Si të Merrni Photoshop CS6 Falas

Photoshop CS6

 • Rank
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 544
 • Licenca: Provë Falas
 • Shkarkime: 44k
 • Versioni: CS6
 • E pajtueshme: Windows, Mac OS

Dëshironi të përdorni Photoshop pa paguar një pajtim prej 10 $ në muaj? Le të zbulojmë se si të merrni Photoshop CS6 falas plotësisht, si dhe rreziqet sekrete të versioneve të plasaritura të Ps, të rishikojmë alternativat më të mira falas të Photoshop CS6 dhe të shkarkojmë veprime ose mbivendosje falas të Ps.

Për fat të keq, Adobe Company ka refuzuar plotësisht të krijojë produktet e linjës CS kohët e fundit. Përjashtimi i vetëm është CS2.

Sot, është e pamundur të shkarkoni versionin e plotë të Photoshop CS 6 falas pa shkelur një ligj. Mënyra e vetme për të marrë programin e dëshiruar të cilin mund ta rekomandoj është të blini një version licence në eBay.

Si rezultat, ju do të merrni një program zyrtar. Sigurisht, nuk mbështetet nga zhvilluesit, por gjithsesi nuk ka ndonjë defekt në të cilin mund të hasni në versione piratësh.

ndërfaqja adobe photoshop cs6

Mos nxirrni në përfundime se nuk ka asnjë mënyrë për të marrë një version falas, zyrtarisht të mbështetur në Photoshop. Unë kam përgatitur disa këshilla të dobishme se si të merrni Photoshop falas pa bërë kompromise në funksionet e rëndësishme të redaktimit të imazheve.

Përfitimet falas të Photoshop CS6:

 • Një paketë e gjerë e mjeteve më të fundit
 • Aftësi të pashoqe pas përpunimit të fotos
 • Përballohet mirë me redaktimin e formateve të ndryshme të fotografive
 • Pasqyrim i thjeshtë i fotografive me cilësi të biznesit
 • Për shumë qëllime
 • I aftë për të redaktuar videot ose shtresat e animacionit
 • Transferimi pa mundim i skedarëve nëpër programe të ndryshme

FAQ

Çfarë është Photoshop CS6?

Ky version i Photoshop u lëshua përsëri në 2012 dhe nuk ishte pjesë e Cloud Creative. Por ishte pjesë e Creative Suite dhe mund të blihej përmes një pagese një herë pa pajtim.

Ajo që e dallon Photoshop CS6 nga versionet e tij të mëparshme është ngjashmëria pothuajse identike edhe me Photoshop 2021 , me përjashtim të disa veçorive moderne. Prandaj, CS6 është i përshtatshëm për përdorim edhe në 2021 .

A mund të përdor Photoshop CS6 falas?

Për momentin, Adobe ka ndaluar plotësisht mbështetjen e versionit CS6 dhe nuk është e mundur ta shkarkoni nga faqja zyrtare e internetit. Mos bini në hile të faqeve që ofrojnë për të shkarkuar Plasaritjet Photoshop CS6. Shkarkimi i një programi të tillë mund të çojë në probleme të shumta me PC tuaj.  

Sa kushton Photoshop CS6?

Mund ta gjeni akoma Photoshop CS6 në Amazon dhe eBay. Zakonisht ato shiten nga njerëzit që kanë blerë versionin me boks të programit në kohën e lëshimit të tij në 2012. Çmimi i tij ishte rreth 720 dollarë.

A ka zbritje në Photoshop CS6?

Po, por vetëm për versionin më të fundit të Photoshop CC. Ju mund të merrni një zbritje prej 35% në 60% në pajtimin e Planit të Fotografi ose Planit të të gjitha Aplikacioneve. Unë gjithashtu sugjeroj që t'i kushtoni vëmendje Zbritje studentore në Photoshop, gjë që do t'ju ndihmojë të kurseni 60% në të gjitha programet e Adobe.

Version Photoshop CS6 Pirate

Siç e kam përmendur më herët, për momentin nuk ka asnjë Photoshop CS 6 falas dhe legal. Photoshop i lëvizshëm nuk është gjithashtu një program zyrtar.

Por le të imagjinojmë një situatë që keni shkarkuar një kopje pirate të softuerit nga burimet e torrentit dhe po lexoni këtë artikull. Cilat janë pasojat e një shkarkimi të tillë të Adobe CS 6 dhe çfarë duhet të prisni?

1. Filloni të kërkoni një avokat të mirë

5 ofruesit më të mëdhenj amerikanë - Verizon, AT & amp; T, Cablevision, Comcast dhe Time Warner - disa vjet më parë prezantuan një sistem për të luftuar kundër shpërndarjes së paligjshme të materialeve të mbrojtura nga e drejta e autorit në internet. Arsyeja ishte e thjeshtë - përdorimi në rritje i softverit të paligjshëm.

A doni të dini se çfarë kërcënimesh mund të përballeni? Gjëja e parë është një paralajmërim nga ofruesi. Më tej, ka shumë të ngjarë, qasja juaj në Internet do të bllokohet. Tjetra, ju do të merrni një letër në lidhje me gjykimin. Dhe siç ndodh shpesh, ju do të detyroheni të paguani një gjobë prej $ 1,000.  

2. Pyesni Google për Qendrën më të Afërt të Riparimit

A jeni njohur me viruset? Kështu që, duhet t'ju zhgënjej që programet pirate dhe viruset janë të pandashme. Me fjalë të tjera, probabiliteti i infektimit të PC-së tuaj është më i lartë se kurrë.

Përgjigja është e thjeshtë. Kur një haker thyen kodin burimor, ai / ajo merr qasje të plotë në të, që do të thotë se ai / ajo mund të injektojë virusin në të.

3. Ju duhet të mësoheni me mete

Më parë, kam shkruar se softueri pirat nënkupton redaktimin e kodit burimor. Siç ndodh shpesh - hakerat nuk janë plotësisht të vëmendshëm ndaj detajeve, që do të thotë se ekziston mundësia e fshirjes së elementit të gabuar, dhe si rezultat, programi nuk mund të kryejë veprimet e nevojshme.  

4. Nuk ka azhurnime

Nëse keni përdorur ndonjëherë programe të paligjshme, atëherë ndoshta e dini që ndryshimi kryesor i versionit pirat nga ai legal është mungesa e azhurnimeve. Softueri që shkarkoni do të shkëputet përgjithmonë nga rrjeti, që do të thotë se nuk do të merrni asnjë azhurnim.

Falas Photoshop CS6 Versione të ngjashme

Nëse dëshironi të përdorni Photoshop CS6 falas ose versionet e tij të tjera pa paguar, ka disa mënyra sesi mund ta bëni.

Photoshop CS6 Falas Online

logo online photoshop cs6
Pro
 • Versioni në internet është efikas dhe i drejtpërdrejtë
 • Një grup mjetesh për retushimin profesional të fotografive
 • Redaktori i fotos është një mundësi për të filluar për fillestarët dhe pronarët e PC-ve të ngadaltë
Kundër
 • Operacion i paqëndrueshëm
 • Kërkohet Adobe Flash Player

Disa entuziastë dhe fillestarë kanë frikë të punojnë në Photoshop për shkak të funksionimit të komplikuar dhe shumë funksioneve që kërkojnë shumë kohë për të mësuar. Nëse jeni një prej tyre, por përsëri dëshironi të mbani lart progresin dhe të kërkoni të njëjtat mjete të fuqishme, atëherë kushtojini vëmendje këtij programi.

Ka një ndërfaqe dhe mjete më të thjeshta të cilat rregullohen nga rrëshqitësit. A ka ndonjë gjë më të lehtë? Për më tepër, ky program ka më pak kërkesa për sistemin operativ.  

Photoshop Express Editor

Pro
 • Mund të përdoret jashtë linje
 • Një version për një smartphone ose tabletë
 • Mjete të shumta për korrigjimin e ngjyrave
Kundër
 • Pak mjete për retushimin e fotos
 • Operacion i ngadalshëm

A punoni shpesh në një smartphone ose tabletë? Pse të mos e përdorni atë për redaktimin e imazhit? Photoshop Express Editor është krijuar jo vetëm për PC dhe shfletues. Mund ta përdorni edhe në smartphone-in tuaj, edhe pa qasje në internet.

Sidoqoftë, ai mund të kryejë redaktimin bazë të imazhit, të modifikojë skedarët GIF dhe RAW, të aplikojë filtra ose efekte të ndryshme, të shtojë filigranë ose të krijojë banderola të ndryshme.

Të gjitha këto mund t'i bëni duke përdorur një aplikacion celular. Interestingshtë interesante të theksohet se versioni celular mbështet Creative Cloud, që do të thotë që ju mund të sinkronizoheni me Photoshop CC 2021 dhe të transferoni foto mes tyre.

Sprovim Falas i Photoshop

logo gjyqi fotoshop cc
Pro
 • Qasje e pakufizuar në funksionalitetin dhe aftësitë për shtatë ditë
 • Hyni në Adobe Lightroom CC
 • Aksesi në hapësirën ruajtëse Creative Cloud
Kundër
 • Provë shumë e shkurtër
 • Pagesa kërkohet pas shtatë ditësh provë

A po kërkoni Photoshop CC 2021 falas? Unë dua të them një version prove të cilin shumica e përdoruesve e konsiderojnë si një program me funksionalitet të kufizuar. Padyshim që gaboheni nëse edhe ju mendoni kështu.

Adobe Company zhvilloi një sistem unik. Ai lejon përdorimin e softuerit për shtatë ditë për të parë se si ndryshon ky program nga alternativat e disponueshme. Me fjalë të tjera, ju mund të shijoni falas funksionalitetin e Photoshop-it plotësisht legal pa asnjë kufi.  

Alternativa falas Photoshop CS6

Shikoni përmes këtyre redaktorëve të fotografive që janë alternativa falas Photoshop në kushtet e retushimit bazë të fotografisë. Ju mund t'i shkarkoni ato falas dhe të redaktoni foto pothuajse në të njëjtën mënyrë siç ofron Photoshop.

1. Rrjeti i bojrave

redakto foton redaktuesin e fotove
Pro
 • Përdorues-miqësor
 • Mjaft e mirë për një redaktim bazë të imazhit
 • Mjete të shumta për vizatimin dixhital
 • Kodi i burimit të hapur
Kundër
 • Nuk punon në platformat Linux dhe Mac OS

Net Paint është redaktori më i mirë falas për grafikë raster për Windows me burim të hapur. Programi ka një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe mjete të fuqishme, të zhvilluara mirë.

Veprimet kryesore që mund të bëni janë redaktimi bazë i fotove, korrigjimi i ngjyrave dhe një larmi detyrash vizatimi: rrëshqitës dhe ngjyra të ndryshme të rregullueshme në foto, maska dhe shtresa, furça, efekte dhe filtra.

Në tërësi, Paint Net është një mundësi universale për fotografët fillestarë ose amatorët që nuk kanë nevojë për softuer me funksione të ndryshme të retushimit të fotografive.

2. GIMP

redaktues fotografish gimp
Pro
 • Kodi i burimit të hapur
 • Optimizuar për PC të dobët
 • Ndërfaqja është e ngjashme me Photoshop
 • Lejon të bësh retushim fotografik profesional
Kundër
 • Nuk mund të kryejë korrigjimin profesional të ngjyrës

GIMP do të jetë alternativa më e mirë nëse keni sistemin operativ Linux. Për të filluar, GIMP është një redaktor grafik me burim të hapur me shumë karakteristika.

Ndërfaqja dhe funksionaliteti i tij janë të ngjashme me Photoshop. Ka shumë mjete për redaktimin e imazhit dhe korrigjimin e ngjyrave, opsionet e tekstit, maskat, shtresat, furçat dhe efektet e ndryshme.

Nëse softueri me burim të hapur nuk ju frymëzon, ju ndoshta nuk dini për mundësinë për të shtuar një funksion ose një mjet manualisht. Për më tepër, ju mund të rregulloni të metën që keni gjetur, pa pritur për azhurnime të ndryshme.

Disavantazhi kryesor është se nuk mund të përdorni versionin e plotë GIMP për Mac OS. Vetëm versioni i shfletuesit është i disponueshëm, por është i paguar.

3. Fotor

fotor redaktori fotografik në internet
Pro
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Një numër i madh i elementeve dekorativë sezonalë
 • I përshtatshëm për korrigjimin bazë të ngjyrave dhe redaktimin e fotove
Kundër
 • Një numër i kufizuar i funksioneve pa regjistrim

Nëse kërkoni një program me një ndërfaqe shumë të thjeshtë së bashku me mjetet themelore si për korrigjimin e ngjyrave ashtu edhe për redaktimin e fotove, atëherë kushtojini vëmendje Fotor. Mund të bëhet një zgjedhje perfekte për ju për shkak të shumë përfitimeve.

Njëra prej tyre është mungesa e reklamave, e cila është tipike për redaktuesit e imazheve në internet. Fotor ka mjete, të cilat mund t'i përdorni për të prerë dhe rrotulluar një imazh, për të rregulluar kontrastin dhe mprehtësinë, për të ndryshuar shkëlqimin, për të aplikuar efekte fotografike, korniza, afishe dhe më shumë

Photoshop CS6 Falas

photoshop cs6 freebies

Nëse përdorni këtë softuer të popullarizuar dhe do të instaloni versionin Photoshop Free Trial, atëherë keni nevojë për të ndryshme të gatshme Shtojca Photoshop: furça, tekstura, mbivendosje dhe veprime.

Shkarkim Falas Adobe Photoshop CS6

provë falas adobe photoshop cc

Në vend që të shkarkoni versionet e programit nga burime të palëve të treta që nuk mund të besohen, është më mirë të shkarkoni Photoshop CS6 falas nga faqja zyrtare e internetit. Në këtë mënyrë ju do të shmangni dështimet e sistemit dhe problemet me ligjin.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers