Adobe Illustrator CS3 Shkarkim falas

Adobe Illustrator CS3

 • Rank
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 430
 • Licenca: Provë falas
 • Shkarkime: 70.2k
 • Versioni: 26.0.3
 • E përputhshme: Win/Mac

Mendoni se shkarkimi falas i Adobe Illustrator CS3 është i ligjshëm dhe nuk do të dëmtojë kompjuterin tuaj? Mësoni më shumë se si ta merrni programin falas dhe zbuloni alternativat më të dobishme për këtë softuer.

Ndërfaqja adobe illustrator cs3

Përfitimet falas të Adobe Illustrator CS3

 • Një përzgjedhje e gjerë e shtojcave të personalizuara
 • Gradiente të personalizueshme
 • Shtigje vektoriale të thjeshtuara
 • Zmadhimi i pakufizuar
 • Mjete të dobishme vizatimi
 • Integrimi me aplikacione të tjera të Adobe

FAQ

 • A ka një version ligjor të Adobe Illustrator CS3?

Jo. Zhvilluesit e Adobe refuzuan të mbështesin këtë version të softuerit dhe e hoqën atë nga faqja, sepse funksionaliteti dhe aftësitë e tij kanë qenë prej kohësh të vjetruara dhe nuk korrespondojnë me programet e reja alternative. Mënyra e vetme ligjore për të marrë Adobe Illustrator është përdorimi i versionit më të fundit 26.0.3. Ose mund të preferoni Adobe Spark për Illustrator për detyrat tuaja krijuese.

 • Cili është ndryshimi midis Adobe Illustrator dhe Photoshop?

Duke krahasuar Illustrator vs Photoshop, arrita në përfundimin se Ilustruesi është optimizuar për të zhvilluar një dizajn të thellë dhe kompleks, ku cilësia e imazhit origjinal luan një rol të rëndësishëm. Kjo përfshin kopertinat e revistave, parulla, kartëvizita dhe çdo send tjetër të destinuar për printim të mëtejshëm. Photoshop është një zgjedhje e mirë për hartimin e faqeve në internet.

 • Sa kushton Illustrator?

Në varësi të planit që zgjidhni, çmimi i këtij softueri mund të ndryshojë nga 20.99 dollarë në 52,99 dollarë në muaj. Megjithatë, mos harroni se kompania shpesh ofron zbritje në softuerin e saj. Për të qenë të përditësuar, mund të shikoni listën e plotë të Zbritje të Adobe Creative Cloud.

 • A mund të punojë një ekip projektuesish në një projekt?

Po. Kur përdorni Creative Cloud për ekipe, ju merrni Illustrator, Photoshop dhe Acrobat për biznesin ose departamentin tuaj, si dhe një tastierë të lehtë për t'u përdorur për menaxhimin e licencave dhe sinkronizimin e menjëhershëm të burimeve midis llogarive ekzistuese.

 • Sa kohë mund ta përdor provën falas?

Nëse keni vendosur për versionin provues të shkarkimit falas të Adobe Illustrator CS3, vini re se ai është i disponueshëm për një javë nga lansimi i parë i Illustrator. Kur të përfundojë periudha e provës, pagesa do të tërhiqet automatikisht nga karta juaj e kreditit.

 • Cilat shtojca të palëve të treta mbështet Adobe Illustrator?

Mund të instaloni furça profesionale, tekstura, shkronja, t'i shkarkoni dhe përdorni falas Ikonat e Adobe Illustrator.

Mënyra të tjera për të shkarkuar Adobe Illustrator CS3 Falas

Mund ta shkarkoni Adobe Illustrator si një plan të vetëm ose si pjesë e Creative Cloud.

Creative Cloud

 • Rank
  (4.5/5)
 • Vlerësime: 315
 • Licenca: Versioni i provës
 • Shkarkime: 58 mijë
 • E përputhshme: Win / Mac

Përfitimet e Adobe Creative Cloud:

 • Përditësime të qëndrueshme
 • Mbështetje teknike falas
 • Sinkronizimi me programe të tjera
 • Ruajtja në renë kompjuterike
 • Aftësi për të punuar në aplikacione celulare

Duke zgjedhur planin Creative Cloud, ju merrni akses në veçoritë dhe përditësimet më të fundit, të gjithë koleksionin e programeve kreative të desktopit, aplikacionet celulare dhe shërbimet për dizajnimin e imazheve, grafikëve, paraqitjeve, përgatitjes së videos dhe audios për printim, internetin dhe pajisjet celulare, mbështetje teknologjike falas, si dhe 100 GB hapësirë ruajtjeje në renë kompjuterike, fontet Adobe Portfolio, Adobe dhe Adobe Spark.

Zbuloni se si të përdorni Adobe Creative Cloud Free.

Versioni i piratuar falas i Adobe Illustrator CS3

Nëse periudha e provës ka skaduar dhe nuk keni para për të paguar për planin e zgjedhur, mund të mendoni të përdorni shërbime dhe mjete të palëve të treta, të paligjshme si p.sh. Crako Adobe Illustrator, Illustrator i lëvizshëm ose "punon" Tasti dhe Adobe Illustrator. Por së pari, është më mirë të shikoni listën e problemeve të mundshme që sjell një vendim i tillë.

Është Ilegale

A keni dëgjuar ndonjë gjë për të drejtën e autorit dhe se një zhvillues mund t'ju padit? Kjo ndodh nëse kërkoni metoda të si të merrni Adobe Illustrator falas dhe shkarkojeni atë nga shërbimet e palëve të treta. Dënimi mund të variojë nga një gjobë (rreth 2 000 dollarë) deri te privimi i pronës personale, duke përfshirë një makinë, një shtëpi dhe një biznes.

Asnjë mbështetje teknike

Kur i drejtoheni mbështetjes teknike të Adobe, duhet të prisni përgjigjen derisa të kontrollojnë nëse llogaria juaj është e disponueshme në bazën e të dhënave. Nëse nuk është aty, mund të harroni ndihmën profesionale. Vlen të përmendet se softueri i hakuar është plotësisht autonom dhe kodi i tij nuk është i përfshirë në bazën e të dhënave, ose është kopje e një të verifikuar tashmë.

Nuk ka përditësime

Meqenëse softueri juaj i palicencuar nuk është i listuar në bazën e të dhënave, nuk mund të merrni përditësime të rregullta. Përdoruesit ligjorë mund të testojnë veçoritë dhe mjetet e reja menjëherë pasi ato të lëshohen.

Shumë viruse

Ato mund të jenë të thjeshta, si reklamat, dhe softveri më i mirë antivirus do të përballen me to, ose tinzare, të cilat aktivizohen kur bëni një blerje online. Në këtë kohë, ata kopjojnë të dhënat e kartës tuaj, e dërgojnë atë në server dhe vetëshkatërrohen.

Alternativat falas të Adobe Illustrator CS3

Nëse nuk keni para për të zgjatur abonimin tuaj në Illustrator dhe pasi jeni njohur me problemet e mundshme, nuk dëshironi të përdorni softuer të palicencuar, shikoni këto programe po aq efektive dhe falas për krijimin e dizajnit dhe vizatimit.

1. Sketch

logo skicimi
Pro
 • Numri i pakufizuar i shtresave
 • Furça dhe tekst i personalizuar
 • Ndërfaqe e thjeshtë
 • I përshtatshëm për profesionistë
Kundrat
 • Vetëm për macOS

Sketch është softuer profesional për vizatim dhe dizajn vektori për përdoruesit e Mac OS.

Sketch ka një ndërfaqe të thjeshtë dhe funksione profesionale të ngjashme me Illustrator - shtresa, gradient, paleta ngjyrash, stile, brusha të personalizuara, tekst dhe efekte. Mund të krijoni një vizatim të ri nga forma bazë ose të shtoni një vizatim tjetër duke përdorur një mjet vektori ose laps.

Kontrolloni listën e plotë të alternativat më të mira të Adobe Illustrator.

2. Inkscape

logoja e inkscape
Pro
 • Mjet spirale
 • Mbështetje plug-in e palëve të treta
 • Me burim të hapur
Kundrat
 • Për fillestarët

Inkscape është një redaktues i fuqishëm grafikësh vektorial ndër-platformë me burim të hapur për përdoruesit fillestarë dhe profesionistë.

Përveç mjeteve bazë për krijimin e grafikave vektoriale dhe ilustrimeve, Inkscape ka një mjet të veçantë spirale të krijuar për të krijuar shabllone dhe paraqitje klonesh, opsione të avancuara për manipulimin e objekteve, disa filtra (përfshirë deformime, tekstura, mbivendosje, etj.)

3. Janvas

logoja janvas
Pro
 • Nuk kërkon shkarkim ose instalim
 • Furça me porosi
 • Maska dhe shtresa
Kundrat
 • Nuk përditësohet më
 • Disa mjete duhet të përmirësohen

Nëse jeni të interesuar për korrigjime të shpejta, ose nëse nuk ka hapësirë të lirë në hard diskun tuaj për instalimin e softuerit desktop, kjo alternativë falas në internet është një zëvendësim i shkëlqyeshëm për shkarkimin falas të Adobe Illustrator CS3 për Mac ose Windows.

Aplikacioni ofron një sërë veçorish të dobishme, duke përfshirë mjete vizatimi, maska dhe shtresa, forma, tekste të personalizuara dhe furça. Por vlen të theksohet se zhvilluesit kanë ndërprerë përditësimin e këtij aplikacioni, duke e bërë atë të lirë për t'u përdorur. Prandaj, nëse hasni ndonjë problem, nuk do të keni me kë të kontaktoni.

Falas

adobe illustrator cs3 falas adobe illustrator cs3 falas

Pavarësisht se cilin program përdorni, shkarkoni dhe testoni këto brusha falas. Ata do të thjeshtojnë shumë procesin dhe do të zvogëlojnë kohën e shpenzuar për krijimin e ilustrimeve.

Adobe Illustrator CS3 Shkarkim falas

adobe illustrator shkarko pa pagesë
Përdorni lidhjet e mësipërme dhe do të merrni versionin më të fundit, zyrtar të këtij softueri për kompjuterin tuaj. Mos u shqetësoni nëse jeni përdorues fillestar, pasi ky program është i përshtatshëm për përdorues të niveleve të ndryshme.
SAVE UP TO 60% OFF SAVE UP TO 60% OFF