adobe-photoshop-cs3
Mënyra më e mirë për të marrë Photoshop CS3 Falas

Adobe Photoshop CS3

Adobe Photoshop CS3

 • Rendit
  (4/5)
 • Vlerësime: 8.2K
 • Çmimi: Falas
 • Shkarkime: 14.3k
 • Versioni: 10.0.1
 • E përputhshme: Windows, Mac

Po kërkoni mënyra për të shkarkuar Adobe Photoshop CS3? Në këtë artikull, unë do t'ju tregoj pse nuk duhet të shkarkoni versionet pirate të Photoshop-it dhe të gjitha problemet në të cilat mund të çojë kjo. Unë do t'ju jap gjithashtu një listë me 5 programe që janë të ngjashme në funksionalitet dhe aftësi me këtë redaktues grafik.

Ndërfaqja adobe Photoshop cs3

Përfitimet e Photoshop CS3

 • Mbështetje më e mirë e skedarëve nga Camera RAW
 • Mjet për zgjedhjen e shpejtë
 • Hijet e kontrollit gri në imazhet b&w
 • Filtra të zgjuar
 • Optimizimi i grafikës për pajisjet mobile
 • Mjet i bashkimit të fotove për të krijuar imazhe panoramike

FAQ

 • Ku mund të shkarkoj Photoshop CS3?

Herë pas here, Adobe ndalon shitjen, zhvillimin ose mbështetjen e produkteve të saj për shkak të mënyrës se si tregu dhe kërkesat e klientëve të saj ndryshojnë. Kjo është arsyeja pse nuk do të jeni në gjendje të shkarkoni Adobe Photoshop CS3 nga faqja e internetit e zhvilluesit. Sidoqoftë, atje mund të merrni një version të përditësuar dhe të përmirësuar.

 • A ka një periudhë prove për Photoshop?

Po, ju mund ta provoni programin falas për 7 ditë. Për të shkarkuar Prova e Photoshop-it version, duhet të identifikoheni në sistem me ID-në dhe fjalëkalimin tuaj të Adobe.

 • A mund të instaloj Photoshop në disa kompjuterë?

Absolutisht. Mund të instaloni Photoshop dhe aplikacione të tjera Creative Cloud në dy kompjuterë me ndihmën e një të licencuari Instaluesi i Photoshop-it. Nëse dëshironi ta instaloni në një të tretë, do t'ju duhet ta çaktivizoni atë në një nga dy kompjuterët tuaj të tjerë.

 • Nëse kam një CD instalimi për Adobe Photoshop CS3, a mund ta instaloj programin në një kompjuter të ri?

Versionet më të vjetra të Photoshop-it nuk janë zhvilluar ose testuar në sistemet operative moderne. Sigurohuni që kompjuteri juaj të plotësojë kërkesat e sistemit për versionin tuaj të Photoshop.

 • A mund të përdor versionet më të vjetra dhe më të reja të Photoshop-it njëkohësisht?

Po, mund të instaloni dhe përdorni disa versione të Photoshop në të njëjtin kompjuter. Të gjitha versionet e disponueshme janë mbledhur në aplikacionin e desktopit Creative Cloud.

 • Cilat janë ndryshimet midis versionit më të ri të programit dhe Adobe Photoshop CS3?

Versioni më i fundit i Photoshop CC (2022.23.1) mund të instalohet ose në një PC ose iPad. Puna juaj do të ruhet në ruajtjen e resë kompjuterike, duke ju mundësuar të jeni krijues në çdo kohë dhe nga çdo pajisje. Zhvilluesit kanë përditësuar shtojcat, kanë shtuar veçori të reja gradient, shabllone dhe stile shtresash. Mjetet e vjetra janë ende atje, por ato janë mbledhur në një seksion të veçantë.

Versioni i piratuar i Photoshop CS3

Megjithëse ky version i programit nuk mbështetet më, ka faqe interneti të palëve të treta që ende ofrojnë shkarkime falas të Photoshop CS3, sepse përdoruesit janë ende në kërkim të versionit të vjetër.

Kur shkarkoni skedarë nga një uebsajt i tillë, rrezikoni të merrni softuer që ka shumë gabime dhe keqfunksionime, duke infektuar kompjuterin tuaj me malware dhe duke u futur në telashe me ligjin. Lexoni më tej për të zbuluar se sa i rrezikshëm është përdorimi i softuerit të palicencuar.

Zbuloni më shumë rreth Vonesa në Photoshop.

Shkelje e autorit

Ka përgjegjësi penale për këdo që shkarkon Adobe Photoshop për iPad ose kompjutera desktop nga faqet e tjera të internetit. Kjo është një shkelje e të drejtës së autorit dhe në SHBA dënohet me nja dy mijë dollarë gjobë ose 5 vjet burg.

Malware

Një problem tjetër që mund të hasni me shkarkimin pa pagesë të Adobe Photoshop CS3 nga një burim jo i besueshëm është malware. Kini parasysh se trojanët po bëhen "më të zgjuar" çdo ditë. Përveç dëmtimit të sistemit tuaj, ata mund të vjedhin të dhënat tuaja personale. Si rezultat, do të duhet të "trajtoni" kompjuterin tuaj prej tyre. Softueri i licencuar është i sigurt dhe i sigurt për t'u përdorur pa asnjë kërcënim për të dhënat tuaja. Përndryshe, ju mund të merrni Provë falas e Adobe Creative Cloud dhe testoni veçoritë e softuerit të nevojshëm.

Asnjë mbështetje teknike

Nëse keni ndonjë pyetje gjatë përdorimit të ligjshëm të Photoshop-it, mund t'i drejtoheni mbështetjes teknike dhe t'i pyesni ato. Duke shkarkuar Adobe Photoshop CS3 të piratuar, do të duhet të përballeni vetë me të gjitha defektet.

Alternativat e Adobe Photoshop CS3

Meqenëse Photoshop CS3 është i vjetëruar, merrni parasysh shkarkimin e versionit më të fundit të këtij programi dhe sigurohuni që të përfitoni provën 7-ditore falas. Pas një jave, ose do t'ju duhet të blini abonimin mujor prej 20,99 dollarësh ose të kërkoni një alternativë të shkëlqyer. Unë kam bashkuar një listë të redaktuesve grafikë që mund të përdoren në vend të Photoshop.

1. Luminar

logo ndriçuese
Pro
 • Panele të rregullueshme
 • Konvertim efikas RAW
 • Rrëshqitësit e AI
 • Shtojca për aplikacionet e Adobe
Kundrat
 • Nuk ka profile lente
 • Shumë i ngadalshëm në krahasim me Photoshop

Luminar 4 nga Skylum ka mjetet më intuitive për fotografët që duan ta bëjnë më të thjeshtë aspektin e redaktimit të fotografive të punës së tyre. Softueri përdor teknologji të fuqishme AI që ndihmojnë në përshpejtimin e konsiderueshëm të procesit të redaktimit të imazhit. Më pëlqen shumë funksioni i zëvendësimit të qiellit. Kjo ju lejon të ndryshoni qiellin me vetëm një klik të mausit.

2. GIMP

logo gimp
Pro
 • Program me burim të hapur
 • Tonelata shtojcash, maska me shtresa, filtra
 • Përmirësim i thellë i imazhit
 • Punon me pothuajse çdo format skedari fotografish
Kundrat
 • Një ndërfaqe pak më e ndërlikuar
 • Nuk ka analoge për veprimet e Photoshop-it

GIMP është një redaktues imazhi falas me kod me burim të hapur. Mund të zgjidhni ose të punoni në një version desktop ose në internet të programit. Kjo alternativë e Adobe Photoshop CS3 mund të përdoret për të reduktuar zhurmën, për të korrigjuar ngjyrat, për të punuar me furça dhe mjete gradient, si dhe për të krijuar kolazhe dhe postera. Ju mund të përdorni një shtesë Photoshop për të punuar me GIMP. Zhvilluesit janë të shpejtë në këmbët e tyre për të hequr çdo defekt dhe vonesë.

3. Photo Pos Pro

logo foto pos pro
Pro
 • Shtresat mund të modifikohen
 • Zgjedhje e madhe e efekteve dhe filtrave
 • Shumë furça që mund të personalizohen
 • Teksti rrjedh brenda kornizave të tekstit
Kundrat
 • Krijimi i dublikatave të shtresave është i ndërlikuar
 • Paleta e veglave nuk ka shkurtore të tastierës

Photo Pos Pro është një redaktues grafikësh pixel që do t'u duket i dobishëm si fillestarët ashtu edhe ekspertët. Mund të bëni retushim fotografish me shtresa, furça të personalizuara dhe mjet Healing për të hequr njollat, njollat dhe efektin e syve të kuq. Përveç kësaj, ju do të gjeni një sërë efektesh artistike, tekstura, gradient, etj. që do t'ju ndihmojnë të krijoni një projekt nga themeli.

4. Pixlr

logo pixlr
Pro
 • Ka një version celular
 • Shumë mjete për rregullimin e shpejtë
 • Mbështetja e shtresës dhe maskës
 • Do të hapë fotot nga kompjuteri juaj ose URL-ja
Kundrat
 • Nevojë për Flash
 • Reklamat

Pixlr është një aplikacion online për modifikimin e imazheve me bazë Flash. Ekzistojnë 4 versione të Pixlr për të zgjedhur (Pro, Editor, X ose Express). Avantazhi i tij kryesor është funksionaliteti i tij i mahnitshëm, thjeshtësia e përdorimit dhe disponueshmëria për të gjithë përdoruesit. Kjo alternativë e Adobe Photoshop CS3 e kryen shumë mirë detyrën e retushimit të shpejtë të portretit, do t'ju ndihmojë të ndryshoni tonin vizual të një imazhi dhe mund të përdoret për vizatim dhe dizajn grafik.

5. Paint.NET

logoja e paint.net
Pro
 • Miqësore për fillestarët
 • Plugina falas
 • UI i organizuar mirë
 • Një përzgjedhje e gjerë mjetesh për përmirësimin e imazhit
Kundrat
 • Funksionalitet i kufizuar
 • Windows-vetëm

Paint.NET është një redaktues i thjeshtë imazhesh dhe fotografish. Ai ka një përzgjedhje të mjeteve më themelore të redaktimit të fotografive, duke përfshirë shtresat, kthesat dhe nivelet. Megjithëse grupi i mjeteve dhe filtrave është mjaft i kufizuar, programi mbështet një numër shtojcash falas. Shumë fotografë dhe stilistë grafik përdorin Paint.NET, që do të thotë se ka shumë forume me seminare dhe mësime, si dhe përgjigje për shumë pyetje.

Falas

veprime falas të Photoshop-it nga fixthephoto

Për t'ju kursyer orë në redaktimin e fotografive, unë kam zgjedhur veprime falas. Do të jeni një klikim larg për të marrë imazhe perfekte.

Shkarkoni Photoshop CS3

adobe photoshop cs3 provë falas

Si fotografët fillestarë ashtu edhe ata profesionistë zgjedhin Adobe Photoshop CS3 për aftësitë e tij të avancuara si filtrat inteligjentë, punën me imazhe bardh e zi, shtresa, etj. Mund të provoni Photoshop CS3 për të parë nëse funksionon për ju.

GET 60% OFF GET 60% OFF