Si të Merrni Lightroom Falas

Adobe Lightroom CC 2021

 • Gradë
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 421
 • Licenca: Version provë
 • Shkarkime: 8K
 • Versioni: CC Mobile
 • E pajtueshme: iOS / Android
 • Lightroom CC Falas: Mac / Win

Dëshironi të dini se si të merrni Lightroom falas? Le të zbulojmë 2 mënyra ligjore sesi të shkarkoni Lightroom falas në 2021, si dhe rreziqet sekrete të piraterisë dhe të rishikojmë alternativat më të mira falas Lightroom.

ndërfaqja e dhomave të lightroom

Përfitimet falas Adobe Lightroom:

 • Ndërtuar në sistemin e menaxhimit / katalogimit të skedarëve
 • Organizim i lehtë fotografik me koleksione dhe galeri
 • Redaktimi jo shkatërrues që kursen të dhënat e skedarit
 • Sinkronizimi i lehtë dhe i shpejtë i hapave të redaktimit të imazhit
 • Parametrat e dritave të lehta
 • Më e lehtë se Photoshop

FAQ

 • • A mund të funksionojë kjo provë falas e Lightroom si në macOS ashtu edhe në Windows?

Po kjo është.

 • • A mund të presin studentët një zbritje pasi përdorin një provë falas?

Po, të gjithë studentët, mësuesit dhe të përfshirë në aktivitete mësimore kanë të drejtë të marrin një zbritje për çdo prodhim Creative Cloud. Kjo zbritje është deri në 60%.

 • • A është Lightroom Trial versioni i plotë i programit?

Po, ky është një version i plotë i programit, i pajisur me të njëjtat funksione të redaktimit të fotografive si versioni i fundit i Lightroom.

 • • Ku mund ta gjej Adobe Lightroom falas në telefonin tim?

Fatkeqësisht, këtë version të programit mund ta përdorni vetëm në desktop. Sidoqoftë, në faqen e tyre të internetit mund të njiheni me listën e plotë të produkteve mobil të Adobe.

 • • Si të merrni Lightroom falas pa u regjistruar në Creative Cloud?

Fatkeqësisht, kjo nuk është e mundur. Tani çdo produkt i Adobe është i disponueshëm vetëm me anëtarësimin në Creative Cloud, përfshirë Lightroom. Çdo përdorues mund të zgjedhë pajtimin e tij personal, i cili do të përbëhet nga Lightroom ose disa aplikacione të tjera.

Ekzistojnë lloje të ndryshme të abonimeve, duke filluar nga abonimet për studentë, mësues, individë dhe sipërmarrës deri te planet personale për fotografët dhe institucionet.

Një mënyrë tjetër për të përdorur Adobe Lightroom Free

Çdo përdorues tani mund të shkarkojë në mënyrë të pavarur dhe plotësisht falas versionin celular Lightroom. Thjesht duhet të shkarkoni Lightroom CC falas nga App Store ose Google Play.

Lightroom CC Mobile 2021

 • Gradë
  (4/5)
 • Shqyrtime: 230
 • Licenca: Falas
 • Shkarkime: 8K
 • Versioni: CC Mobile
 • E pajtueshme: iOS / Android
 • Lightroom CC Falas: Mac / Win
ndërfaqja e dhomave të lehta të lëvizshme

Pro të lëvizshme të Lightroom CC

 • Paravendosjet e lëvizshme të dhomës së Lightroom
 • Sinkronizimi mjaft i shpejtë
 • Mund të zgjedhë të sinkronizojë vetëm përmes Wi-Fi
 • Grup themelor i veçorive të korrigjimit të ngjyrave

Ju mund të përdorni aplikacionin celular pa një pajtim dhe anëtarësim në Creative Cloud, por kutia juaj në re nuk do të jetë në dispozicion për sinkronizim me pajisjet e tjera.

Sidoqoftë, të gjitha tiparet e tjera, mjetet dhe funksionet e redaktimit të imazhit janë ruajtur. Programi funksionon në të njëjtën mënyrë si desktopi i Lightroom CC.

Pasiguritë e përdorimit të versionit Pirate Lightroom

Fatkeqësisht, tani ka një numër rreziqesh serioze që mund të bëhen realiteti juaj nëse përdorni versione pirate të programeve kompjuterike. Jo të gjithë janë të dukshëm, prandaj ato paraqesin një rrezik të fshehur.

 • Kjo është e dënueshme me ligj, pasi është e paligjshme

Respektoni të drejtat e autorit të të tjerëve ose ligji do t'ju bëjë t'i respektoni ata me forcë. Dënimi për përdorimin e programeve pirate fillon nga 1,500 dollarë.

 • Harrojeni për Mbështetjen e Klientit

Nga këndvështrimi i parë, përdorimi falas i versioneve pirate mund të duket një kursim mjaft i këndshëm i parave tuaja, por mendoni se askush nuk mund të rregullojë gabimet që lindin kur punoni në një softuer të tillë. Kjo është shumë e pabesueshme, veçanërisht për fotografët, për të cilët Lightroom është një nga mjetet për të fituar para.

 • Asnjë Azhurnim

Një nga avantazhet kryesore të versioneve origjinale të produktit është qasja e menjëhershme në azhurnimet më të fundit. Prodhuesi mund të rregullojë disa gabime, të shtojë funksione shtesë dhe e gjithë kjo automatikisht do të vijë në versionin tuaj të produktit.

Me një kopje pirate, do të privoheni nga azhurnimet më të fundit dhe përpjekjet për t'u bashkuar me sistemin zyrtar mund të çojnë në një dënim të rëndësishëm.

