Adobe Spark Бесплатно

Adobe Spark

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Осврти: 276
 • Лиценца: План за стартување
 • Преземања: 680
 • Верзија: 3.4.6
 • Компатибилен: веб / IOS / Android

Сега можете да го преземете Adobe Spark бесплатно и да ја користите апликацијата за уреди со Android и IOS. Исто така, има WEB верзија. Апликацијата располага со алатки кои му овозможуваат на секој корисник да креира објави за привлекување внимание на социјалните мрежи.

бесплатен интерфејс на адобе искра

Предности на Adobe Spark Free

 • НЕМА платен план на Adobe Spark Premium
 • Креативна завршница за видеа
 • Кориснички ориентирана: само поминете 5 минути за да научите како да ја користите апликацијата
 • Сè-во-едно: можно е да се работи со видеа, фотографии и страници
 • Овозможува на корисниците слики и музика без авторски права

Најчесто поставувани прашања

 • Што треба да знам за цените на Adobe Spark?

Можете да го користите Adobe Spark Starter Plan, и мобилна и веб-верзија, бесплатно. Тоа ви овозможува да креирате дизајн со професионален изглед, да ја уредувате и поставувате вашата содржина без да потрошите еден долар. Планот вклучува бројни бесплатни фонтови и стилови за кој било вкус.

 • Дали учениците можат да користат Adobe Spark?

Секако! Покрај тоа, Adobe верува дека студентите и младите треба да го користат Adobe Spark додека ги прават своите проекти. Затоа компанијата создаде специјален бесплатен Adobe Spark за образование специјално за помладите корисници.

 • Како да преземете и инсталирате Adobe Spark?

Можно е да ја преземете апликацијата од Играј пазар или Продавница за Апликации. По инсталацијата, можете да се најавите користејќи ја вашата сметка на Facebook. Можете исто така да користите Adobe Spark онлајн верзија за да креирате објави.

 • Може ли да ги користам моите фонтови во апликацијата Adobe Spark?

Да Откако ќе поставите фонт, можете да го користите во која било апликација Spark на Интернет или iOS со избирање на вашиот фонт во Adobe SparkPost или со избирање тема што го вклучува вашиот фонт.

 • Дали има ограничување на бројот на проекти што ќе ги организира Adobe SP?

Adobe во моментов не го ограничува бројот на проекти на Spark, за да можете да продолжувате да ја креирате и поставувате вашата содржина.

Последиците од користењето на пиратската верзија

И покрај фактот дека Adobe SP е бесплатна апликација, постојат таканаречени „испукани“ програми кои тврдат дека даваат повеќе функции.

Ризик од добивање на апликација што не работи

Помал ризик ако инсталирате пиратска верзија на одредена апликација, добивате неработена датотека или погрешна програма што содржи додатоци.

Одговорност за кршење на законот

Ако ја преземете лажната верзија на Adobe Spark, може да добиете покана и парична казна од 1000 УСД за кршење на лиценца за софтвер и користење пиратски софтвер на вашиот персонален компјутер или паметен телефон. Вреди да се спомене дека во некои случаи, може да бидете затворени до 5 години.

Вируси

Прилично е ризично да инсталирате АПК-датотека, особено ако сте ја преземале Photoshop Spark од пиратскиот ресурс. Оваа датотека може да содржи вируси.

Како правило, мобилен малициозен софтвер се дистрибуира како вообичаени апликации. Се разбира, освен Google Play, постојат и други продавници за апликации каде што се скенираат апликации и игри за вирус.

Сепак, дури и алатките на Google не можат секогаш да детектираат малициозен код. Па, што можете да очекувате од антивирусното скенирање од многу помали компании? Постојат последици од инсталирање на малициозен софтвер како што е нестабилна работа на уредот, кражба на лични податоци, бројни додатоци итн.

Бесплатни алтернативи на Adobe Spark

И покрај напредните карактеристики на Adobe Spark free, можеби ќе ве интересираат други бесплатни апликации и услуги за дизајнирање на содржината на вашите социјални медиуми.

1. Canva

алтернатива на искра на фотошоп
Добрите
 • Лесен за користење
 • Бројни бесплатни шаблони
Конс
 • Не можете да ја менувате големината на сликата за време на работата
 • Не постои можност да се користат графички елементи од различни шаблони

Во случај да не сакате да го користите SparkPost Adobe, постои одлична алтернатива. Програмерите на Canva поставија цел веб-дизајнот да биде достапен за секого.

Користејќи ја оваа алатка, можете да ги претворите вашите идеи во графичка содржина дури и ако воопшто не знаете како да цртате. Услугата функционира на повлечи и пушти. Можете да го користите Canva бесплатно. Сепак, некои слики се плаќаат.

Како и бесплатно во Adobe Spark, корисниците на Canva имаат пристап до десетици шаблони, бесплатни слики, колекции на икони, фонтови, позадини, бои. Можете исто така да креирате ваш сопствен образец од нула. Апликацијата е достапна и за Android и за IOS платформите.

2. Easil

Adobe Sparkpost алтернатива
Добрите
 • Лесен за користење
 • Не бара инсталирање
Конс
 • Неколку интересни алатки се плаќаат

Друг брилијантен бесплатен аналог на Adobe Spark е Easyil. Главната предност на оваа алатка е леснотијата на користење и постојаното ажурирање на шаблоните според најновите трендови на страниците на социјалните медиуми.

На пример, тие нудат огромен избор на шаблони на Instagram Story. Додека ги креирате вашите проекти, можете да користите основно ниво или функции на ниво на дизајнер, како што се слоеви, дизајн спојување (комбинирање елементи од различни дизајни) и ефекти на текст.

Easyil е многу популарен и кај почетниците и кај професионалните дизајнери бидејќи е многу лесен за учење и има различни карактеристики.

3. Desygner

Adobe spark post pro apk алтернатива
Добрите
 • Едноставна, но моќна алатка за дизајн
 • Функција за влечење и испуштање
 • Способност за уредување на слики, фонтови, бои и текстови
 • Слоеви, ефекти и датотеки со повеќе страници
Конс
 • Паѓа системот

Ако имате пристап до Интернет, можете да го користите Desygner каде било бидејќи тоа е онлајн софтвер. За да ги користите сите одлики, ќе треба да креирате сметка.

Можете да го сторите тоа користејќи ја вашата е-пошта, Фејсбук или сметки на Google. И покрај програмата што е бесплатна, можете да купите месечна или годишна премија претплата. Меѓутоа, ако сте почетник, карактеристиките на бесплатната верзија ќе ви бидат доволни.

Програмата е конфигурирана на таков начин што дури и неискусните корисници можат да дизајнираат и креираат транспаренти, флаери, постери, покани, привлечни маркетинг материјали, визит карти, реклами, графички социјални медиуми итн.

Без разлика дали користите десктоп верзија или мобилна апликација, ќе биде лесно да го креирате вашиот прв проект. За почеток, ќе треба да изберете тип на проект и претходно форматиран образец. Ако сте искусен дизајнер, можете да креирате проект од нула.

Преземете го Adobe Spark Бесплатно

Adobe Spark бесплатно преземање целосна верзија

Ви препорачувам да користите Adobe Spark бесплатно за да креирате оригинални објави на социјалните мрежи, бидејќи оваа апликација нуди апсолутно бесплатно голем сет на алатки и обрасци. Покрај тоа, програмерите нудат дополнителни функции по многу скромна цена. Главната работа што ми се допаѓа кај Adobe Spark е можноста да се прилагодат апсолутно сите елементи за време на работниот процес.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers