Adobe Illustrator CS2 Бесплатно преземање

Adobe Illustrator CS2

 • Rank
  (4.5/5)
 • Осврти: 74
 • Лиценца: Бесплатен пробен период
 • Преземања: 6,8k
 • Верзија: 26.0.2
 • Компатибилен: Win/Mac

Сакате да ја користите врската за бесплатно преземање Adobe Illustrator CS2, но сите понуди изгледаат навистина сомнително? Прочитајте ја оваа статија и научете како да добиете легална верзија на Adobe Illustrator CS2 што овозможува креирање банери, визит-картички и дизајни на веб-локации.

adobe cs2 бесплатен интерфејс

Adobe Illustrator Придобивки од CS2

 • Поддршка за слоеви
 • Визуелен прелистувач Adobe Bridge
 • Позиционирање на рабната линија во однос на контурата
 • Создавање графика за мобилни гаџети
 • Создавање слики со сиви тонови
 • Поддршка за стандардна PDF/X
 • Нарачана работна средина

Најчесто поставувани прашања

 • Што е Adobe Illustrator CS2?

Adobe Illustrator CS2 е софтвер за векторска графика што широко се користи од дизајнери во различни сфери, како дигитална графика, илустрации и печатење. Тоа е удобна алатка за развој на секаков вид мултимедијални ресурси, материјали за печатење, Интернет-содржини, интерактивни алатки, видео клипови и мобилни апликации.

 • Дали е можно да се преземе официјална верзија Adobe Illustrator CS2?

За жал, оваа верзија повеќе не е достапна. Програмерите одамна ја избришаа оваа верзија од веб-локацијата бидејќи нејзината функционалност е многу застарена и не одговара на современите барања на графичките дизајнери. Сепак, најновата верзија на Illustrator е достапна за преземање.

 • Колку чини Adobe Illustrator?

Месечната исплата за Adobe Illustrator варира од 20,99 до 52,99 долари во зависност од планот за претплата што ќе го изберете. Покрај тоа, Adobe Company нуди Попусти на Adobe Creative Cloud што ќе ви помогне да заштедите пари и да купите лиценцирана верзија со доволен попуст.

 • Дали има бесплатна верзија и колку долго можам да ја користам?

Може да ја користите бесплатната пробна верзија 7 дена за да ја тестирате пред да ја купите. Покрај тоа, ќе ги добиете сите функции достапни во Illustrator.

 • Дали Adobe Illustrator поддржува додатоци?

Имајќи споредба Илустратор наспроти Фотошоп, дознав дека и двете програми овозможуваат инсталирање дополнителни професионални четки, фонтови и приклучоци. Можете исто така да користите Икони на Adobe Illustrator да работат на дизајни на веб-страници.

Други начини за користење Adobe Illustrator CS2 бесплатно

Постојат два начини да ја добиете оваа програма - да ја преземете како една апликација или како дел од Creative Cloud.

Creative Cloud

 • Rank
  (4.5/5)
 • Осврти: 413
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Преземања: 32k
 • Компатибилен: Win / Mac

Предности на Adobe Creative Cloud:

 • Складирање во облак
 • Бесплатни упатства
 • Можност за користење на сите програми на Adobe
 • Стабилни ажурирања
 • Техничка поддршка

Со избирање на претплата, добивате можност да ги користите сите програми развиени од Adobe Company за да ги оживеете најкреативните идеи. Покрај тоа, ќе добиете пристап до складиштето во облак во износ од 100 GB, сопствено Портфолио на Adobe, врвни фонтови и онлајн лекции за тоа како да го совладате Illustrator.

Дознајте повеќе за Бесплатен пробен период на Adobe Creative Cloud.

Adobe Illustrator Пиратска верзија CS2

Многу корисници често почнуваат да бараат Пукнатина на Adobe Illustrator или Торент на Adobe Illustrator да не плаќа за претплата. Може да наидете и на Adobe Illustrator keygen, која сега се смета за безбедна алтернатива на хакираните верзии. Но, подобро е да не ризикувате да инсталирате такви датотеки и да дознаете за сите негативни последици поврзани со нивната употреба.

Правна одговорност

Ако користите хакирани верзии, станувате криминалец. Постојат голем број закони во САД кои ги штитат авторските права и се насочени кон борба против пиратски софтвер. Како казна, ќе треба да платите парична казна почнувајќи од 1000 долари или може да бидете однесени во затвор најмалку 3 години.

Вируси

Додека инсталирате хакирани програми, може да видите препорака за „оневозможување на антивирус“ во водичот за инсталација. Тоа се случува затоа што системот открива датотека како нелегална и затоа што содржи вируси. На таков начин, со инсталирање на пиратската бесплатна верзија на Adobe CS2, може да го заразите вашиот систем со малициозен софтвер кој ќе ги украде податоците од вашата кредитна картичка или личните податоци.

За да го заштитите вашиот компјутер, препорачувам да го користите најдобар бесплатен антивирусен софтвер .

Нема техничка поддршка. Чанти и чаши

Со инсталирање на хакирани програми, не добивате ажурирања и техничка поддршка што ќе ви помогнат во случај да се појават проблеми. Ваквите тешкотии се јавуваат речиси во сите случаи. На пример, ненадејно затворање на програма, отсуство на неколку важни функции, неможност за увоз на датотеки итн.

Adobe Illustrator CS2 Алтернативи

Наместо да барате хакирани линкови за бесплатно преземање Adobe Illustrator CS2, запознајте се со неговите бесплатни алтернативи кои обезбедуваат квалитетни и професионални перформанси.

1. Inkscape

Inkscape logo
Добрите
 • Многу корисни алатки
 • Одлична поддршка за формат
 • Чести ажурирања
Конс
 • Бавни перформанси
 • Преоптоварен интерфејс

Inkscape е една од најдобрите алтернативи на Adobe Illustrator. Нуди слични функции, како алатки за скицирање, илустрација и уредување. Покрај тоа, има копчиња за движење и ротирање по пиксели на екранот, следење на битмапи, сликање во боја над објекти и уредување на градиенти со рачки.

Inkscape е алатка за професионални или полупрофесионални специјалисти вклучени во веб дизајн. Тоа е програма со отворен код за да можете да го промените изворниот код и да го вклучите во друг софтвер.

Користејќи Inkscape, можете да отворате и увезете различни формати, како што се SVG, PDF, EPS, ВИ и CDR. Работи непречено на Windows, Mac и Linux. Единствениот недостаток е што оваа програма понекогаш може да биде бавна.

Научи повеќе Алтернативи на Adobe Illustrator.

2. Gravit

Gravit logo
Добрите
 • Голема библиотека со векторски средства
 • Удобен интерфејс
 • Верзија на прелистувач
Конс
 • Релативно ограничена функционалност
 • Грешки

Оваа програма може да ве задоволи со основните алатки за векторско уредување, како пенкало, линија, нож, парче, безигон, уредувач на градиент. Дополнително, обезбедува и некои подобрени функции, како што се логични опции, симболи, меѓународна поддршка за текст итн.

Gravit има интуитивен интерфејс кој е многу едноставен за навигација. Плус, има многу информативни видео упатства. Овој софтвер работи во прелистувач, така што можете да го користите секаде каде што можете да се поврзете на мрежата.

Поддржува различни формати, како на пр PDF, PNG, JPG, SVG и Sketch што го прави уште пофлексибилен од Illustrator.

Дознај повеќе бесплатен софтвер за графички дизајн.

3. Sketch

Скица logo
Добрите
 • Поддршка за приклучок
 • Многу професионални алатки
 • Погоден за почетници
Конс
 • Не е оптимизиран за слаб компјутер
 • Некои алатки бараат подобрување

Sketch е професионален програмски софтвер за векторско цртање развиен за креативни корисници.

Благодарение на едноставниот и удобен интерфејс, Sketch има многу функции слични на оние на Illustrator и Photoshop, вклучувајќи работа со слоеви, градиенти, палета на бои и стилови.

Sketch може да се пофали со одлични можности за уредување на векторска графика. Корисниците тврдат дека е многу лесен за користење и дека обезбедува моќни организациски/надворешни карактеристики. Покрај тоа, Sketch нуди целосен сет на образовни ресурси.

Дознајте повеќе за најдобар бесплатен софтвер за цртање.

Бесплати

Без разлика која програма сте ја инсталирале, препорачувам да ги користите овие бесплатни алатки за да го направите процесот на креирање илустрации побрз и поквалитетен.

1. Smoke Brush

Бесплатна четка за чад за Adobe Illustrator cs2

Оваа четка за дим може да ја користите во многу жанрови за фотографија или илустрација. Најважно е да не претерате. Чадот се движи од левата страна со лесни потези.

2. Marine Texture

морска текстура на акварел за Adobe Illustrator cs2 бесплатно

Оваа светла карирана структура е погодна за разни илустрации, но мислам дека е идеална за банери и покани.

3. Downlink Font

Фонтови за спуштање за Adobe Illustrator cs2 бесплатно

Овој фонт помага да се создаде ефект на гранџ на која било илустрација или фотографија. Таков ефект е возможен бидејќи буквите се надополнети со тенки и нерамни потези.

Adobe Illustrator CS2 Бесплатно преземање

Adobe Illustrator cs2 бесплатно преземање

Користете ја врската за бесплатно преземање Adobe Illustrator CS2 за да добиете легална и квалитативна програма за вашиот компјутер. Можеби нема да се грижите за вашето искуство бидејќи програмата е погодна и за почетници и за професионалци.

GET 60% OFF GET 60% OFF