Adobe PDF Falas

Adobe PDF

 • Renditja
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 324
 • Licenca: Versioni Gjyqësor
 • Shkarkimet: 2.4k
 • Versioni: DC
 • E pajtueshme: Mac/Win

Adobe PDF free është softuer standard ndërkombëtar për të parë, nënshkruar dhe komentuar dokumentet PDF. Ju mund të harroni grumbujt e dokumenteve të letrës duke përdorur Adobe PDF, i cili është objektivisht një nga programet më të mirë për të punuar me skedarë PDF.

ndërfaqe adobe pdf falas

Përfitimet Adobe PDF Falas

 • Adobe PDF është falas për t’u përdorur
 • Ju mund të mbroni sigurinë e të dhënave tuaja personale
 • Easyshtë e lehtë të transferosh dokumente dhe të dhëna midis platformave të ndryshme
 • Adobe PDF është i thjeshtë për t’u përdorur
 • Karakteristikat e lëvizjes, rrotullimit dhe zmadhimit janë optimale
 • Ngarkimi i shpejtë i grafikës NVIDIA lejon përdoruesit të kalojnë shpejt midis faqeve
 • Profesionistë të ndryshëm të biznesit mund të gjejnë një përdorim për Adobe PDF

FAQ

 • Çfarë është Adobe PDF?

Lexuesi pa pagesë Adobe PDF është softueri që përdoret kudo në botë për të parë, nënshkruar, ndarë, printuar dhe shënuar skedarë PDF. Uniqueshtë unik pasi është programi i vetëm i këtij lloji që lejon përdoruesit të punojnë me të gjithë përmbajtjen që mund të gjeni në skedarë të këtij formati. Meqenëse është i lidhur me shërbimet cloud të ofruara nga Adobe, do të thotë që ju mund të punoni në skedarët tuaj në çdo kohë dhe kudo.

 • A është Adobe PDF falas?

Po, ky program është absolutisht falas, mund të shkarkoni lexuesin PDF nga Adobe në faqen e tyre të internetit, thjesht kërkoni ikonën përkatëse.

 • Pse duhet të marr parasysh kalimin në Adobe PDF të paguar?

Duke blerë pajtimin Adobe PDF, ju merrni qasje në veçori të tjera shtesë si konvertimi i skedarëve PDF në skedarë Microsoft Word, Excel, PowerPoint ose RTF që mund të redaktoni, bashkoni disa skedarë në një dhe merrni më shumë ruajtje në re.

 • A ka zbritje studentore kur blini Adobe PDF?

Nëse jeni student i një mësuesi, mund të merrni 60% zbritje në të gjitha aplikacionet Creative Cloud, duke përfshirë Adobe PDF.

 • A mund ta përdor Adobe PDF falas në smartphone tim?

Po ti mundesh. Për të përfituar nga Adobe Reader falas Shkarko, shkoni në një faqe të caktuar në Google Play ose iTunes App Store.

Pasojat e Përdorimit të Versionit të Piratuar

Shumë përdorues përpiqen të gjejnë versione të hackuara të aplikacioneve pa e kuptuar as sa rreziqe të fshehura mund t'i ndjekin pasi të klikojnë "Shkarkim".

Rreziku i marrjes së aplikacionit të gabuar ose të keq

Ky është problemi më i zakonshëm dhe më pak serioz që mund të merrni. Thjesht do të shkarkoni aplikacionin që nuk e dëshironi (me një "bonus" reklamash) ose atë që nuk funksionon.

Nëse jeni duke kërkuar për marrëveshje të mira në aplikacione të shkëlqyera, shikoni në dispozicion Zbritje Adobe Creative Cloud.

Ju mund të merrni një virus

Përveç viruseve, kur përpiqeni të merrni Adobe PDF të hackuar, mund të hasni në të gjitha llojet e çështjeve edhe në fazën e shkarkimit. Ju ose do të duhet të dërgoni një SMS ose të paguani për zbërthim ose shkarkim, të kaloni nëpër mijëra banderola pop-up, etj. Kur të keni instaluar më në fund softuerin në kompjuterin tuaj, ai do të infektohet nga viruset që do ta ngadalësojnë shumë punën e tij .

Gjeni se si mund të shkarkoni Re Adobe Creative Cloud pa pagesë.

Produkti i mirë kërkon mbështetje

Nëse Adobe PDF është hakuar, asnjë përditësim nuk do të jetë i disponueshëm. Zhvilluesit mbështesin dhe përmirësojnë produktet e tyre vetëm kur kanë para për ta bërë këtë. Shumë përdorues nuk e kuptojnë atë, megjithatë, zhvillimi i produkteve dixhitale është punë e vështirë që përfshin shumë njerëz, të cilët duan të fitojnë para për punën që bëjnë.

Alternativa Falas për Adobe PDF

Në rast se ka ndonjë arsye pse nuk mund të punoni me Adobe PDF ose dëshironi të provoni një program tjetër, këtu është një listë e alternativave falas që mund të përdorni për të punuar me skedarë PDF.

1. Foxit Reader

logoja e lexuesit të foxit
Pro
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Madhësi e vogël
 • Shpejt
Kundër
 • Nuk punon me PDF që kanë animacion Flash
 • Asnjë njohje optike e tekstit
 • Mund të instaloni mjete të panevojshme në kompjuterin tuaj

Foxit Reader është një lexues i përshtatshëm PDF i bazuar në cloud, i cili ju lejon të bashkëpunoni në skedarët tuaj PDF me përdoruesit e tjerë. PDF -të mund të krijohen në mënyra të ndryshme (nga skanimet, me anë të konvertimit nga skedarët DOCX, PPT ose XLSX, duke bashkuar disa skedarë në një, etj.).

Përveç bashkëpunimit, ju do të jeni në gjendje të gjurmoni historinë e skedarëve tuaj, të shihni të gjithë ata që i hapin ato dhe të dërgoni njoftime për këdo që lexon dokumentin.

Së fundi, nëse jeni të shqetësuar me mbajtjen e skedarëve tuaj të sigurt ose shpesh punoni me të dhëna të ndjeshme, Foxit Reader ofron një sërë mjetesh mbrojtëse, duke filluar nga fjalëkalimet deri tek kriptimi i skedarëve.

2. Nitro Reader

logoja e nitro lexuesit
Pro
 • Lehtë për t’u përdorur dhe i saktë
 • Redaktimi i tekstit, imazhit dhe faqes
 • Mjetet e nënshkrimit të integruara
 • UI i ngjashëm me MS Office
 • Mbështetje mbresëlënëse e formatit të skedarit
Kundër
 • Versioni i desktopit Nitro Pro funksionon vetëm si lexues PDF i Windows

Nëse jeni duke kërkuar një program që është i përshtatshëm për t'u përdorur, ka ndërfaqe intuitive dhe shumë karakteristika të përparuara, atëherë Nitro Reader duhet të jetë një nga opsionet tuaja kryesore. Me ndihmën e tij, ju mund të krijoni, ndani dhe mbroni PDF -të tuaj. Ju lehtë mund t'i personalizoni të gjithë skedarët me ngjyra, shkronja dhe paraqitje të ndryshme.

Ju mund të punoni në një dokument të vetëm me ekipin tuaj, duke pasur mundësinë të sugjeroni modifikime, të siguroni dhe adresoni çdo reagim. Mbrojtja mund të bëhet me ndihmën e një fjalëkalimi. Skedarët që krijoni në këtë program mund të hapen në thelb në çdo lexues PDF.

Mësoni më shumë rreth hapjes dhe konvertimit të a Skedar PDF.

3. Preview

logoja paraprake
Pro
 • GIF -të e animuar mund të vendosen lehtësisht
 • Pamja paraprake e riprodhimit të humbur
Kundër
 • E pamundur të redaktoni PDF të koduar pa skedarin origjinal
 • PDF-të e standardizuara me ISO nuk mbështeten
 • Mund të fshijë PDF -të papritur

Preview vjen me çdo kompjuter Mac, por nuk duhet t'ju mashtrojë të mendoni se i mungojnë aftësitë. Ka gjithçka që i nevojitet një lexuesi PDF, përfshirë mundësinë për të shtuar shënime, bashkuar skedarë të shumtë në një, për të punuar me forma të ndryshme dhe për të mbrojtur skedarët tuaj me fjalëkalime. Shtë një zgjedhje e shkëlqyer për përdorim profesional dhe personal.

4. PDFpen

logo pdfpen
Pro
 • Formate të shumta eksporti
 • Integrimi OCR
Kundër
 • Zgjedhjet e mjeteve dhe ikonat nuk janë mjaft transparente

Një tjetër alternativë efikase Adobe PDF falas për macOS 10.14 me veçori për dizajnimin dhe ndarjen e PDF. Programi ju lejon të krijoni forma dhe tabela të përmbajtjes, të shtoni fotografi, të përdorni nënshkrime elektronike dhe të eksportoni skedarët tuaj në formate të tjera.

Zhvilluesit kohët e fundit kanë shtuar veçorinë e shënimit që u jep përdoruesve mundësinë të komentojnë skedarët dhe t'i shënojnë ato pa modifikuar të dhënat. Përveç kësaj, ajo integrohet me programi më i mirë OCR .

Ju mund të jeni të interesuar se si të hapni dhe konvertoni një Skedar JPEG.

5. PDF-XChange Editor

logo pdf xchange
Pro
 • Ju mund të redaktoni skedarët PDF me lehtësi
 • Lehtë për të shtuar tituj dhe fusha teksti
 • Punon shpejt pa u vonuar
Kundër
 • Pak opsione të personalizimit
 • Nuk mund të eksportohen faqe të veçanta
 • Ndryshimi i madhësisë është i vështirë

PDF-XChange Editor është një zëvendësim i besueshëm i Adobe PDF Reader. Kjo ju lejon të hartoni dhe shikoni skedarë, të shtoni audio, të theksoni dhe të dalloni tekstin, dhe shumë më tepër. Karakteristika më e mirë që ka ky lexues është mjeti që ju lejon të njihni tekstin në një skanim dhe t'ju lejojë të kërkoni tekstin në dokument.

Shkarkoni Adobe PDF Falas

adobe pdf falas

Kur përdorni softuer të licencuar, ju shmangni të gjitha llojet e problemeve të lidhura me viruset dhe merrni një program me cilësi të lartë që funksionon pa vonesa dhe rrëzime.

GET UP TO 71% OFF GET UP TO 71% OFF