Adobe Spark Falas

Adobe Spark

 • Gradë
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 276
 • Licenca: Plani fillestar
 • Shkarkime: 680
 • Versioni: 3.4.6
 • E pajtueshme: Ueb / IOS / Android

Tani mund ta shkarkoni falas Adobe Spark dhe të përdorni aplikacionin për pajisjet Android dhe IOS. Gjithashtu, ka një version WEB. Aplikacioni përmban mjete që lejojnë çdo përdorues të krijojë postime në media sociale që tërheqin vëmendjen.

ndërfaqe pa shkëndijë adobe

Përfitimet e Adobe Spark Free

 • NUK ka plane të paguara Adobe Spark Premium
 • Përfundimi krijues për video
 • Të orientuar drejt përdoruesit: thjesht kaloni 5 minuta për të mësuar se si ta përdorni aplikacionin
 • Të gjitha në një: është e mundur të punosh me video, fotografi dhe faqe
 • Ofron përdoruesve me imazhe dhe muzikë pa të drejta mbretërore

FAQ

 • Çfarë duhet të di për çmimin Adobe Spark?

Ju mund të përdorni falas Adobe Spark Starter Plan, si celular ashtu edhe versione në internet. Kjo ju lejon të krijoni një dizajn me pamje profesionale, të ndryshoni dhe të ngarkoni përmbajtjen tuaj pa shpenzuar një dollar. Plani përfshin shkronja dhe stile të shumta falas për çdo shije.

 • A mund ta përdorin studentët Adobe Spark?

Sigurisht! Për më tepër, Adobe beson se studentët dhe të rinjtë duhet të përdorin Adobe Spark ndërsa bëjnë projektet e tyre. Kjo është arsyeja pse kompania krijoi një speciale falas Adobe Spark për Edukim posaçërisht për përdoruesit e rinj.

 • Si të shkarkoni dhe instaloni Adobe Spark?

Possibleshtë e mundur të shkarkoni aplikacionin nga Luaj Tregun ose Dyqani i Aplikacioneve. Pas instalimit, mund të identifikoheni duke përdorur llogarinë tuaj në Facebook. Ju gjithashtu mund të përdorni versionin online Adobe Spark për të krijuar postime.

 • A mund të përdor shkronjat e mia në aplikacionin Adobe Spark?

Po. Pasi të keni ngarkuar një font, mund ta përdorni në çdo aplikacion Spark në Ueb ose iOS duke zgjedhur fontin tuaj në Adobe SparkPost ose duke zgjedhur një temë që përfshin fontin tuaj.

 • A ka ndonjë kufizim në numrin e projekteve që do të presë Adobe SP?

Adobe aktualisht nuk e kufizon numrin e projekteve Spark kështu që ju mund të vazhdoni të krijoni dhe ngarkoni përmbajtjen tuaj.

Pasojat e përdorimit të versionit pirat

Pavarësisht nga fakti që Adobe SP është një aplikacion falas, ka programe të ashtuquajtura "të krisura" që pretendojnë të ofrojnë më shumë karakteristika.

Rreziku i marrjes së aplikacionit që nuk funksionon

Rreziku i vogël nëse instaloni një version pirat të një aplikacioni të caktuar po merr një skedar jo-punues ose një program të gabuar që përmban shtesa.

Përgjegjësia për thyerjen e ligjit

Nëse shkarkoni versionin e rremë të Adobe Spark, mund të merrni një thirrje dhe një gjobë prej $ 1000 për shkeljen e një licenca e softverit dhe duke përdorur softuer pirate në kompjuterin tuaj personal ose smartphone. Vlen të përmendet se në disa raste, ju mund të burgoseni deri në 5 vjet.

Viruset

Rathershtë mjaft e rrezikshme të instaloni një skedar APK, veçanërisht nëse keni shkarkuar Photoshop Spark nga burimi i piratëve. Kjo skedar mund të përmbajë viruse.

Si rregull, malware për celularë shpërndahet si aplikacione të zakonshme. Sigurisht, përveç Google Play, ka dyqane të tjera aplikacionesh ku aplikacionet dhe lojërat skanohen për virus.

Sidoqoftë, edhe mjetet e Google nuk mund të zbulojnë gjithmonë kodin keqdashës. Atëherë, çfarë mund të presësh nga skanimi anti-virus nga kompani shumë më të vogla? Ka pasoja të instalimit të softuerit të dëmshëm siç është një punë e paqëndrueshme e pajisjes, vjedhja e të dhënave personale, shtesa të shumta, etj.

Alternativa falas për Adobe Spark

Pavarësisht nga veçoritë e përparuara të Adobe Spark falas, ju mund të interesoheni për aplikacione dhe shërbime të tjera falas për dizajnimin e përmbajtjes suaj të mediave sociale.

1. Canva

alternative e shkëndijës photoshop
Pro
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Shabllone të shumta falas
Kundër
 • Ju nuk mund të ndryshoni përmasat e imazhit gjatë punës
 • Nuk ka mundësi të përdoren elemente grafikë nga modele të ndryshme

Në rast se nuk doni të përdorni SparkPost Adobe, ekziston një alternativë e shkëlqyeshme. Zhvilluesit e Canva vendosin një qëllim për ta bërë krijimin e faqeve në internet të arritshme për të gjithë.

Duke përdorur këtë mjet, ju mund t'i ktheni idetë tuaja në përmbajtje grafike edhe nëse nuk dini të vizatoni fare. Shërbimi funksionon në Tërhiq dhe lësho . Ju mund ta përdorni Canva falas. Sidoqoftë, disa imazhe paguhen.

Ashtu si në Adobe Spark falas, përdoruesit e Canva kanë qasje në dhjetëra shabllone, imazhe falas, koleksione të ikonave, shkronjave, sfondeve, ngjyrave. Ju gjithashtu mund të krijoni modelin tuaj nga e para. Aplikacioni është i disponueshëm si për platformat Android ashtu edhe për IOS.

2. Easil

alternative e adobe sparkpost
Pro
 • Përdorues-miqësor
 • Nuk kërkon instalim
Kundër
 • Disa mjete interesante paguhen

Një tjetër analog i shkëlqyeshëm Adobe Spark është Easyil. Avantazhi kryesor i këtij mjeti është lehtësia e tij e përdorimit dhe azhurnimi i vazhdueshëm i shablloneve sipas tendencave të fundit të faqeve të mediave sociale.

Për shembull, ata ofrojnë një përzgjedhje të madhe të modeleve të Historisë Instagram. Ndërsa krijoni projektet tuaja, ju mund të përdorni një nivel bazë ose funksione të nivelit të dizajnerit si Layers, Design Merge (kombinoni elemente të dizenjove të ndryshme) dhe Efektet e Tekstit.

Easil është shumë i popullarizuar si tek fillestarët ashtu edhe tek dizajnerët profesionistë pasi është shumë i lehtë për tu mësuar dhe ka një larmi veçorish.

3. Desygner

alternativë adobe spark post pro apk
Pro
 • Mjet i thjeshtë, por i fuqishëm i dizajnit
 • Karakteristikë zvarrit-dhe-lësho
 • Mundësia e redaktimit të imazheve, shkronjave, ngjyrave dhe teksteve
 • Shtresat, efektet dhe skedarët me shumë faqe
Kundër
 • Rrëzohet sistemi

Nëse keni qasje në internet, mund ta përdorni Desygner kudo që është softuer në internet. Për të përdorur të gjitha tiparet, do të duhet të krijoni një llogari.

Mund ta bëni duke përdorur emailin, llogaritë tuaja në Facebook ose Google. Pavarësisht se programi është falas, ju mund të blini një pajtim premium mujor ose vjetor. Sidoqoftë, nëse jeni fillestar, tiparet e versionit falas do t'ju mjaftojnë.

Programi është konfiguruar në një mënyrë të tillë që edhe përdoruesit e papërvojë mund të hartojnë dhe krijojnë banderola, fletushka, postera, ftesa, materiale tërheqëse për marketing, karta biznesi, reklama, grafikë të mediave sociale, etj.

Nëse përdorni një version desktop ose një aplikacion celular, do të jetë e lehtë të krijoni projektin tuaj të parë. Për të filluar, do të duhet të zgjidhni një lloj projekti dhe shabllon të para-formatuar. Nëse jeni një dizajner me përvojë, mund të krijoni një projekt nga e para.

Shkarkoni Adobe Spark Falas

Adobe Spark shkarkoni falas versionin e plotë

Unë ju rekomandoj që të përdorni Adobe Spark falas për të krijuar postime origjinale të mediave sociale, pasi ky aplikacion ofron një grup të madh mjetesh dhe shabllone absolutisht falas. Për më tepër, zhvilluesit ofrojnë veçori shtesë me një çmim shumë modest. Gjëja kryesore që më pëlqen në lidhje me Adobe Spark është aftësia për të personalizuar absolutisht të gjithë elementët gjatë procesit të punës.

GET 60% OFF GET 60% OFF