Adobe Portfolio Falas

Portofol Adobe

 • Rang
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 590
 • Licenca: Provë falas
 • Kalimet: 11.8k
 • Versioni: 20.0.0
 • E pajtueshme: Mac/Win

Duke përdorur uebfaqen falas të Adobe Portfolio, nuk keni nevojë të mësoni gjuhë programimi HTML ose CSS, zhvilluesit kanë punuar shumë për të automatizuar të gjitha proceset për ju. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të merrni disa nga elementët e duhur të dizajnit duke i vendosur ato në një zonë të veçantë të paraqitjes.

Nëse jeni një person krijues, ndoshta keni nevojë të keni një portofol të bukur dhe origjinal. Sidoqoftë, softueri cilësor i krijimit të faqes në internet mund të kushtojë shumë nëse nuk po flasim për Adobe Portfolio. Fakti është, se kur blini një aplikacion të vetëm ose të gjitha programet e aplikacioneve, ju merrni Adobe Portfolio FALAS. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të blini një nga këto plane Adobe, mund të provoni versionin e Provës Falas të Adobe Portfolio dhe të provoni portofolin krijues të cloud.

ndërfaqja e portofolit

Përfitimet e Adobe Portfolio Falas

 • Nuk kërkon njohuri të gjuhëve programuese
 • Zgjedhje e gjerë e veçorive dhe modeleve
 • Përditësime të shpeshta dhe mbështetje teknike
 • Mund të punojë i integruar me programet e tjera Creative Cloud
 • Nuk kërkon kosto shtesë

FAQ

 • A mund të marr një zbritje në planin e zgjedhur?

Po, kompania Adobe është bujare dhe ka shumë oferta të këndshme për studentët, mësuesit dhe kompanitë e biznesit.

 • Cilat janë disa nga veçoritë që vijnë me Adobe Portfolio?

Duke bërë paraqitjen e Portofolit Creative Cloud, do të merrni dhjetëra mjete dhe veçori, ndër të cilat do të gjeni: Paraqitje elegante, dizajn fleksibël me porosi, dizajn i përgjegjshëm, sinkronizim i përsosur me projektet tuaja Behance.

 • Çfarë uebfaqe mund të krijoj me Adobe Portfolio?

Nga arti, ilustrimi, fotografia, dizajni grafik, moda, arkitektura, animacioni deri tek dizajni i uebit dhe më shumë. Mund t'i ngarkoni fotot tuaja në faqet e Adobe Portfolio dhe të krijoni prejardhje të ndryshme krijuese.

 • Sa kushton pajtimi i Portofolit?
Do të merrni Adobe Portfolio falas, duke zgjedhur pajtimin Adobe Creative Cloud All Apps që kushton 52.99 dollarë ose Aplikacionin e vetëm me çmimin prej 20.99 dollarë.
 • Si lidhen dhe lidhen Behance dhe Portfolio?
Ju mund të hasni në shumë tabela krahasimi Behance vs Adobe Portfolio, meqenëse ato janë krejtësisht të ndryshme, por nëse i lidhni së bashku, me siguri do të arrini rezultate të shkëlqyera. Së pari, ju krijoni një faqe në internet duke përdorur Portfolio, pastaj lidhni dy shërbimet së bashku dhe e bëni faqen tuaj të internetit të dukshme për miliona shikues.

Pse nuk mund ta shkarkoj Adobe Portfolio dhe ta përdor falas?

Adobe Portfolio është një shërbim online dhe mund të arrihet vetëm përmes versionit zyrtar të Creative Cloud. Faqet, paraqitjet dhe portofolet tuaja të zhvilluara në këtë platformë mbahen në hostimin personal për të cilin duhet të paguani vazhdimisht. Pra, mënyra e vetme për të shkarkuar Adobe Portfolio falas është të merrni versionin e provës në Creative Cloud.

3 Alternativat më të mira falas të Adobe Portfolio

Nëse Adobe Portfolio nuk ju përshtatet për ndonjë arsye, çmimi është shumë i lartë ose funksionalitetet në dispozicion nuk i plotësojnë nevojat tuaja, mund të provoni të përdorni dhe testoni disa alternativa falas të Adobe Portfolio.

1. Mural

logo murale
Pro
 • Lehtë për tu operuar
 • I përshtatshëm për fillestarët
 • Shumë shabllone falas
Kundër
 • Versioni falas është i kufizuar në funksionalitet

Mural është një nga shërbimet më të lehta që mund të përdorni për të ndërtuar portofolin tuaj. Ka kontrolle të përshtatshme, dhe më e rëndësishmja, ndryshe nga aplikacioni Adobe Portfolio nuk është i mbingarkuar me të gjitha llojet e veçorive, shtojca të ndryshme, duke e bërë procesin të komplikuar për fillestarët. Ju mund të merrni një paraqitje të gatshme nga koleksioni dhe ta redaktoni atë që t'i përshtatet stilit tuaj.

Mural është një krijues ideal i portofolit për shkrimtarët, konsulentët, specialistët e marketingut, menaxherët e produkteve, investitorët dhe shkencëtarët.

2. Wix

logo wix
Pro
 • Zgjedhja e paraqitjes së zgjuar
 • Baza e madhe
 • Mbështet shtojca video dhe audio
Kundër
 • Mjaft e komplikuar për fillestarët

Wix përqëndrohet në një gamë më të gjerë të krijimit të faqes në internet. Këta djem ju lejojnë të krijoni uebfaqe të pothuajse çdo lloji, kështu që me përzgjedhje të kujdesshme, është vërtet e mundur të imitoni faqet më të mira të Adobe Portfolio me portofole, qoftë për një fotograf apo një projektues uebi.

Wix ofron më shumë se pesëqind modele unike të krijuara nga stilistë kryesorë, si dhe një koleksion prej dyzet veglave të ndryshme të galerisë për të shfaqur portofolin tuaj. Plus, ajo mbështet video dhe audio.

3. Fabrik

logo fabrik
Pro
 • Dizajn elegant
 • Shtojca të shkëlqyera
 • Paraqitja plotësisht e personalizueshme
Kundër
 • Reklama ndërhyrëse

Platforma Fabrik thekson tiparet më të rëndësishme në shfaqjen e fotove tuaja - dizajn elegant me karakteristika moderne për të ndihmuar në rritjen e perceptimit të portofolit tuaj. Të gjitha temat vijnë me veçori të përpunuara që ju lejojnë të redaktoni paraqitjen, ngjyrat dhe objektet në dizajn.

Përkundër faktit se Fabrik është një platformë e paguar, ju mund të përdorni provën falas për 14 ditë.

Përdorni Adobe Portfolio Falas

logo e provës së portofolit adobe pa pagesë

Zgjidhni një nga planet dhe përdorni versionin e provës falas të redaktuesit të Adobe Portfolio për të testuar dhe krijuar portofolin tuaj për uebfaqen.

GET 60% OFF GET 60% OFF