Adobe Media Encoder Falas

Adobe Media Encoder

 • Rank
  (4.7/5)
 • Vlerësime: 500
 • Licenca: Versioni i provës
 • Shkarkime: 11 mijë
 • Versioni: 22.0
 • E përputhshme: Windows, macOS

Jeni të interesuar të zbuloni nëse është e mundur të merrni Adobe Media Encoder falas dhe të shmangni problemet me ligjin? Nuk keni mundësi të blini një licencë tani? Në këtë postim, unë do të mbuloj mënyrat më të besueshme për të shkarkuar falas versionin e plotë të Adobe Media Encoder.

ndërfaqja e koduesit të mediave adobe

Përfitimet e Adobe Media Encoder Free

 • integruar me produkte të tjera të Adobe
 • përdoruesit
 • Opsione të shumta kodimi
 • Renderim i shpejtë
 • I aftë për të ndërtuar Paracaktimet
 • Mbështet një gamë të gjerë formatesh skedarësh

FAQ

 • Pse më duhet Adobe Media Encoder?

Ky program i përket grupit të modifikimit të videove Adobe. Përdoret për të koduar skedarët video në formatin e duhur, në mënyrë që të sigurohet që ato të luhen pa probleme në pajisje të ndryshme këto ditë.

 • A është Adobe Media Encoder falas përgjithmonë?

Programi është instaluar si pjesë e Premiere Pro dhe After Effects. Është e pamundur ta blesh këtë program veçmas. Anëtarët e Planit të plotë të Creative Cloud e marrin gjithashtu atë.

 • A disponohet një provë falas?

Po, Adobe ofron një version provë falas që zgjat për 30 ditë.

 • A është Adobe Media Encoder po aq i pajtueshëm me Windows dhe Mac?

Po, programi do të funksionojë në të dy OS.

Pasiguritë e përdorimit të versioneve pirate të kodifikuesit të Adobe Media

Në ditët e sotme, shumë përdorues po shkarkojnë në mënyrë aktive programe nga faqet pirate. Ata pretendojnë se çmimet për versionet e licencuara janë shumë të larta, ndërsa ato pirate nuk kërkojnë investim ose para. Por përfundimisht, kjo mund të çojë në një sërë pasojash negative për të cilat njerëzit nuk janë të vetëdijshëm. Më poshtë kam përshkruar disa nga më seriozet.

Rreziqet Ligjore

Nëse jeni kapur duke përdorur një version të paligjshëm të Media Encoder pa pagesë, jini gati të mbani përgjegjësi penale. Për shembull, në SHBA, pirateria intelektuale mund të rezultojë në burgim deri në 5 vjet dhe një gjobë prej 250,000 dollarësh. Përveç kësaj, ata që zotërojnë të drejtat e autorit mund të paraqesin një kërkesë në gjykatë dhe ju do të gjobiteni për 150,000 dollarë.

Rreziqet e sigurisë

Programet pirate janë të mbushura me të gjitha llojet e malware që do të gjejnë rrugën e tyre në kompjuterin tuaj. Viruset, Trojans dhe ransomware mund të dëmtojnë seriozisht PC-në dhe ju mund të humbni të gjithë skedarët e rëndësishëm përgjithmonë. Për më tepër, piratët shpesh integrojnë kode me qëllim të keq në programet e hakuara. Ata mund të vjedhin të gjitha të dhënat, të kontrollojnë kompjuterin tuaj dhe madje edhe kamerën në internet.

Mungesa e përditësimeve

Programet e licencuara po përditësohen vazhdimisht për të siguruar përvojën më të mirë të përdoruesit. Megjithatë, nëse jeni pronar i kodifikuesit të mediave falas të piratuar, përditësimet nuk do të jenë të disponueshme për ju. Mos u përpiqni të përditësoni versionin ekzistues, përndryshe mund të ndëshkoheni për këtë.

Rreziqet e produktivitetit

Një problem tjetër i zakonshëm i atyre që përdorin Adobe Encoder pirate është vonesa dhe defekte të shpeshta. Kjo shpesh rezulton në progres të humbur, kohë të humbur në përpjekjen për të vënë diçka në punë dhe humor të prishur. Nëse lind një problem teknik, një përdorues i një versioni të licencuar i afrohet mbështetjes së klientit. Përdoruesit të një versioni pirat nuk i jepet një mundësi e tillë. Përveç kësaj, për të parandaluar zbulimin e vetes dhe të kompjuterit tuaj, nuk do të mund të përfitoni nga disa veçori online të programit.

Alternativa Falas

Nëse po pyesni se si ta merrni falas Adobe Media Encoder, një nga mënyrat më të sigurta është të provoni alternativat e tij. Unë kam zgjedhur tre nga opsionet më të mira që mund të zëvendësojnë plotësisht Adobe Encoder dhe janë absolutisht pa pagesë.

1. HandBrake

logoja e frenave të dorës
Pro
 • Mbështetje e jashtëzakonshme e formatit
 • Prania e përpunimit të grupeve dhe paracaktimeve
 • Komplet i gjerë i veçorive
Kundrat
 • E komplikuar për t'u zotëruar

HandBrake nuk është menduar qartë për përdoruesit fillestarë, por do të përballojë në mënyrë efektive çdo video të importuar nga përdoruesi. Kjo alternativë e Adobe Media Encoder ofron një përzgjedhje të gjerë të formateve video të madhësisë dhe cilësisë së skedarit të dëshiruar.

Për të arritur një rezultat të shpejtë të konvertimit të videos në formate të ndryshme, është e mundur të aplikoni një paracaktim nga paneli anësor, me të gjitha rregullimet e nevojshme të pranishme. Përveç kësaj, përdoruesi mund të kalojë nëpër skeda të shumta në seksionin e cilësimeve të daljes, të shkulë parametrat e saktë të kodimit, të shtojë efekte etj.

2. Avidemux

logo avidemux
Pro
 • Klikoni nga përzgjedhjet e videove
 • Mbështet formate video të përhapura për eksport
 • Pastro UI
 • Aftësi të jashtëzakonshme kodimi
Kundrat
 • Konvertim i ndërlikuar

Avidemux është një program falas për konvertimin e videove. Është i dukshëm për mbështetjen e formateve të përhapura video dhe aftësinë për të filtruar dhe prerë videot në seksione përpara konvertimit. Pasi të hapni Avidemux, mund t'ju ngatërrojë me veçoritë e tij, veçanërisht nëse nuk jeni të njohur me programe të tilla. Kjo për shkak se përdoret gjithashtu për qëllime të redaktimit të videos. Por, pas ca kohësh, do të jeni në gjendje të kuptoni të gjithë procesin - thjesht ngarkoni videon përmes menysë File dhe zgjidhni formatin e dëshiruar.

MPG medias pranon formate të tilla skedarësh si MPG, MP4, AVI, FLV dhe akoma më shumë.

3. Fabrika e Formatit

formati i logos së fabrikës
Pro
 • Shpejt konverton skedarët në grupe
 • Mjete për grisjen e disqeve për CD, DVD dhe Blu-ray
 • Mbështetje për shumë formate skedarësh
 • Përditësimet dhe mirëmbajtja e rregullt
Kundrat
 • Vetëm me bazë Windows

FormatFactory është një program i jashtëzakonshëm për konvertimin e skedarëve në formate të ndryshme. Do t'ju ndihmojë shumë nëse dëshironi të thjeshtoni procesin e ndarjes, mos e zëni hapësirën e kompjuterit me skedarë të rëndë ose mos i bëni skedarët të pajtueshëm me një riprodhues të caktuar mediash. Kjo alternativë pa pagesë e Adobe Media Encoder karakterizohet nga një ndërfaqe e drejtpërdrejtë që garanton një proces të lehtë konvertimi për të gjithë përdoruesit, niveli i përvojës nuk ka rëndësi.

Kur konvertoni një video, klikoni në butonin "Opsion". Do të shfaqet një redaktues i vogël video për t'ju ndihmuar të zgjidhni pikat e fillimit dhe të fundit ose të shkurtoni videon. Për më tepër, programi është mjaft universal për shkak të mbështetjes së skedarëve fotografikë dhe audio.

Falas

Klasifikimi i ngjyrave është një nga hapat më të ndërlikuar të procesit të redaktimit të videos. Por ekziston një mjet magjik për t'ju ndihmuar të kryeni këtë hap brenda pak minutash - një LUT. Këtu është një përzgjedhje e LUT-ve më të mira falas që çdo redaktues profesionist i videos duhet të ketë në dispozicion.

pa pagesë luts fixthephoto

Shkarkoni Adobe Media Encoder Falas

adobe media encoder provë falas

Klikoni në lidhjen "Shkarkim falas i kodifikuesit të Adobe Media" dhe përdorni mundësinë për të testuar programin për 30 ditë. Përfitoni nga të gjitha opsionet premium, si dhe përditësimet dhe funksionet e lëshuara së fundmi.

Get 40% OFF Get 40% OFF