Како да Добиете Photoshop CS6 Бесплатно

Photoshop CS6

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Осврти: 544
 • Лиценца: Бесплатно испитување
 • Преземања: 44к
 • Верзија: CS6
 • Компатибилни: Windows, Mac OS

Дали сакате да користите Фотошоп без да платите за 10-месечна претплата? Ајде да дознаеме како да го добиеме Photoshop CS6 бесплатно целосно, како и тајните опасности од испуканите верзии на Ps, да ги прегледаме најдобрите бесплатни алтернативи на Photoshop CS6 и да преземеме бесплатни PS акции или преклопувања.

За жал, Adobe Company неодамна целосно одби да ги создава производите на CS line-up. Единствен исклучок е CS2.

Денес е невозможно бесплатно да ја преземете целосната верзија на Photoshop CS 6 без да прекршите закон. Единствениот начин да го добиете посакуваниот софтвер што можам да го препорачам е да купите верзија на лиценца на eBay.

Како резултат, ќе добиете официјална програма. Се разбира, не е поддржано од програмери, но, како и да е, нема грешки што може да ги сретнете во пиратски верзии.

интерфејс на Adobe Photoshop CS6

Не брзајте со заклучоци дека не постои начин да добиете бесплатна, официјално поддржана верзија на Фотошоп. Подготвив неколку корисни совети за тоа како да добиете бесплатен Photoshop без да загрозувам важни функции за уредување на слики.

Бесплатни поволности за Photoshop CS6:

 • Екстензивен најсовремен пакет алатки
 • Неспоредливи можности за пост-обработка на слики
 • Добро се справува со уредување на разни формати на слики
 • Едноставно прикажување слики со деловен квалитет
 • Повеќенаменски
 • Способен за уредување видеа или слоеви на анимација
 • Без напор пренесување датотеки низ различни програми

Најчесто поставувани прашања

Што е Photoshop CS6?

Оваа верзија на Фотошоп беше објавена уште во 2012 година и не беше дел од Криејтив облак. Но, тој беше дел од Креативниот пакет и можеше да се купи преку еднократна исплата без претплата.

Она што го разликува Photoshop CS6 од неговите претходни верзии е скоро идентична сличност дури и со Photoshop 2021 , со исклучок на некои современи карактеристики. Затоа, CS6 е погоден за употреба дури и во 2021 .

Може ли да користам Photoshop CS6 Free?

Во моментов, Adobe целосно престана да ја поддржува верзијата CS6 и не е можно да се преземе од официјалната веб-страница. Не паѓајте на трикот на страниците што нудат преземање Пукнатини на Photoshop CS6. Преземањето на таква програма може да доведе до бројни проблеми со вашиот компјутер.  

Колку чини Photoshop CS6?

Сè уште можете да го најдете Photoshop CS6 на Amazon и eBay. Тие обично се продаваат од луѓе кои ја купиле боксерската верзија на програмата за време на нејзиното објавување во 2012 година. Неговата цена беше околу 720 американски долари.

Дали има попусти на Photoshop CS6?

Да, но само за најновата верзија на Photoshop CC. Можете да добиете попуст од 35% до 60% на претплатата за План за фотографија или План за сите апликации. Предлагам и да обрнете внимание Фотошоп студентски попусти, што ќе ви помогне да заштедите 60% на сите програми на Adobe.

Верзија за Photoshop CS6 Pirate

Како што споменав претходно, во моментов нема слободен и легален Photoshop CS 6. Фотошоп пренослив не е исто така официјален софтвер.

Но, ајде да замислиме ситуација дека сте преземале пиратска копија на софтверот од ресурсите на торентот и го читате овој напис. Кои се последиците од ваквото преземање на Adobe CS 6 и што треба да очекувате?

1. Започнете да барате добар адвокат

5 најголеми американски провајдери - Verizon, AT & amp; T, Cablevision, Comcast и Time Warner - пред неколку години воведоа систем за борба против незаконското дистрибуирање на материјали заштитени со авторски права на мрежата. Причината беше едноставна - растечката употреба на нелегален софтвер.

Дали сакате да знаете со што се заканува да се соочите? Првото нешто е предупредување од давателот. Понатаму, најверојатно, вашиот пристап до Интернет ќе биде блокиран. Следно, ќе добиете писмо за судењето. И, како што често се случува, ќе бидете принудени да платите казна од 1000 УСД.  

2. Побарајте од Google за најблискиот центар за поправки

Дали сте запознаени со вируси? Значи, мора да ве разочарам дека пиратскиот софтвер и вирусите се неразделни. Со други зборови, веројатноста за инфицирање на вашиот компјутер е поголема од кога било.

Одговорот е едноставен. Кога хакер ќе го скрши изворниот код, тој / таа ќе добие целосен пристап до него, што значи дека може да го инјектира вирусот во него.

3. Мора да се навикнете на бубачки

Претходно, напишав дека пиратскиот софтвер подразбира уредување на изворниот код. Како што често се случува - хакерите не се целосно внимателни кон деталите, што значи дека постои можност за бришење на погрешен елемент, и како резултат, програмата не може да изврши неопходни активности.  

4. Нема новости

Ако некогаш сте користеле нелегални софтвери, тогаш веројатно знаете дека главната разлика на пиратската верзија од легалната е недостатокот на ажурирања. Софтверот што го преземате ќе биде трајно исклучен од мрежата, што значи дека нема да добивате никакви ажурирања.

Бесплатни слични верзии на Photoshop CS6

Ако сакате да користите Photoshop CS6 бесплатно или неговите други верзии без да платите, постојат неколку начини како да го направите тоа.

Фотошоп CS6 Бесплатно онлајн

логото на фотошоп cs6 преку Интернет
Добрите
 • Веб-верзијата е ефикасна и едноставна
 • Алатка за професионално ретуширање на слики
 • Уредувачот на слики е опција за почетници и сопственици на бавни компјутери
Конс
 • Нестабилна работа
 • Задолжителен е Adobe Flash Player

Некои ентузијасти и почетници се плашат од работа во Фотошоп поради комплицирана работа и многу функции за кои е потребно многу време да се научат. Ако сте еден од нив, но сепак сакате да бидете во тек со напредокот и да ги барате истите моќни алатки, тогаш обрнете внимание на оваа програма.

Има поедноставен интерфејс и алатки кои се регулирани од лизгачи. Дали има нешто полесно? Покрај тоа, оваа програма има помалку барања за оперативниот систем.  

Фотошоп Експрес Уредувач

Добрите
 • Може да се користи офлајн
 • Верзија за паметен телефон или таблет
 • Повеќе алатки за корекција на бојата
Конс
 • Неколку алатки за ретуширање на слики
 • Бавно работење

Дали често работите на паметен телефон или таблет? Зошто да не го користите за уредување на слики? Фотошоп Експрес Уредувач е дизајниран не само за компјутери и прелистувачи. Може да го користите и на вашиот паметен телефон, дури и без пристап до Интернет.

Како и да е, може да изврши основно уредување на слики, да ги уредува GIF и RAW датотеките, да нанесува филтри или разни ефекти, да додава водени жигови или да дизајнира разни банери.

Сето ова можете да го направите користејќи мобилна апликација. Интересно е да се напомене дека мобилната верзија поддржува Creative Cloud, што значи дека можете да синхронизирате со Photoshop CC 2021 и да пренесувате фотографии меѓу нив.

Фотошоп Бесплатно проба

пробно лого на фотошоп cc
Добрите
 • Неограничен пристап до функционалноста и можностите седум дена
 • Пристапете до Adobe Lightroom CC
 • Пристап до креативно складирање во облак
Конс
 • Многу кратко судење
 • Плаќањето е потребно по седум дена судење

Дали барате бесплатна Photoshop CC 2021? Мислам на пробна верзија која повеќето корисници ја сметаат за програма со ограничена функционалност. Дефинитивно сте во заблуда ако и вие така мислите.

Компанијата Adobe разви уникатен систем. Овозможува користење на софтверот седум дена за да се види како оваа програма се разликува од достапните алтернативи. Со други зборови, можете да уживате во целосно легална функционалност на Фотошоп бесплатно, без ограничувања.  

Бесплатни алтернативи на Photoshop CS6

Погледнете низ овие уредници на фотографии што се бесплатни алтернативи на Фотошоп во смисла на основно ретуширање на фотографии. Може да ги преземете бесплатно и да уредувате фотографии скоро на ист начин како што нуди Фотошоп.

1. Paint.Net

сликар нето уредник на фотографии
Добрите
 • Лесен за користење
 • Доволно добро за основно уредување на слики
 • Многу алатки за дигитален цртеж
 • Код со отворен извор
Конс
 • Не работи на платформи Linux и Mac OS

Боја мрежа е најдобриот бесплатен растерски графички уредник за Windows со отворен извор. Програмата има многу едноставен интерфејс и моќни, добро развиени алатки.

Главните дејства што можете да ги направите се основно уредување фотографии, корекција на бојата и различни задачи за цртање: различни прилагодливи лизгачи и бои на фотографии, маски и слоеви, четки, ефекти и филтри.

Сè на сè, Paint Net е универзална опција за почетници фотографи или аматери на кои не им е потребен софтвер со разни функции за ретуширање на фотографии.

2. GIMP

уредник за фотографии на gimp
Добрите
 • Код со отворен извор
 • Оптимизиран за слаб компјутер
 • Интерфејсот е сличен на Фотошоп
 • Овозможува професионално ретуширање на слики
Конс
 • Не може да се изврши професионална корекција на бојата

ГИМП ќе биде најдобрата алтернатива ако имате оперативен систем Linux. За почеток, GIMP е повеќе-одличен графички уредник со отворен извор.

Неговиот интерфејс и функционалност се слични на Фотошоп. Постојат многу алатки за уредување на слики и корекција на бојата, опции за текст, маски, слоеви, четки и разни ефекти.

Ако софтверот со отворен извор не ве инспирира, веројатно не знаете за можноста да додадете функција или алатка рачно. Покрај тоа, можете да ја поправите грешката што ја најдовте, без да чекате разни ажурирања.

Главниот недостаток е тоа што не можете да користите целосна GIMP верзија за Mac OS. Само верзијата на прелистувачот е достапна, но таа е платена.

3. Fotor

fotor онлајн уредник на фотографии
Добрите
 • Корисен-пријателски интерфејс
 • Голем број сезонски декоративни елементи
 • Погоден за основна корекција на бојата и уредување фотографии
Конс
 • Ограничен број на функции без регистрација

Ако барате програма со многу едноставен интерфејс заедно со основните алатки и за корекција на бојата и за уредување фотографии, тогаш обрнете внимание на Фотор. Може да стане совршен избор за вас поради многу поволности.

Една од нив е отсуството на рекламирање, што е карактеристично за уредниците на веб-слики. Фотор има алатки, кои можете да ги користите за отсекување и ротирање на слика, прилагодување на контрастот и острината, промена на осветленоста, примена на фото-ефекти, рамки, налепници и многу повеќе.

Фотошоп CS6 Слободни

фотошоп cs6 бесплатни

Ако го користите овој популарен софтвер и ќе инсталирате Photoshop Free Trial верзија, тогаш ви требаат различни готови Фотошоп приклучоци: четки, текстури, преклопувања и дејства.

Бесплатно преземање на Adobe Photoshop CS6

Adobe Photoshop cc бесплатен пробен период

Наместо да преземате верзии на програмата од ресурси на трети страни на кои не може да им се верува, подобро е да ја преземете Photoshop CS6 бесплатно од официјалната веб-страница. На овој начин ќе избегнете откажување на системот и проблеми со законот.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers