Adobe Photoshop CS3

Adobe Photoshop CS3

 • Ранг
  (4/5)
 • Осврти: 8,2K
 • Цена: Бесплатно
 • Преземања: 14,3к
 • Верзија: 10.0.1
 • Компатибилен: Windows, Mac

Дали барате начини да преземете Adobe Photoshop CS3? Во оваа статија, ќе ви кажам зошто не треба да ги преземате пиратски верзии на Photoshop и сите проблеми до кои тоа може да доведе. Ќе ви дадам и листа од 5 програми кои се слични по функционалност и можности со овој графички уредувач.

Adobe Photoshop cs3 интерфејс

Предности на Photoshop CS3

 • Подобра поддршка на датотеки од Camera RAW
 • Алатка за брз избор
 • Контрола со нијанси на сива боја во сликите на бел-в
 • Паметни филтри
 • Графичка оптимизација за мобилни уреди
 • Алатка за спојување фотографии за создавање панорамски слики

Најчесто поставувани прашања

 • Каде можам да преземам Photoshop CS3?

Од време на време, Adobe престанува да ги продава, развива или поддржува своите производи поради начинот на кој се менува пазарот и барањата на неговите клиенти. Ова е причината зошто нема да можете да преземете Adobe Photoshop CS3 од веб-страницата на развивачот. Сепак, таму можете да добиете ажурирана, подобрена верзија.

 • Дали има пробен период за Photoshop?

Да, можете да ја тестирате програмата бесплатно 7 дена. За да ја преземете Проба за Photoshop верзија, треба да се најавите во системот со вашиот Adobe ID и лозинка.

 • Може ли да инсталирам Photoshop на неколку компјутери?

Апсолутно. Можете да инсталирате Photoshop и други апликации Creative Cloud на два компјутери со помош на лиценциран Инсталатор на Photoshop. Ако сакате да го инсталирате на трет, ќе мора да го деактивирате на еден од другите два компјутери.

 • Ако имам инсталационо ЦД за Adobe Photoshop CS3, дали можам да ја инсталирам програмата на нов компјутер?

Постарите верзии на Photoshop не се развиени или тестирани на современи оперативни системи. Проверете дали вашиот компјутер ги исполнува системските барања за вашата верзија на Photoshop.

 • Може ли да користам постари и понови верзии на Photoshop истовремено?

Да, можете да инсталирате и користите неколку верзии на Photoshop на истиот компјутер. Сите достапни верзии се собрани во десктоп апликацијата Creative Cloud.

 • Кои се разликите помеѓу поновата верзија на програмата и Adobe Photoshop CS3?

Најновата верзија на Photoshop CC (2024.23.1) може да се инсталира или на компјутер или на iPad. Вашата работа ќе биде зачувана во складиштето во облак, што ќе ви овозможи да бидете креативни во секое време и од кој било уред. Програмерите ги ажурираа приклучоците, додадоа нови карактеристики на градиент, шаблони и стилови на слоеви. Постарите алатки се уште се таму, но тие се собрани во посебен дел.

Пиратска верзија Photoshop CS3

Иако оваа верзија на програмата повеќе не е поддржана, постојат веб-локации од трети страни кои сè уште нудат бесплатно преземање на Photoshop CS3 бидејќи корисниците сè уште ја бараат постарата верзија.

Кога преземате датотеки од таква веб-локација, ризикувате да добиете софтвер кој има многу грешки и неисправности, да го заразите вашиот компјутер со малициозен софтвер и да западнете во неволја со законот. Прочитајте за да дознаете колку е опасна употребата на нелиценциран софтвер.

Дознајте повеќе за Фотошоп заостанува.

Прекршување на авторските права

Има кривична одговорност за секој кој презема Adobe Фотошоп за iPad или десктоп компјутери од други веб-локации. Ова е прекршување на авторски права, а во САД се казнува со парична казна од неколку илјади долари или 5 години затвор.

Злонамерен софтвер

Друг проблем со кој може да се соочите со бесплатно преземање на Adobe Photoshop CS3 од несигурен извор е малициозен софтвер. Имајте предвид дека Тројанците стануваат „попаметни“ секој ден. Освен што ќе го оштетат вашиот систем, тие можат да ги украдат вашите лични податоци. Како резултат на тоа, ќе мора да го „третирате“ вашиот компјутер од нив. Лиценцираниот софтвер е безбеден и безбеден за користење без никаква закана за вашите податоци. Алтернативно, можете да добиете Бесплатен пробен период на Adobe Creative Cloud и тестирајте ги карактеристиките на потребниот софтвер.

Нема техничка поддршка

Доколку имате какви било прашања додека легално користите Photoshop, можете да пристапите до техничка поддршка и да ги прашате. Со преземање на пиратски Adobe Photoshop CS3, ќе треба сами да се справите со сите грешки.

Алтернативи на Adobe Photoshop CS3

Бидејќи Photoshop CS3 е застарен, размислете за преземање на најновата верзија на оваа програма и погрижете се да го добиете 7-дневниот бесплатен пробен период. По една недела, или ќе треба да ја купите месечната претплата од 20,99 долари или да барате одлична алтернатива. Составив листа на графички уредници што може да се користат наместо Photoshop.

1. Luminar

светлосно лого
Добрите
 • Прилагодливи панели
 • Ефикасна RAW конверзија
 • Лизгачи за вештачка интелигенција
 • Приклучок за апликации на Adobe
Конс
 • Нема профили на леќи
 • Доста бавно во споредба со Photoshop

Luminar 4 од Skylum ги има најинтуитивните алатки за фотографите кои сакаат да го поедностават аспектот на уредување фотографии на нивната работа. Софтверот користи моќни технологии за вештачка интелигенција кои помагаат значително да се забрза процесот на уредување на слики. Многу уживам во функцијата за замена на небото. Ви овозможува да го промените небото со само еден клик на глувчето.

2. GIMP

логото на gimp
Добрите
 • Програма со отворен код
 • Тони додатоци, маски за слоеви, филтри
 • Длабоко подобрување на сликата
 • Работи со речиси секој формат на датотека со слика
Конс
 • Малку покомплициран интерфејс
 • Нема аналози за дејствата на Photoshop

GIMP е бесплатен уредувач на слики со код со отворен код. Можете или да изберете да работите во десктоп или онлајн верзија на програмата. Оваа алтернатива на Adobe Photoshop CS3 може да се користи за намалување на шумот, корекција на бои, работа со четки и алатки за градиент, како и за создавање колажи и постери. Можете да користите додаток за Photoshop за да работите со GIMP. Програмерите се брзи на нозе за да ги отстранат сите грешки и заостанувања.

3. Photo Pos Pro

логото на фото поз про
Добрите
 • Слоевите може да се уредуваат
 • Одличен избор на ефекти и филтри
 • Многу четки кои можат да се прилагодат
 • Текстот тече во текстуални рамки
Конс
 • Создавањето дупликати на слоеви е тешко
 • Палетата на алатки нема кратенки на тастатурата

Photo Pos Pro е графички уредник со пиксели што ќе им биде корисен и на почетниците и на експертите. Може да правите ретуширање фотографии со слоеви, прилагодени четки и Healing алатка за отстранување на дамки, флеки и ефект на црвени очи. Покрај тоа, ќе најдете различни уметнички ефекти, текстури, градиенти итн. кои ќе ви помогнат да креирате проект од основата.

4. Pixlr

логото на pixlr
Добрите
 • Има мобилна верзија
 • Многу алатки за брзо поправање
 • Поддршка за слој и маска
 • Ќе отвори фотографии од вашиот компјутер или URL
Конс
 • Потребен е Flash
 • Реклами

Pixlr е онлајн апликација за уредување слики базирана на Flash. Постојат 4 верзии на Pixlr од кои можете да изберете (Pro, Editor, X или Express). Неговата главна предност е неговата неверојатна функционалност, едноставноста на користење и достапноста за сите корисници. Оваа алтернатива на Adobe Photoshop CS3 одлично ја извршува задачата за брзо ретуширање на портрет, ќе ви помогне да го промените визуелниот тон на сликата и може да се користи за цртање и графички дизајн.

5. Paint.NET

логото на paint.net
Добрите
 • Пријателски за почетници
 • Бесплатни додатоци
 • Добро организиран интерфејс
 • Широк избор на алатки за подобрување на сликата
Конс
 • Ограничена функционалност
 • Само за Windows

Paint.NET е едноставен уредувач на слики и фотографии. Има избор од најосновните алатки за уредување слики, вклучувајќи слоеви, криви и нивоа. Иако сетот на алатки и филтри е прилично ограничен, програмата поддржува голем број бесплатни приклучоци. Многу фотографи и графички дизајнери користат Paint.NET, што значи дека има многу форуми со работилници и упатства, како и одговори на многу прашања.

Бесплати

бесплатни акции за фотошоп од fixthephoto

За да ви заштедам часови при уредување фотографии, избрав бесплатни дејства. Ќе бидете на еден клик подалеку од добивање совршени слики.

Преземете Photoshop CS3

adobe Photoshop cs3 бесплатен пробен период

И почетните и професионалните фотографи избираат Adobe Photoshop CS3 за неговите напредни способности како паметни филтри, работа со црно-бели слики, слоеви итн. Можете да го тестирате Photoshop CS3 за да видите дали работи за вас.

SAVE UP TO 60% OFF SAVE UP TO 60% OFF