteka të simboleve. Ai gjithashtu ka mjete intuitive dhe aftësinë për të krijuar prototipa interaktivë që mund të përdoren kur testoni një përdorues pa pasur nevojë për kodim.

Aplikimi është pjesë e familjes Creative Cloud, dhe kjo thjeshton shumë ndarjen e burimeve. Ju thjesht mund të përpiloni të gjithë elementët tuaj të zakonshëm të dizajnit dhe t'i transferoni ato në ndonjë softuer tjetër.

Ky program falas Adobe është i ngjashëm me Illustrator - mjetet e dizajnit janë të njohura, edhe pse disi të thjeshtuara. Sidoqoftë, mungesa e funksionit të redaktimit të tekstit është pak e bezdisshme. Për shembull, nuk ka mundësi nënvizimi - përkundrazi, duhet të vizatoni një goditje për secilën nënvizim të nevojshëm.

ndërfaqja adobe xd

8. Adobe Color

Për ata që shpesh punojnë me ngjyra
 • Lehtë për tu zotëruar
 • Shumë mjete shtesë
 • Punë e shpejtë
 • Kërkon lidhje interneti të qëndrueshme

Vendimi: Ky është opsioni më i mirë midis produkteve Adobe falas nëse keni nevojë të përmirësoni ngjyrosjen e projekteve tuaja. Gjetja e ngjyrës së përsosur mund të jetë një detyrë shqetësuese, pasi duhet të kuptoni dhe dalloni ngjyrat, triadat dhe nuancat.

Nëse nuk jeni një retushues / dizajner profesionist ose dëshironi të zvogëloni ndjeshëm kohën e shpenzuar për korrigjimin e ngjyrave, thjesht përdorni Adobe Color. Mund ta tërhiqni manualisht rrotën e ngjyrave për të krijuar ngjyra të reja, për të parë skemat e ngjyrave të njerëzve të tjerë, për të krijuar kombinime ngjyrash nga imazhi i shkarkuar etj.

Meqenëse skemat e ngjyrave janë shumë të ndryshme - ky do të jetë aplikacioni më i mirë në internet për dizajnerët. Ka fjalë për fjalë qindra skema duke përfshirë çdo ngjyrë, gjendje shpirtërore, ton dhe thellësi. Nëse shihni një skemë që ju pëlqen, mund të rrini pezull mbi të dhe të zgjidhni "Informacion" për të parë versionin e saj më të madh dhe për të marrë të dhëna shtesë.

ndërfaqja e ngjyrave të adobe

9. Adobe Acrobat Reader

Softueri më i mirë për të punuar me PDF
 • Ndërfaqja me skeda intuitive
 • Karakteristikat e drejtpërdrejta të redaktimit PDF
 • Ju lehtë mund të mbushni dokumentet dhe të merrni nënshkrime falë veçorisë së ndarjes së efektshme
 • Lakorja e pjerrët e të mësuarit

Vendimi: Adobe Acrobat Reader është një nga mjetet më të përshtatshme dhe më efikase për të punuar me skedarët PDF. Ky softuer Adobe ofron një sërë veçorish të mira për të punuar me dokumente dixhitale, për të ndryshuar formatet e tyre dhe madje duke lejuar përdorues të shumtë të editojnë një dokument në të njëjtën kohë.

Duke marrë parasysh funksionalitetin e fuqishëm, edhe përdoruesit me përvojë kanë shumë pyetje duke përdorur Adobe Acrobat.

ndërfaqja e lexuesit të adobe acrobat

Si të merrni të gjitha produktet Adobe falas

 • Rank
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 815
 • Licenca: Provë Falas
 • Shkarkime: 18,8K
 • Versioni: 20.0.0
 • E pajtueshme: Mac / Win

Vendimi : Përdorimi i programeve të sipërpërmendura nuk është mënyra e vetme për t'u marrë softuer falas Adobe Creative Cloud. Unë e di një mënyrë tjetër, jo më pak efektive, se si të merrni të gjitha produktet Adobe falas - përfitoni nga një version provë falas.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për ata që ende përdorin CS 2 dhe nuk shohin asnjë arsye për të azhurnuar në versionet e reja të softuerit. Që nga fillimi i parë i provës Creative Cloud Free, do të keni 7 ditë për të provuar të gjitha tiparet e redaktorëve të imazheve, duke përfshirë hapësirën e ruajtjes së reve dhe Adobe Portfolio.

Pas përfundimit të periudhës së provës, ju mund të zgjidhni një nga planet e disponueshme dhe të rinovoni pajtimin tuaj ose të ktheheni në softuerin Adobe falas CS 2. Merrni parasysh që mund të merrni një zbritje të këndshme në pajtim.

Nëse jeni të interesuar për softuer falas Adobe, mund të shkarkoni një Torrent Photoshop, por për fat të keq, kjo do të shkaktojë shumë probleme, duke filluar nga malware në PC tuaj dhe duke përfunduar me probleme ligjore.

Falas Bonus për Adobe Software

Duke përdorur programe falas Adobe, ju me siguri keni nevojë për shtesa të ndryshme, pavarësisht nëse është një furçë për Photoshop, një paravendosur për Lightroom ose një mbivendosje. Mund të shkarkoni dhe provoni opsionet e paraqitura më poshtë falas. Ata do të thjeshtojnë dhe shpejtojnë shumë rrjedhën tuaj të punës.

1. Drithërat Lr Paravendosjet

paravendosur falas në dhomën e dritës së adobe paravendosur falas në dhomën e dritës së adobe

Kjo paravendosje shton kokërr të lehta të filmit në foto, e cila është veçanërisht e dukshme në zonat me hije. Një paravendosur është zgjedhja perfekte për portrete ose fotografi nga afër. Meso si të shtoni paraprakisht në Lightroom.

2. LR Paravendosja Falas "Matte"

paravendosur falas në dhomën e dritës së adobe paravendosur falas në dhomën e dritës së adobe

Kjo shtojcë LR falas do t'ju ndihmojë të merrni një efekt interesant Polaroid në foton tuaj. Falë punës me kthesa dhe ngjyra, si dhe zezakëve të rritur, fotografia do të fitojë një hije të bukur të matte.

3. Veprimi falas PS "HDR"

veprim falas photoshop veprim falas photoshop

Ky veprim do të shtojë pasurinë dhe dramën në foto, e cila shpesh është e nevojshme për imazhet e modës. Isshtë ideale për shkrepjet që përmbajnë shumë detaje të vogla në rroba. Portretet nga afër të meshkujve dhe femrave do të duken shumë të paharrueshme. Kontrolloni informacionin në si të instaloni veprimet e Photoshop.

4. Font Falas "Aquataken"

Kjo është një nga gërmat më të mira profesionale me shkronja paksa të zgjatura. Për shkak të thjeshtësisë së tij, përdoret gjerësisht në mediat e shkruara.

5. Pr LUT falas "Blu e lehtë"

premierë falas adobe lut premierë falas adobe lut

Nëse mendoni se videot tuaja duken shumë të errëta dhe jo tërheqëse, ky Teal dhe Portokalli LUT është pikërisht ajo që ju nevojitet. LUT është i shkëlqyeshëm për t'i dhënë lëkurës një pamje të nxirë dhe për të rritur ngjyrën blu në kornizë pa e bërë atë shumë të ngopur. Përdorni këtë LUT për videografi portrete.

Shkarkoni Produkte falas Adobe në 1 Kliko

re krijuese adobe

Zgjidhni një version provë dhe shkarkoni të gjithë softuerin Adobe falas për të provuar dhe mësuar në lidhje me të gjitha tiparet, përfshirë hapësirën e ruajtjes së resë kompjuterike dhe portofolin e Adobe. Mos hezitoni të kontrolloni mirë Alternativat e softuerit Adobe, i cili mund të konkurrojë me softuerin origjinal.

GET 60% OFF GET 60% OFF