Adobe Illustrator CS5 Shkarkim Falas

Adobe Illustrator CS5

 • Rendit
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 10 mijë
 • Licenca: Falas
 • Shkarkime: 25 mijë
 • Versioni: 5.0
 • E përputhshme: Mac/Windows

A keni menduar ndonjëherë për lidhjen e shkarkimit pa pagesë Adobe Illustrator CS5? Nuk duan të shpenzojnë para dhe blej Illustrator nga burimi i autorizuar? Në këtë postim, do të mësoni se si të shkarkoni dhe instaloni versionin e plotë të Adobe Illustrator CS5 pa paguar një dollar. Lexoni për të zbuluar alternativa falas dhe për të gjetur përgjigjet për pyetjet më të shpeshta në lidhje me versionin e këtij softueri.

ndërfaqja adobe illustrator cs5

Adobe Illustrator CS5 Përfitimet

 • Një numër i madh karakteristikash krijuese dhe mjetesh të fuqishme
 • Aftësia për të vizatuar vepra arti në perspektivë
 • Tabelat e shumta artistike
 • Efektet e pavarura nga rezolucioni
 • Paneli i paraqitjes për të modifikuar atributet
 • Integrimi i Adobe CS

FAQ

 • A është e mundur të shkarkohet versioni i provës Adobe Illustrator CS5 nga faqja zyrtare e internetit?

Jo, pasi Adobe nuk e mbështet më një version CS5. Adobe Illustrator është versioni më i ri dhe i vetmi që mund të shkarkoni për një periudhë prove nga faqja zyrtare e internetit.

 • Sa kushton versioni i plotë i Adobe Illustrator?

Adobe nuk ofron mbështetje për Illustrator CS5. Megjithatë, mund të vizitoni faqen zyrtare të internetit dhe të blini versionin më të fundit të Illustrator 2024 v24.1.2.402 për 20,99 dollarë në muaj. Pasi të blini një abonim, do të jeni në gjendje të eksploroni të gjithë potencialin e softuerit në maksimum.

 • A funksionon versioni provë i Illustrator në Windows dhe Mac OS?

Po, prova Illustrator është e pajtueshme me Windows dhe Mac OS.

 • Për sa kohë mund ta përdor testin?

Pasi të keni kontrolluar Adobe Illustrator provë falas, mund ta përdorni për 7 ditë. Pas skadimit të periudhës së provës, ai automatikisht do të konvertohet në një abonim në Creative Cloud, përveç nëse e anuloni më parë.

 • A është një provë falas një version i plotë i Illustrator?

Po, i ka të gjitha funksionet dhe përditësimet e versionit më të ri të Illustrator.

Adobe Illustrator CS5: Versioni pirate

Duke u lëshuar në vitin 2010, Adobe Illustrator CS5 është një version i vjetëruar i softuerit. Kështu, është e pamundur ta merrni atë nga faqja zyrtare e internetit. Mund të hasni në platforma të shumta pirate që ofrojnë lidhjet Adobe Illustrator CS5 të shkarkimit falas të versionit të plotë.

Pavarësisht se sa joshëse mund të duket, sapo të ndiqni një nga këto lidhje dhe të shkarkoni një program, mund të përballeni me probleme serioze. Më poshtë, kam përshkruar pasojat më të zakonshme me të cilat mund të përballeni nëse shkelni të drejtat e autorit të zhvilluesve të softuerit.

1. Gjobat

Pirateria e softuerit është e paligjshme dhe mund të çojë në përgjegjësi civile dhe penale. Nëse përdorni ose shpërndani produkte të hakuara si Adobe Illustrator keygen, mund të rezultojë në dënime financiare dhe madje edhe dënime me burg. Në SHBA, dënimi për shkeljen e të drejtës së autorit dënohet me gjobë deri në 250,000 dollarë për shkelje dhe/ose deri në pesë vjet burg.

2. Rrezik të lartë infektimi

Shumica e Adobe Illustrator Torrent lidhjet përfshijnë shumë viruse dhe malware. Pasi të instaloni softuerin e hakuar në kompjuterin tuaj, ka gjasa të mëdha që ai të infektohet nga viruset. Kjo mund të çojë në probleme të ndryshme të sistemit, të tilla si dritare kërcyese të bezdisshme dhe përplasje.

Për më tepër, hakerët mund të vjedhin informacionin tuaj personal, si të dhënat e faturimit ose fjalëkalimet. Sigurisht, ju mund ta trajtoni infeksionin me ndihmën e softveri më i mirë antivirus falas, por pse rrezikoni?

3. Mungesa e përditësimeve

Përditësimet e softuerit janë të rëndësishme sepse ato shpesh përfshijnë arna kritike për të rregulluar gabimet dhe për të përmirësuar stabilitetin e programit tuaj. Nëse jeni duke , nuk do të merrni asnjë përditësim. Pra, nëse vendosni të ndiqni lidhjen e shkarkimeve Adobe Illustrator CS5 dhe të instaloni programin, nuk do të mund të përfitoni nga veçoritë e reja të dobishme që vijnë me përditësimin më të fundit.

4. Çështjet e performancës

Përveç vrimave të sigurisë, përdorimi i programeve të plasaritura si Adobe Illustrator Portativ mund të rezultojë në pasoja të pakëndshme, të tilla si vonesa, gabime dhe papajtueshmëri. Gjithashtu, ju mund të humbni punën tuaj dhe të zvogëloni produktivitetin. Defektet dhe defektet e vazhdueshme mund të shkaktojnë dështime ose ta bëjnë programin thjesht të papërdorshëm.

Shikoni timen Plotësoni rishikimin Adobe Illustrator.

Alternativa falas Adobe Illustrator CS5

Ata që nuk duan të përdorin një lidhje shkarkimi Illustrator CS5 dhe nuk janë gati të paguajnë për versionin e plotë të softuerit, mund të përfitojnë sa më shumë nga programet falas me funksionalitet të ngjashëm. Zbuloni 5 opsionet më të plota që nuk janë inferiore ndaj Illustrator për sa i përket funksionalitetit.

1. Vectr

vectr logo
Pro
 • Kurbë e lehtë e të mësuarit
 • Një numër i madh mjetesh
 • i bazuar në ueb
Kundër
 • Nuk përfshin disa veçori të avancuara

Vectr është një opsion i shkëlqyeshëm si për përdoruesit fillestarë të SVG ashtu edhe për profesionistët. Me një ndërfaqe të rregullt dhe të parregullt, mund të përqendroheni në elementët më të rëndësishëm të punës suaj. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se programit i mungojnë disa mjete.

Vectr përfshin grupin bazë të veçorive, të tilla si teksti, format, hijet, kufijtë, shtresat, sfondet dhe më shumë. Me navigim të drejtpërdrejtë dhe një kurbë të lehtë të të mësuarit, puna në projektet tuaja do të jetë e lehtë. Ky softuer ndër-platformë është i pajtueshëm me një sërë sistemesh operative, duke përfshirë Mac OS, Windows, Chrome OS dhe Linux. Nëse përdorni produktin Adobe, duhet ta blini atë laptopi më i mirë për Adobe Illustrator, ndërsa Vectr është mjaft tolerant ndaj burimeve.

2. Inkscape

inkscape logo
Pro
 • Me burim të hapur
 • Një gamë e gjerë mjetesh projektimi profesional
 • Ndërfaqe intuitive
 • Punon mirë në kompjuterë të dobët
Kundër
 • Dizajni i vjetëruar
 • Mjetet e tekstit duhet të përmirësohen

Inkscape është një nga alternativat më të krahasueshme për shkarkimin Adobe Illustrator CS5. Është i përshtatshëm për ata që punojnë brenda një formati skedari SVG. Programi përfshin një sërë mjetesh të ngjashme për të punuar me skica, ilustrime dhe grafika.

Inkscape ka të njëjtat çelësa për të lëvizur objektet sipas pikselave të ekranit, mjetet e gjurmimit të bitmap, si dhe aftësinë për të pikturuar objektet me ngjyra dhe gradient. Kombinimi i mjeteve të fuqishme së bashku me një ndërfaqe të pastër dhe intuitive e bën këtë softuer grafike vektoriale një opsion të shkëlqyeshëm si për përdoruesit gjysmë pro ashtu edhe për ata profesionistë.

Mësoni më shumë rreth softveri më i mirë i dizajnit grafik falas.

3. Boxy SVG

boxy svg logo
Pro
 • Punon me shumë formate skedarësh
 • Një shtesë e shkëlqyer për shfletuesin tuaj
 • Përmban shkurtore të tastierës
 • Ndërfaqe intuitive
Kundër
 • Probleme me zmadhimin

Në vend që të kërkoni mënyra të mundshme për si të merrni Adobe Illustrator falas, do të përdorni më mirë Boxy SVG, një redaktues grafikësh vektorial të shkallëzuar që funksionon si një shtesë në Google Chrome. Ai përfshin një sërë mjetesh për të punuar në mënyrë efektive me grafika vektoriale, duke përfshirë stilolapsa, tekst, kthesa bezier dhe forma bazë SVG.

Boxy SVG ka një ndërfaqe të rregullt dhe të drejtpërdrejtë që i ngjan Adobe Illustrator. Përveç kësaj, ai përmban shkurtore të personalizueshme të tastierës për mbi 100 komanda. Përveç skedarëve të zakonshëm SVG ose SVGZ, është e mundur të punohet me formate JPG ose PNG, gjë që është shumë e dobishme.

4. Vecteezy Editor

vecteezy logo
Pro
 • I përshtatshëm për fillestarët
 • Bibliotekë e madhe dizajnesh
 • Nuk ka funksione të fshehura me pagesë
 • Shumë opsione për personalizim
Kundër
 • Nuk përfshin veçori të avancuara

Vecteezy Editor është një redaktues grafikësh vektorial në internet i pasur me veçori dhe i përshtatshëm për përdoruesit. Ai ka të para-instaluar 800+ fonte dhe 25,000+ objekte dizajni. Vecteezy Editor është një mjet plotësisht i personalizueshëm që ju lejon jo vetëm të rregulloni parametrat e nevojshëm, por të ngarkoni dhe modifikoni projektet tuaja në SVG, JPEG, PNG formatet e skedarëve.

Vecteezy Editor është një redaktues grafike vektoriale i projektuar mirë me një ndërfaqe intuitive që e bën atë të përshtatshëm për fillestarët.

5. Gravit

gravit logo
Pro
 • Ndërfaqja minimale dhe e dobishme e përdoruesit
 • Lehtë për të punuar me shumë faqe
 • Opsion i përshtatshëm eksportimi
 • Është duke u përmirësuar vazhdimisht
 • Multi-platformë
Kundër
 • Ndonjëherë mund të vonojë

Gravit përfshin të gjitha mjetet bazë të redaktimit të vektorëve që mund të prisni, duke përfshirë stilolapsin, bezigon, vijën, fetën, thikën, redaktuesin e gradientit, etj. Ai gjithashtu ka një sërë veçorish të avancuara, për shembull, mbështetje ndërkombëtare të tekstit, operacione boolean, simbole, etj.

Për më tepër, Gravit ka një ndërfaqe intuitive dhe vjen me mësime video. Meqenëse është një redaktues grafikësh vektorial i bazuar në ueb, ju lejon të punoni në projektet tuaja kudo. Ju duhet vetëm një lidhje interneti. Për më tepër, është e mundur të importoni dhe eksportoni skedarë të formateve të ndryshme, gjë që i jep Gravit një pikë shtesë nëse krahasoni funksionalitetin e tij me shkarkimin pa pagesë Adobe Illustrator CS5.

Zbuloni më shumë Adobe Illustrator alternativa.

Falas

Adobe Illustrator ka një numër të madh shkronjash të para-instaluara. Megjithatë, ju mund të zgjeroni koleksionin tuaj për t'i dhënë veprave tuaja një prekje unike. Eksploroni potencialin e krijimtarisë suaj duke përdorur këto falas.

Aqutaken

font falas për ilustrues font falas për ilustrues

Përmirësoni projektin tuaj duke përdorur këtë font të klasit të parë. Është një font klasik me skaje të drejta dhe të prera. Mos ngurroni ta aplikoni atë në lloje të ndryshme fotografish dhe modelesh për t'i bërë veprat tuaja të shfaqura.

Shikoni brushat pa pagesë Illustrator.

Violett

font falas për ilustrues font falas për ilustrues

Duke qenë universal dhe elegant, ky font do t'ju ndihmojë të përmbushni të gjitha qëllimet tuaja krijuese. Me linja të gjata të lakuar mahnitëse, ky font i ngjan shkrimit të vërtetë të atyre ditëve të mira të vjetra.

Shikoni nëpër këto ikona pa pagesë Adobe Illustrator .

SpiritCon

font falas për ilustrues font falas për ilustrues

Ky është një nga shkronjat më të jashtëzakonshme që janë të kërkuara si nga dizajnerët ashtu edhe nga fotografët. Është një përzierje e shkëlqyer midis shkrimit kaligrafik dhe atij krijues.

Shikoni tekstura të lira Illustrator.

Shkarko Adobe Illustrator CS5 Falas

adobe illustrator cs5 shkarkim pa pagesë

Ndiqni lidhjen e mësipërme për të shkarkuar falas versionin e licencuar të Adobe Illustrator nga faqja zyrtare e internetit. Mund të provoni të gjitha të njëjtat aftësi të versionit me pagesë, me ndryshimin e vetëm që mund ta përdorni vetëm për shtatë ditë.

SAVE UP TO 60% OFF SAVE UP TO 60% OFF