Adobe Creative Cloud БЕСПЛАТНО

Adobe Creative Cloud

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Осврти: 815
 • Лиценца: Бесплатен пробен период
 • Преземања: 18,8k
 • Верзија: 5.6.0.788
 • Компатибилен: Windows, Mac OS

Дали сакате да ги добиете сите софтвери од Adobe Creative Cloud БЕСПЛАТНО? Проверете ги овие целосно легални и технички поддржани начини користејќи ги апликациите на Adobe без да плаќате за претплата. Прочитајте повеќе за тоа како да заштедите пари и да добиете убав попуст на сите производи на Adobe.

За жал, постојаното користење на Adobe Creative Cloud е невозможно, овој период е ограничен. Имате седум дена од првото лансирање на бесплатен пробен период на Adobe CC. Сепак, овој пат треба да биде доволен за да одлучите дали ви се потребни сите софтвери на Adobe.

креативен облак интерфејс

Бесплатни придобивки на Adobe Creative Cloud

 • Универзална платформа
 • Голем облак складирање
 • Широка база за учење
 • Пријателска техничка поддршка
 • Затворете ја интеграцијата со сите апликации на Adobe
 • Широк спектар на софтвери
 • Премиум фонтови
 • Вашето лично портфолио веб-страница

Најчесто поставувани прашања за бесплатен пробен период на Adobe Creative Cloud:

Што треба да направам на крајот од бесплатната пробна верзија на Adobe CC?

Одете на официјалната веб-страница, внесете дополнителни податоци во вашата корисничка сметка и обновете ја претплатата.

 • Може ли да го променам мојот план?

Да, во секое време, дури и ако веќе сте избрале и користите одредена претплата. Контактирајте ја техничката поддршка, наведете ја причината, почекајте одговор и дополнителни инструкции.

 • Што ако некои од достапните софтвери не работат?

Проверете ги минималните системски барања и спецификациите на вашиот компјутер. Во случај да не помогне, обидете се да го проверите вашиот компјутер за вируси и исчистете ги, доколку се најде. Следно, повторно инсталирајте го целиот софтвер целосно. Не е решен проблемот? Контактирајте ја техничката поддршка.

 • Може ли да добијам попуст за Adobe Creative Cloud All Apps?

Да, доколку сте студент или наставник на официјална институција, имате одредени привилегии, во форма на попуст од 60% од вкупната сума на избраниот план.

 • Што е вклучено во Creative Cloud?

Над 20 креативни апликации, вклучувајќи Photoshop, Illustrator и Adobe XD + упатства чекор-по-чекор, 100 GB простор за складирање во облак, вашата веб-локација за лично портфолио, врвни фонтови.

Зошто не треба да користите хакиран Adobe CC?

Не е важно дали ќе ја преземете секоја програма посебно, а со тоа ќе го соберете целосниот пакет Creative Cloud или некои самостојни верзии - сето тоа ќе се случува преку torrent ресурси. Тоа значи дека вие и вашиот компјутер ќе бидете во опасност. Ги набројав првите 4 проблеми што може да се појават при користење на пукнатината на Adobe Creative Cloud:

Creative Cloud нема да поддржува дополнителни функции

Всушност, Creative Cloud не е самостојна платформа, таа целосно зависи од серверите на Adobe. Тоа значи дека преземените верзии на торент ќе бидат ограничени во функционалноста. Нема да можете да пристапите до складирање на облак и тесно да работите со апликациите. Значи, подобро е да се користи Проба со Lightroom верзија или тестирање на друг софтвер во одреден временски период.

Неправилна работа

Користејќи бесплатен хакер Creative Cloud, најверојатно, ќе наидете на прилично популарен проблем - заостанувања и разни видови грешки во кој било софтвер. Сето ова се должи на фактот дека верзиите на вашите уредници не се лиценцирани, тие веќе се обработени од хакери. Линиите на изворниот код се скршени, затоа, добивате неправилна работа на програмите. За да спречите вакви проблеми, треба купи Adobe Illustrator и други програми од пакетот.

Заборавете на новите алатки и специјалните понуди

Секоја есен, сигурно чекате да излезе нов iOS за да го ажурирате вашиот iPhone и да тестирате нови функции. Меѓутоа, ако вашиот iPhone не беше оригинален, нема да добивате ажурирања, бидејќи неговиот сериски број не се наоѓа во базата на податоци. Creative Cloud работи на истиот принцип. Нелегално преземените верзии имаат погрешен сериски број, што значи едно - нема дополнителна поддршка.

Отсуството на корисничка поддршка

Како респектабилна компанија, Adobe гарантира дека клиентите немаат никакви проблеми со користењето на нејзините производи. Кога купувате во Adobe, имате можност да пристапите до поддршката за корисници во секое време од денот. Тие ќе ви помогнат да се справите со сите тешкотии во врска со користењето на софтверот или да дознаете како функционираат различни алатки. Откако ќе инсталирате Портфолио на Adobe бесплатна или друга програма од торент, никој нема да може да ви помогне во случај да имате проблеми.

Бесплатни алтернативи на Adobe Creative Cloud

Creative Cloud е универзална платформа и нема алтернатива за неа. Сепак, и покрај ова, компаниите ACDsee и Affinity Photo секоја година сè повеќе не убедуваат во спротивното. Ова не се баш тесни платформи со многу апликации, но програмерите нудат неколку верзии на уредувачи на слики кои се способни да ги извршуваат скоро сите задачи што ги може Adobe Creative Cloud.

1. Алтернатива на Creative Cloud: ACDsee

логото на adcsee
Добрите
 • Прилагодлив интерфејс
 • Практични алатки за работа со ефекти
 • Напредна корекција на боја
 • Можност за обработка на датотеки од податочни медиуми
Конс
 • Комплицирана крива на учење
 • Мала количина на облак складирање

Компанијата ACDSee развива меѓуплатформски уредници за гледање и управување со слики, видео уредување и RAW датотеки. Уредниците од ACDSee нудат многу организациски функции и корисни алатки во форма на напредни приклучоци за длабока корекција и целосно приспособливи интерфејси.

Меѓу корисните карактеристики, би сакал да го забележам видео едиторот. Покрај напредните алатки, можете да го користите за интеракција со вашиот компјутер - снимајте видео од екранот без да го напуштите уредувачот. Ова е доста погодно бидејќи заштедува многу време. На пример, со оваа функција, можете да снимате упатства.

2. Алтернатива на Creative Cloud: Affinity Photo

логото
Добрите
 • Поддршка за приклучоци
 • Поевтини од производите на Adobe
 • Уредување слики на повеќе нивоа
Конс
 • Недостаток на алатки за увоз и управување со слики
 • Нема корекција во зависност од профилот на објективот
 • Нема складирање во облак

Affinity Photo нуди доста широк список на апликации: Affinity Photo, Affinity Designer и Affinity Publisher. Секоја од апликациите е универзална и има свои предности. Посебна карактеристика на оваа платформа е веднаш купувањето лиценцирана верзија. Не мора да плаќате секој месец, како по истекот на бесплатниот пробен период на Adobe Creative Cloud.

Ако зборуваме за импресивната функционалност, досега води уредникот на фотографии. Можете професионално да ги ретуширате вашите слики, да комбинирате слики за панорами, да креирате HDR ефекти и да цртате со различни четки. Вклучува и напредни алатки, сериско уредување фотографии, ефекти на фонтови и корекција на изобличувањето на објективот.

3. Алтернатива на Adobe Photoshop: Pixlr

Лого на Pixlr
Добрите
 • Поддршка за RAW
 • Способност за проширување на приклучоците
 • Не бара моќна конфигурација
 • Поевтино од Фотошоп
Конс
 • Потребен е стабилен пристап до Интернет за да работи
 • Перформансите не се толку добри како во Photoshop

Со уредувачот Pixlr, ги добивате алатките слични на оние на Photoshop. Зборувам за поставките за острина, заматување, бучава, нивоа, маски и криви, а ова се само неколку од нив. Можете да ги најдете уметничките филтри што ги очекувате, како и опциите за автоматска оптимизација. Pixlr обезбедува збир на алатки кои содржат четки, полнење, печати, алатки за избор и лекување. Можете да прибегнете кон оваа програма еднаш Проба за Photoshop е готово.

Погледнете повеќе за тоа како да се користи Фотошоп бесплатно.

4. Алтернатива на Adobe Lightroom: RawTherapee

Лого на RawTherapee
Добрите
 • Отворен извор
 • Поддршка за RAW
 • Сериска обработка на фотографии
 • Длабока корекција на боја
Конс
 • Комплицирана крива на учење
 • Некои алатки бараат подобрување

RawTherapee е апликација со отворен код, крос-платформа. Со широк сет на алатки за уредување слики и повеќенишки, можете да ги коригирате изобличувањата, да ги подобрите боите, да ги вратите деталите во вашите RAW-датотеки и многу повеќе. Вреди да се спомене дека уредникот на слики поддржува сериска обработка на фотографии што го прави една од најмоќните алтернативи на Lightroom.

Погледнете повеќе за тоа како да добиете Lightroom бесплатно.

5. Алтернатива на Adobe Illustrator: Inkscape

Лого на Inkscape
Добрите
 • Може да се користи како приклучок за Illustrator
 • Напредни способности за манипулација
 • Голем број на филтри
 • Поддршка за приклучоци
Конс
 • Интерфејс со стар формат

Inkscape е уште една бесплатна алатка која совршено го имитира Adobe. Пакетот со алатки го олеснува креирањето и уредувањето на скалабилни векторски графички датотеки (SVG) со напредни способности за манипулација и широк опсег на филтри – и функционални и уметнички. Меѓу интересните алатки, ќе ги истакнам градиентите на решетката и интерактивното измазнување на линиите со моливи, како и смешните ефекти на контурите. Вреди да се спомене дека можете да го користите Inkscape како додаток за Illustrator.

Прикажи повеќе за како да добие Adobe Illustrator бесплатно.

6. Алтернатива на Adobe Premiere Pro: DaVinci Resolve

Лого на DaVinci Resolve
Добрите
 • Длабока корекција на боја
 • Поддршка за различни приклучоци
 • Поддршка за практично сите формати
Конс
 • Комплицирано за учење

DaVinci Resolve е професионална апликација за уредување видео. Толку е добар што се користи при снимање долги филмови и ТВ програми. Специјализиран за корекција на бои и аудио постпродукција, DaVinci Resolve може да се пофали со импресивни карактеристики, како што се уредувачи на криви и тркала за основни бои. Исто така, поддржува следење со препознавање лице, давајќи им на корисниците можност да си играат со тонот на кожата, бојата на очите и усните.

Прикажи повеќе за како да добиете Adobe Premiere Pro бесплатно.

7. Алтернатива на Adobe After Effects: Blender

Лого на блендер
Добрите
 • Крос-платформа
 • Целосно бесплатно
 • Лесно за учење
Конс
 • Несоодветни за создавање професионални визуелни ефекти

Една од ретките висококвалитетни меѓуплатформски алтернативи на After Effects е Blender. Со негова помош, можете да произведете ултра реалистична анимирана графика и 3D визуелни ефекти. И аматерите и експертите ги користат нивните алатки за текстурирање, моделирање на честички и композитирање за да создадат прекрасни дела со дополнителна димензија.

Прикажи повеќе за како да добие Adobe After Effects бесплатно.

БЕСПЛАТНИ Adobe CC Freebies

Дали сте ги купиле сите апликации на Adobe Creative Cloud? Тогаш дефинитивно ќе ви требаат разни приклучоци, без разлика дали се работи за четка за Photoshop, претходно поставено за Lightroom или LUTs за Premiere Pro. Можете да ги преземете и тестирате бесплатно, тие ќе ја поедностават работата и ќе го намалат времето поминато на пост продукција.

Преземете го Adobe Creative Cloud Free

креативен облак бесплатен пробен период

Во случај да се сомневате во купувањето претплата, добијте бесплатен пробен период на Adobe Creative Cloud. Не пропуштајте ја шансата да ги тестирате карактеристиките на Creative Cloud, како и сите апликации достапни со оваа претплата.

Наместо да преземате верзии на програмата од ресурси на трети страни на кои не може да им се верува, подобро е да преземете Photoshop CS6 бесплатно од официјалната веб-страница. На овој начин ќе избегнете дефекти на системот и проблеми со законот.

GET 60% OFF GET 60% OFF