Преглед на Софтвер за Дизајн на Интернет Visme 2021

Visme
 
(4.5/5)
Платформи: Секоја со поддршка на прелистувачот
Цена: Бесплатно или од 15 долари месечно

Пресуда: Софтвер за дизајн на Интернет Visme е креатор на визуелна содржина преку Интернет, кој ви помага да ги размерите и контролирате презентациите и трансформациите на информации и мултимедијални податоци во визуелно привлечни инфографици и интерактивни презентации, централизирајќи ги сите медиумски ресурси. Со своите образци за професионален изглед, дури и почетник може да создаде огромна низа дизајни за професионално брендирани производи, од обрасци преку Интернет до печатени документи: постери, брошури, визит карти, рекламни банери.

Дури и кога сте офлајн, оваа веб-базирана алатка е широко користена од професионалци од областа на образованието, маркетингот и управувањето. Visme е доволно моќен за графички дизајнери. Комбинира едноставност повлечете и испуштајте, флексибилност и интерактивни карактеристики за да создадете содржина интересна за публиката.

Добрите+
 • Визуелизација на податоци, графикони / графикони
 • Шаблони и распоред на проект / документ
 • Офлајн употребливост, интеграција со MS Office
 • Безбедност, приватност, контрола на пристап
 • Води генерација, извештаи за активности, маркетинг во медиуми
Конс-
 • Ограничувања на бесплатниот план
 • Соработка е достапна само во плановите на тимот
интерфејс за преглед на софтвер за дизајнирање преку Интернет

Објавувајте преку Интернет, вметнете на веб-страница или преземете за офлајн употреба - Visme го менува начинот на размена на визуелните формати. Како платформа за соработка заснована на облак, им овозможува на менаџерите да ги организираат своите проекти во папки, да ги сортираат и класифицираат датотеките во базата на податоци, да ги конфигурираат контролите за пристап, да даваат дозволи засновани на улоги на поврзани групи или поединци.

Платформата нуди можности за автоматизација за објавување содржина на Интернет, објавување, прикажување и споделување содржина. Ви овозможува да поставите време за автоматизирање на презентации преку Интернет и за аналитика за следење на перформансите на објавувањето.

Комплетен преглед на софтвер за дизајн на Интернет Visme

visme logo

Визуелното раскажување приказна е метод за пренесување на податоци и идеи преку визуелни медиуми што ви овозможува да дејствувате преку графики, илустрации, фотографии, анимации и видеа. Потребата за маркетинг на содржина за вклучување и зачувување на графика е од суштинско значење за успехот на маркетинг кампањите. Тоа им помага на пазарџиите да ја подобрат интеракцијата и потсетувањето на реклами, да го зголемат рентабилнот и да ја достигнат својата публика.

Продавачите ги привлекуваат податоците како анкети на потенцијални клиенти, бидејќи тие можат да раскажат добра приказна. Затоа, инфографиките и презентациите се една од најпосакуваните алатки за визуелно раскажување приказни, без разлика дали станува збор за говор на конференција или мрежен настан, презентација на резултатите пред менаџментот или комерцијална понуда. Visme како ан infographic maker ги исполнува потребите и можностите на дизајнот, така што правењето презентација станува наједноставниот дел од вашиот процес на подготовка.

Илјадници флексибилни обрасци, теми и распоред на слајдови

шаблони за преглед на софтвер за дизајн на Интернет

За да се осигура дека вашата презентација има уникатен и привлечен формат, Visme нуди 100+ шаблони и теми за презентација со чист, креативен и модерен дизајн. Прилагодливи образци за Visme се идеални за презентации што одговараат на целта: споделување, споредување, временска рамка, извештаи и графикони, информации, хиерархија и упатства. Можете да изберете шаблони засновани на клучни зборови: анатомија, бизнис, продажба, итн.

Ако ви требаат повеќе презентации за различни цели со сличен изглед, темите се совршени за вас. Во класичната тема на online slideshow maker, ќе најдете 400+ распореди на слајдови и во модерна тема - 900+ распореди на слајдови што точно одговараат на вашата визија за презентација. Можете да создадете свој стил со пребарување графики, фотографии, податоци и медиуми во библиотеката или со поставување на сопствена содржина.

Флексибилни поставки со грануларна контрола над содржината

прегледи за преглед на софтвер за дизајн на Интернет

Заедно со целосен сет на графички параметри - милиони вградени слики, графички контроли, наслови, фонтови, икони, позадини - има обемна група алатки што ви овозможува да ја прилагодувате објавената содржина што е можно повеќе. Овие алатки ви овозможуваат да увезувате содржина од трети страни, а потоа да ја уредувате користејќи ги достапните обрасци.

Може да овозможите распоред на мрежа за усогласување на елементите и да помогнете во водењето на маргините. Исто така, слободно поставете ја точната локација и аголот на графиката. На овој начин, кога ќе се обидете да порамните различни елементи, тој е секогаш успешен.

Можете да преместувате елементи напред и назад, да ја контролирате транспарентноста, да ги анимирате елементите, така што тие ќе се појават во видното поле кога сакате. Наместо да изберете боја со кликнување, внесете хексадецимален код или прилагодете ја осветленоста / темнината за да ја пронајдете посакуваната.

Алатка за генерирање на олово и анализа за погледи и интеракција

преглед на софтвер за анализа на visme јн дизајн

Треба да оцените колку е ефективна објавената содржина за да направите промени во веб-обуки и други проекти врз основа на повратните информации и искуството на клиентот. Аналитика ви помага да го следите бројот на уникатни посетители, најгледаната содржина и времето поминато на страницата од страна на секој корисник. Менаџерите можат да ги прикачуваат овие податоци како извештаи во Excel или како интерактивен графикон на линија заснован на ажурирана табела со податоци.

Платформата може да се користи за привлекување потенцијални клиенти. Создадете однапред снимен вебинар или интерактивна презентација за да генерирате список со адреси за е-пошта со споделување со вашата публика и овозможување на опцијата што бара регистрација. Ова ќе ви овозможи да соберете информации за контакт од оние кои се заинтересирани за вашата приватна содржина.

Можете да ги прегледате резултатите од вашата форма во лентата со алатки за да испраќате податоци на CRM или платформата за е-маркетинг.

Комплет за брендови за да го подигнете вашиот бизнис

преглед на софтвер за брендирање visme преку Интернет

Во Visme, можете да креирате комплетен комплет за брендови на вашата деловна сметка: бои, фонтови, лого, итн. Презентацијата е хостирана на Интернет, така што избраните фонтови што сте ги поставиле остануваат на место. Можете да испраќате различни шеми и теми во дизајнот на презентацијата, и тие ќе останат во списокот за избор на бои за лесен пристап.

Комплетот на вашата марка вклучува област за додавање на шаблони што често ги користите за вашиот бизнис, разни датотеки со лого, како и врски за брз пристап за вашата веб-страница и платформите за социјални медиуми. Друга убава карактеристика е библиотеката со последни слајдови кои често се додаваат на презентациите.

Да речеме, создадовте неколку презентации, но ги сменивте Твитер и Инстаграм личните карти за време на процесот на ребрендирање. Не треба да ја прегледувате секоја презентација за да ги ажурирате овие информации. Одете во вашата библиотека со слајдови, исправете ги информациите таму и тие автоматски ќе ги заменат старите маркери во секоја од вашите презентации.

Интерактивноста ја оживува вашата содржина

Без разлика дали сте домаќини на презентација во живо или вметнување слајдшоу на веб-страница, можете да креирате врски, копчиња за повик за акција, скокачки прозорци, да лебдите, да се движите низ презентацијата и да додадете други интерактивни одлики што и овозможуваат на публиката да комуницира со содржината. Хиперврска, слајд или скокачки прозорец е одличен начин да ја вклучите вашата публика и да обезбедите интерактивни карактеристики, како што се создавање квиз или прашање / одговор во презентација.

Додавањето видео / аудио пораки, вметнувањето содржини преку Интернет во слајдовите е лесно без никакви разврски. Додавањето аудио ви овозможува да испраќате аудио датотека или да снимате аудио директно на слајд. Друга карактеристика е можноста да се креираат интерактивни анимирани инфографици. Visme е најдобра алтернатива на Canva, така е можно да се создаде уникатен инфографик во долг формат што се менува додека се движите. За да го направите ова, треба да го извезите / објавите како HTML5 инфографик.

Она што е импресивно е анимираната графика што спаѓа во три категории: илустрации, симболи и гестови. Карактери можат да бидат луѓе облечени лежерно или професионално, маскоти или ботови. Влечете го ликот во вашиот проект и тој ќе се движи и ќе мавта со рацете.

Споделување и објавување на следно ниво

Со Visme, можете да споделувате содржина на платформите за социјални медиуми, да објавувате содржина преку Интернет на други страници или да ја направите приватна, да ја вметнете во генерираниот код на страницата или да ја поставувате за офлајн употреба во различни формати. Секој што ќе добие URL-адреса може да го гледа проектот како веб-страница дури и без сметка. Проектите ќе бидат достапни за прегледување на кој било уред и може да добиете анализа за прегледите.

Може да се испрати презентација само за уредување, коментирање и прегледување. Може да го споделите со специфични луѓе по име, адреса на е-пошта или групи на луѓе во поставките на вашиот тим. Можете да поставите кориснички дозволи: дајте пристап за уредување до група администратори и пристап само за преглед на група редовни корисници во вашиот тим.

Ако сте создале папка за презентација за одредена тема или тип на извештај, можете лесно да ја споделите со вашите соиграчи. Покрај тоа, Visme нуди функција за преземање HTML5 за презентации во офлајн, што е корисно кога домаќин на презентација на места каде што не сте сигурни за пристап до Wi-Fi.

50+ графикони, додатоци и мапи помагаат да се раскаже приказна со податоци

преглед на софтвер за визуелизација преку Интернет дизајн

Вклучувањето графикони и графикони во вашата презентација е совршен начин да ги презентирате податоците на визуелен начин и да понудите убедлив аргумент на вашата публика. Визуелизацијата на податоците за пренесување на истражувања, статистички податоци и најнови вести ќе ве информира ефикасно. Можете да започнете со готов слајд од една од темите. Таму ќе најдете радијали, статистички прегледи, термометри, ленти за напредок, хистограми, графикони на линии и многу повеќе.

Откако ќе ја изберете алатката за визуелизација на податоците, ќе се појави Графичкиот мотор, кој ќе ви овозможи понатамошно прилагодување на табелата или графиконот. Рачно додавајте податоци во дадената област или увезете ги од табеларни пресметки на Google или Excel. Потоа ажурирајте ги поставките за да ги прилагодите информациите за оската и многу повеќе.

Visme автоматски анимира индивидуални елементи на табелата, така што тие го привлекуваат вниманието на вашата публика. Можете да изберете од четири различни опции за анимација на табелата или да ја оневозможите.

Цени на софтвер за дизајн на Интернет Visme

Во моментов, постои бесплатна верзија Visme која нуди ограничена употреба од еден корисник со додавање на марката Visme на проекти. Ако не сакате да ги трпите овие непријатности, купете месечен стандарден план од 15 долари месечно за индивидуална употреба со гаранции за ажурирања, техничка поддршка и наплата. Бизнис план со почеток од 29 долари месечно ќе ги додаде сите премиум пристап, брендирање, оптимизација и алатки за тимска работа.

Ако ви треба дополнителна безбедност и најнапредни поставки со неограничен број на проекти, можете да побарате Enterprise план, за чија цена се преговара поединечно. Има попуст на волумен за 10 или повеќе места.

Слични Производи

 • Prezi
  prezi logo
  Ранг:
   
  Инвеститорот: Prezi Inc.
  Бесплатно
 • Microsoft PowerPoint
  ms powerpoint logo
  Ранг:
   
  Инвеститорот: Microsoft
  Бесплатна Проба
 • Piktochart
  piktochart logo
  Ранг:
   
  Инвеститорот: Piktochart
  Бесплатно
 • Canva
  canva logo
  Ранг:
   
  Инвеститорот: Canva
  Бесплатно
 • Google Slides
  google слајдови logo
  Ранг:
   
  Инвеститорот: Google LLC
  Бесплатно
. .
creative cloud all special offers creative cloud all special offers