Photoshop 7.0 Shkarko pa Pagesë

Photoshop 7.0

 • Rendit
  (4/5)
 • Vlerësime: 11 mijë
 • Licenca: Falas
 • Shkarkime: 14k
 • Versioni: 7.0
 • E përputhshme: Mac/Windows/Microsoft

Nëse po pyesni se ku dhe si të gjeni një lidhje ligjore të shkarkimit falas të Photoshop 7.0, artikulli im do t'ju ndihmojë me këtë. Gjithashtu, unë do të tregoj për disa alternativa falas për Photoshop 7.0 dhe do të jap përgjigje për pyetjet e bëra shpesh në lidhje me Photoshop.

ndërfaqe Photoshop 7.0

Përfitimet e Photoshop 7.0

 • Neutralizon pluhurin, gërvishtjet, njollat dhe rrudhat në foto
 • Mbështetje për WBMP
 • Transparenca në ueb - ndryshoni transparencën për të përmirësuar transparencën në grafikët e uebit
 • Ruan qartësinë e imazhit vektor dhe tekstit
 • Mbështetja e tekstit - përdorni kontrollin drejtshkrimor me kërkimin dhe zëvendësoni

FAQ

 • Me cilin OS është i pajtueshëm Photoshop 7.0?

Photoshop 7.0 funksionon në Windows 10 x64 pa përdorur asnjë mënyrë përputhshmërie. Problemi i vetëm i madh është se ju duhet të keni 1 TB ose më pak hapësirë të lirë në një hard disk. Përndryshe, Photoshop 7.0 nuk do të funksionojë fare.

 • Cili është çmimi i versionit të plotë të Photoshop-it?

Photoshop 7.0 nuk mbështetet më nga Adobe. Por ju mund të shkarkoni Adobe Photoshop 23.1 (versioni më i fundit) për 9,99 dollarë në muaj. Pasi të keni blerë programin, do të jeni në gjendje të përdorni të gjitha funksionet dhe të merrni përditësime.

 • A funksionon prova falas po aq mirë në macOS dhe Windows?

Prova falas e Adobe Photoshop 7.0 funksionon po aq mirë në Windows 10 (64-bit) ose Windows 7 (64-bit), si dhe në macOS 10.15, 10.14 ose OS 10.13.

 • A është e mundur të shkarkohet versioni provues i Photoshop 7.0 në faqen zyrtare të internetit?

Jo. Meqenëse ky version nuk mbështetet më nga Adobe, nuk mund të shkarkoni as versionin e plotë dhe as atë të provës.

 • Cilat janë përfitimet e përdorimit të versionit 7.0?

Një nga avantazhet kryesore është se ju mund të bëni lehtësisht ndryshime të vogla në goditje. Mund të ndryshoni tonin e lëkurës, të krijoni një kopje të imazhit me rezolucion të lartë, të rregulloni ndriçimin, etj.

Versioni i piratuar i Photoshop 7.0

Për momentin, Photoshop 7.0 konsiderohet një version i vjetëruar i programit, pasi u lëshua 18 vjet më parë, dhe nuk mund ta shkarkoni më nga faqja zyrtare e internetit. Për shkak të kësaj, është duke u bërë më e vështirë për të gjetur versionin zyrtar.

Aktualisht, ka shumë faqe pirate që ofrojnë lidhje gjoja zyrtare për shkarkimin e Photoshop 7.0 për PC. Por duhet të dini se shkarkimi i softuerit nga faqe të tilla do të çojë në një sërë pasojash negative. Ju rrezikoni të merrni viruse në kompjuterin tuaj dhe të hapni akses në të dhënat tuaja personale dhe fjalëkalimet. Prandaj, për punë të besueshme dhe cilësore, ju këshilloj të përdorni versionin e licencuar të këtij programi dhe ta shkarkoni në faqen zyrtare të Adobe.

Mundësia e marrjes së një programi me dështime

Duke punuar në një version të piratuar të Photoshop 7.0, nuk mund të shmangni përplasjet. Gjatë funksionimit, programi mund të rrëzohet dhe veprimet që kryeni do të jenë shumë të ngadalta. Gjithashtu, mbani në mend se nëse përdorni një version të hakuar të Photoshop 7.0, përditësimet do t'ju kalojnë.

Kërcënimi i infektimit me virus

Nëse instaloni Adobe Photoshop 7.0 nga torrentët, kompjuteri juaj ka të ngjarë të jetë i infektuar me viruse dhe programe të ndryshme me qëllim të keq. Viruse dhe programe të tilla mund të sjellin pasoja negative dhe do të jetë e vështirë të shpëtoni prej tyre. Puna me programin do të bëhet problematike dhe do të bëjë që kompjuteri të ngrijë. Ju gjithashtu rrezikoni të dëmtoni skedarë të rëndësishëm nga viruset që futen në kompjuterin tuaj pas shkarkimit dhe instalimit të një programi të hakuar.

Shkelje e Ligjit

Kur shkarkoni Photoshop për PC nga faqet pirate, ju nuk merrni vetëm viruse, por gjithashtu shkelni ligjin e të drejtave të autorit. Për shkak të kësaj, ju mund të merrni një gjobë monetare ose të silleni para drejtësisë.

Alternativat falas të Photoshop 7.0

Nëse nuk mund të shkarkoni Photoshop 7.0 falas për ndonjë arsye, ju këshilloj t'i kushtoni vëmendje alternativave të tij të paraqitura më poshtë.

1. Pixlr

logo pixlr
Pro
 • Ndërfaqja dhe mjetet janë të ngjashme me ato në Photoshop
 • Mbështetje për maska dhe shtresa
 • Një numër i madh mjetesh efikase
Kundrat
 • Shumë reklama
 • 45% e funksionalitetit është e kufizuar në një version falas

Pixlr është një nga aplikacionet më të mira të bazuara në ueb dhe një alternativë e mirë për shkarkimin pa pagesë të Photoshop. Nëse nuk ju shqetëson mungesa e shtojcave Ps, ky aplikacion është pikërisht ajo që ju nevojitet. Pasi të keni ngarkuar një fotografi, mund të përdorni shtresa, stampa klonimi, maska, mjete përzgjedhjeje, për ta përmirësuar atë.

2. PhotoScape

logoja e peizazhit
Pro
 • Mbështetje për formatin RAW
 • Mjete profesionale për redaktimin e fotografive
 • Qasje në grafikë dixhitale dhe korrigjim ngjyrash
Kundrat
 • Shumica e funksioneve janë të kufizuara në akses të lirë

PhotoScape është një alternativë e mrekullueshme për shkarkimin falas të Photoshop 7.0 për përdoruesit me përvojë dhe fillestarë. Ai i lejon përdoruesit të krijojnë projekte dizajni, të modifikojnë portrete, të konvertojnë skedarë RAW, etj. Përveç kësaj, programi përfshin disa skeda të veçanta për post-prodhimin e fotografive, duke punuar me skedarë video dhe GIF.

3. GIMP Photo Editor

logoja e redaktuesit të fotografive gimp
Pro
 • Mund të përdoret në Linux
 • Mjete pro për retushimin e figurës
 • Maska, shtresa dhe efekte
 • Me burim të hapur
Kundrat
 • Performanca është më e keqe se ajo e analogëve të saj

GIMP është një redaktues fotografish me burim të hapur me funksione të plota dhe një alternativë e shkëlqyer e Adobe Photoshop. Ka shumë mjete për retushimin e figurës, përmirësimin e dritës, punën me shtresa, maska, etj.

4. Inkscape

logoja e inkscape
Pro
 • Mjete të jashtëzakonshme për grafikë vektoriale
 • I përshtatshëm për PC të dobët
 • Mbështet formatin RAW
Kundrat
 • Jo për redaktimin profesional të fotografive
 • Maska dhe shtresa të zhvilluara dobët

Inkscape është një program efikas për krijimin e ilustrimeve artistike dhe teknike. Mjetet u mundësojnë përdoruesve të retushojnë fotografi, të prodhojnë logo ose banderola dhe të përdorin furça të ndryshme. Kjo alternativë Photoshop 7.0 është gjithashtu e përshtatshme për të kryer çdo detyrë grafike vektoriale.

5. BeFunky

logo befunky
Pro
 • Një sërë mjetesh për redaktimin e fotografive
 • Furça të jashtëzakonshme
 • Mbështetje për skedarët RAW
 • Një përzgjedhje e madhe e efekteve dhe elementeve dekorative
Kundrat
 • Shumë reklama

BeFunky është një nga alternativat më të mira për shkarkimin e Photoshop 7.0. Ai u ofron përdoruesve shumë efekte, tekstura dhe cilësime të avancuara për post-prodhimin e fotografive. Përveç korrigjimit të ngjyrave dhe heqjes së objekteve të vogla, programi krenohet me skeda të veçanta për krijimin e kolazheve dhe dizajnit grafik.

Falas

Për punë të përshtatshme në Photoshop 7.0, unë rekomandoj të përdorni veprimet e dhëna më poshtë. Në këtë mënyrë, ju do t'i bëni krijimet tuaja unike dhe më të bukura.

Veprime profesionale adobe Photoshop nga fixthephoto

Shkarkoni Photoshop 7.0 Falas

Photoshop 7.0 falas përgjithmonë

Është e mundur të merrni shkarkim falas të Photoshop 7.0 për të eksploruar të gjitha aftësitë dhe veçoritë unike të programit. Gjithashtu, mund të mësoni se si të krijoni projektet tuaja interesante.

SAVE UP TO 60% OFF SAVE UP TO 60% OFF