Adobe Illustrator CS5 Бесплатно преземање

Adobe Illustrator CS5

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Осврти: 10к
 • Лиценца: Бесплатно
 • Преземања: 25к
 • Верзија: 5.0
 • Компатибилен: Mac/Windows

Дали некогаш сте се запрашале за врската за бесплатно преземање Adobe Illustrator CS5? Не сакаат да трошат пари и купи Illustrator од овластен извор? Во овој пост, ќе дознаете како да ја преземете и инсталирате целосната верзија на Adobe Illustrator CS5 без да платите долар. Прочитајте за да откриете бесплатни алтернативи и да ги најдете одговорите на најчесто поставуваните прашања поврзани со верзијата на овој софтвер.

интерфејс adobe illustrator cs5

Adobe Illustrator CS5 Придобивки

 • Голем број креативни карактеристики и моќни алатки
 • Способност да се цртаат уметнички дела во перспектива
 • Повеќекратни уметнички табли
 • Ефекти независни од резолуција
 • Панел за изглед за уредување атрибути
 • Интеграција на Adobe CS

Најчесто поставувани прашања

 • Дали е можно да се преземе пробната верзија Adobe Illustrator CS5 од официјалната веб-страница?

Не, бидејќи Adobe повеќе не поддржува верзија CS5. Adobe Illustrator е најновата и единствената верзија што можете да ја преземете за пробен период од официјалната веб-страница.

 • Колку чини целосната верзија на Adobe Illustrator?

Adobe не обезбедува поддршка за Illustrator CS5. Сепак, можете да ја посетите официјалната веб-страница и да ја купите најновата верзија на Illustrator 2024 v24.1.2.402 за 20,99 $ месечно. Откако ќе купите претплата, ќе можете максимално да го истражите целиот потенцијал на софтверот.

 • Дали пробната верзија на Illustrator работи на Windows и Mac OS?

Да, пробната верзија Illustrator е компатибилна и со Windows и со Mac OS.

 • Колку долго можам да го користам пробниот период?

Откако ќе го проверите Adobe Illustrator бесплатен пробен период, можете да го користите 7 дена. По истекот на пробниот период, тој автоматски ќе се претвори во претплата на Creative Cloud освен ако претходно не ја откажете.

 • Дали бесплатниот пробен период е целосна верзија на Illustrator?

Да, ги има сите функции и ажурирања на најновата верзија на Illustrator.

Adobe Illustrator CS5: Пиратска верзија

Објавен во 2010 година, Adobe Illustrator CS5 е застарена верзија на софтверот. Така, невозможно е да се добие од официјалната веб-страница. Може да наидете на бројни пиратски платформи кои нудат Adobe Illustrator CS5 линкови за бесплатно преземање целосна верзија.

Колку и да изгледа примамливо, штом следите една од овие врски и преземете програма, може да се соочите со сериозни проблеми. Подолу, ги опишав најчестите последици со кои може да се соочите ако ги прекршите авторските права на развивачите на софтвер.

1. Казни

Софтверската пиратерија е нелегална и може да доведе до граѓанска и кривична одговорност. Ако користите или дистрибуирате хакирани производи како Adobe Illustrator keygen, може да резултира со финансиски казни, па дури и затворски казни. Во САД, казната за прекршување на авторските права се казнува со парична казна до 250.000 американски долари по прекршок и/или до пет години затвор.

2. Високи ризици од инфекција

Мнозинството од Adobe Illustrator Torrent врските вклучуваат многу вируси и малициозен софтвер. Откако ќе го инсталирате хакираниот софтвер на вашиот компјутер, постојат големи шанси тој да биде заразен од вируси. Ова може да доведе до разни проблеми со системот, како што се досадни скокачки прозорци и паѓања.

Покрај тоа, хакерите можат да ги украдат вашите лични податоци, како што се податоци за наплата или лозинки. Се разбира, можете да ја лекувате инфекцијата со помош на најдобар бесплатен антивирусен софтвер, но зошто ризик?

3. Недостаток на ажурирања

Ажурирањата на софтверот се важни бидејќи тие често вклучуваат критични закрпи за да се поправат грешките и да се подобри стабилноста на вашата програма. Доколку користите ан Adobe Illustrator crack верзија, нема да добивате никакви ажурирања. Значи, ако одлучите да ја следите врската за преземања Adobe Illustrator CS5 и да ја инсталирате програмата, нема да можете да имате корист од новите корисни функции што доаѓаат со најновото ажурирање.

4. Прашања за изведба

Освен безбедносните дупки, користењето на кракнати програми како Adobe Illustrator Пренослив може да резултира со непријатни последици, како што се заостанувања, грешки и некомпатибилност. Исто така, може да ја изгубите работата и да ја намалите продуктивноста. Постојаните грешки и грешки може да предизвикаат падови или да ја направат програмата едноставно неупотреблива.

Проверете го мојот Завршете го прегледот Adobe Illustrator.

Бесплатни Adobe Illustrator CS5 алтернативи

Оние кои не сакаат да користат врска за преземање Illustrator CS5 и не се подготвени да платат за целосната верзија на софтверот, можат да извлечат максимум од бесплатните програми со слична функционалност. Откријте 5 најполно опремени опции кои не се инфериорни во однос на Illustrator во однос на функционалноста.

1. Vectr

vectr logo
Добрите
 • Лесна крива за учење
 • Голем број на алатки
 • Веб-базирани
Конс
 • Не вклучува некои напредни функции

Vectr е одлична опција и за почетниците SVG корисници и за професионалците. Со уреден и ненаместен интерфејс, можете да се фокусирате на најважните елементи од вашата работа. Сепак, тоа не значи дека на програмата и недостасуваат некои алатки.

Vectr го вклучува основниот сет на функции, како што се текст, форми, сенки, граници, слоеви, позадини и друго. Со едноставна навигација и лесна крива за учење, работата на вашите проекти ќе биде лесно. Овој софтвер со повеќе платформи е компатибилен со различни оперативни системи, вклучувајќи Mac OS, Windows, Chrome OS и Linux. Ако користите Adobe производ, треба да го купите најдобар лаптоп за Adobe Illustrator, додека Vectr е прилично толерантен за ресурси.

2. Inkscape

inkscape logo
Добрите
 • Отворен извор
 • Широк спектар на професионални алатки за дизајнирање
 • Интуитивен интерфејс
 • Работи добро на слаби компјутери
Конс
 • Застарен дизајн
 • Текстуалните алатки треба да се подобрат

Inkscape е една од најспоредливите алтернативи за преземање Adobe Illustrator CS5. Погоден е за оние кои работат во формат на датотека SVG. Програмата вклучува голем број слични алатки за работа со скици, илустрации и графики.

Inkscape ги има истите копчиња за поместување објекти по пиксели на екранот, алатки за следење битмапи, како и можност за сликање објекти со бои и градиенти. Комбинацијата на моќни алатки заедно со чист и интуитивен интерфејс го прави овој софтвер за векторска графика одлична опција и за полупрофесионални и за професионални корисници.

Дознајте повеќе за најдобар бесплатен софтвер за графички дизајн.

3. Boxy SVG

boxy svg logo
Добрите
 • Работи со бројни формати на датотеки
 • Одлична екстензија за вашиот прелистувач
 • Се одликува со кратенки на тастатурата
 • Интуитивен интерфејс
Конс
 • Проблеми со зумирањето

Наместо да барате можни начини за како да добиете Adobe Illustrator бесплатно, подобро е да користите Boxy SVG, скалабилен векторски графички уредник што работи како екстензија во Google Chrome. Вклучува низа алатки за ефикасно работење со векторска графика, вклучувајќи пенкала, текст, безиерски криви и основни SVG форми.

Boxy SVG има уреден и јасен интерфејс кој наликува на Adobe Illustrator. Освен тоа, има приспособливи кратенки на тастатурата за над 100 команди. Освен обичните SVG или SVGZ датотеки, можно е да се работи и со JPG или PNG формати, што е многу корисно.

4. Vecteezy Editor

vecteezy logo
Добрите
 • Погоден за почетници
 • Голема библиотека со дизајни
 • Нема скриени платени функции
 • Многу опции за прилагодување
Конс
 • Не вклучува напредни функции

Vecteezy Editor е уредник на векторска графика преку Интернет, богат со карактеристики и лесен за користење. Има претходно инсталирани 800+ фонтови и 25.000+ дизајнерски објекти. Vecteezy Editor е целосно приспособлива алатка која ви овозможува не само да ги прилагодите потребните параметри, туку да поставувате и уредувате сопствени проекти во SVG, JPEG, PNG формати на датотеки.

Vecteezy Editor е добро дизајниран векторски графички уредник со интуитивен интерфејс што го прави погоден за почетници.

5. Gravit

gravit logo
Добрите
 • Минималистички и корисен кориснички интерфејс
 • Лесна за работа со повеќе страници
 • Практична опција за извоз
 • Постојано се подобрува
 • Мулти-платформа
Конс
 • Понекогаш може да заостане

Gravit ги вклучува сите основни алатки за векторско уредување што може да ги очекувате, вклучувајќи пенкало, безигон, линија, парче, нож, уредувач на градиент, итн. Исто така, има низа напредни функции, на пример, меѓународна поддршка за текст, булови операции, симболи итн.

Покрај тоа, Gravit има интуитивен интерфејс и доаѓа со видео упатства. Бидејќи е веб-базиран векторски графички уредник, ви овозможува да работите на вашите проекти насекаде. Потребна ви е само интернет конекција. Дополнително, можно е да се увезуваат и извезуваат датотеки од различни формати, што на Gravit му дава дополнителна поен ако ја споредите неговата функционалност со Adobe Illustrator CS5 бесплатно преземање.

Откријте повеќе Adobe Illustrator алтернативи.

Бесплати

Adobe Illustrator има огромен број на претходно инсталирани фонтови. Сепак, можете да ја зголемите вашата колекција за да им дадете уникатен шмек на вашите дела. Истражете го потенцијалот на вашата креативност користејќи ги овие бесплатни понуди.

Aqutaken

бесплатен фонт за илустратор бесплатен фонт за илустратор

Подобрете го вашиот проект користејќи го овој првокласен фонт. Тоа е класичен фонт со прави, отсечени рабови. Слободно применете го на различни типови фотографии и дизајни за да ги направите вашите дела поп.

Проверете бесплатни Illustrator четки.

Violett

бесплатен фонт за илустратор бесплатен фонт за илустратор

Бидејќи е универзален и елегантен, овој фонт ќе ви помогне да ги постигнете сите ваши креативни цели. Одликувајќи се со неверојатно заоблени долги линии, овој фонт наликува на вистинскиот ракопис од тие стари добри времиња.

Погледнете низ овие бесплатни Adobe Illustrator икони.

SpiritCon

бесплатен фонт за илустратор бесплатен фонт за илустратор

Ова е еден од најнеобичните фонтови што се барани и кај дизајнерите и кај фотографите. Тоа е одлична мешавина помеѓу калиграфскиот и креативниот ракопис.

Проверете слободни Illustrator текстури.

Преземете Adobe Illustrator CS5 Бесплатно

adobe illustrator cs5 бесплатно преземање

Следете ја врската погоре за да ја преземете лиценцираната верзија на Adobe Illustrator од официјалната веб-страница бесплатно. Можете да ги испробате сите исти можности на платената верзија, со единствената разлика што можете да ја користите само седум дена.

SAVE UP TO 40% OFF SAVE UP TO 40% OFF