 • Opsioni më i keq është prishja e kompjuterit

Më shpesh ndodh që në paketat me kopje pirate ka edhe skedarë virusesh, adware ose ndonjë softuer tjetër me qëllim të keq që mund të bëjë rregullime në llogarinë tuaj, të bllokojë hyrjen në internet, të kontrollojë shfletuesin tuaj ose, më e keqja, të dëmtojë kompjuterin tuaj në një nivel më të thellë.

 • Lexoni më shumë rreth arsyes pse duhet të bëni më mirë blej Lightroom.

5 Alternativat më të mira falas Adobe Lightroom

Redaktorët e imazheve që kam paraqitur këtu ju lejojnë të rregulloni kontrastin, shkëlqimin, nivelet, ngopjen, mprehtësinë dhe tonalitetin për të arritur rezultatet që keni imagjinuar kur keni shkrepur foton.

Ato gjithashtu ofrojnë mjete për prerjen dhe rrotullimin e imazheve, por nëse jeni duke kërkuar mjete furçash për retushimin dhe shërimin, përdorni Photoshop falas.

1. RawTherapee

logoja e papërpunuar
Pro
 • Redaktimi jo shkatërrues i fotografive
 • Eksporto në programe të tjera të redaktimit të fotografive
 • Përpunimi i grupeve
Kundër
 • Ndonjëherë mbetet

Misioni kryesor i RawTherapee është redaktimi i skedarëve RAW (si dhe TIFF dhe JPG), i ndjekur nga mundësia e sinkronizimit të fotos me softuer tjetër që merret me redaktimin shtesë të fotove.

Përveç kësaj, një grup profesional mjetesh bën të mundur ndryshimin e një numri të madh të parametrave, rregullimin e ekuilibrit të bardhë, shtimin e shkëlqimit dhe krijimin e zgjidhjeve të reja me ngjyra.

Convenientshtë i përshtatshëm për të ruajtur cilësimet e vjetra si paraprakisht, të cilat mund të përdoren për imazhe në të ardhmen. Ju mund të përpunoni imazhe veç e veç ose të aplikoni të njëjtat cilësime në disa grupe imazhesh në të njëjtën kohë.

2. Chasys Draw IES

logoja e chasys vizaton ies
Pro
 • Mbështetje e formatit RAW
 • Paketuar me mjete për redaktimin e imazheve
Kundër
 • Ndërfaqja mund të jetë konfuze

Chasys Draw IES mund të përdoret me sukses si një redaktues fotografish dhe të konvertojë skedarët me një klikim dhe pa përgatitje shtesë. Ai përkryer përballet me rolin e aplikacionit për të marrë fotografi dhe video direkt nga kompjuteri juaj. Ju mund të krijoni ikona, animacione dhe gjëra të tjera interesante me këtë program.

3. LightZone

logoja e lightroom
Pro
 • Mjetet e përzgjedhjes të bazuara në vektorë
 • Redaktimi jo shkatërrues i fotografive
Kundër
 • Kërkoni një llogari falas

Një tjetër alternativë e shkëlqyeshme për Lightroom është LightZone. Për ta shkarkuar ju duhet të regjistroni një llogari në faqen zyrtare të këtij programi.

Formati kryesor, i cili është i përshtatshëm për t'u përdorur në këtë program është formati i RAW (dhe analogët e tij). Ju mund të aplikoni filtra shtesë në imazh, të ndryshoni tonalitetin e tij të ngjyrave, të luani me thellësinë e hijeve dhe ngjyrën e njollave të dritës. Përveç kësaj, programi ka një mjet vektorial që ju jep funksionalitet të shkëlqyeshëm në redaktimin e imazheve.

4. IrfanView

logo e irfanview
Pro
 • Mbështetje e formatit RAW
 • Redaktimi i grupeve
Kundër
 • Ndërfaqja jo gjithmonë intuitive

Një funksionalitet dhe konvertues shumë i përshtatshëm. Vlen të përmendet se IrfanView është një nga programet më afatgjata në këtë listë, që kur filloi zhvillimin 20 vjet më parë.

Ju mund ta përdorni IrfanView si një hapësirë ruajtëse falas - shtoni në mënyrë të pakufizuar fotot, modifikoni ato, shtoni etiketa, si dhe monitoroni bibliotekat e skedarëve të krijuar tashmë.

5. Daminion

logoja e sundimit
Pro
 • Çmim i përballueshëm
 • Mbron përmbajtjen tuaj nga dëmtimet
Kundër
 • Asnjë mbështetje Mac

Daminion është një server i madh për ruajtjen dhe ndarjen e fotove. Ky program përdoret shpesh nga grupe zhvilluesish dhe redaktorësh që punojnë së bashku. Ju mund të ngarkoni dhe redaktoni një foto dhe gjithashtu të siguroni qasje në të për përdoruesit e tjerë nga grupi juaj dhe të jeni në gjendje të punoni së bashku për të zhvilluar zgjedhjen.

Presets Falas të Lightroom

si të merrni dritë falas

Nëse përdorni Lightroom Classic CC, ndoshta keni njohuri për paravendosjet. Këto janë cilësime të hartuara nga retushorë profesionistë, të cilët mund të ndryshojnë ndjeshëm foton tuaj me një klikim.

Shkarkoni Lightroom CC Falas

shkarko dritë cc falas

Çdo fotograf i angazhuar në redaktimin e fotografive ka nevojë për një program të veçantë për korrigjimin e ngjyrave dhe redaktimin e imazheve të papërpunuara.

Ju mund të blini Lightroom CC, të përdorni mënyra të tjera ligjore për ta marrë atë falas, të bëni redaktim në programe alternative ose mund të përdorni shërbimet e shërbimeve profesionale të redaktimit të fotove dhe të harroni aspak problemet e përmirësimit të imazhit.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers