Бесплатно преземање на Adobe Illustrator CS3

Adobe Illustrator CS3

 • Rank
  (4.5/5)
 • Осврти: 430
 • Лиценца: Бесплатен пробен период
 • Преземања: 70,2k
 • Верзија: 26.0.3
 • Компатибилен: Win/Mac

Мислите дека бесплатното преземање на Adobe Illustrator CS3 е легално и нема да му наштети на вашиот компјутер? Дознајте повеќе за тоа како да ја добиете програмата бесплатно и откријте ги најкорисните алтернативи на овој софтвер.

adobe illustrator cs3 интерфејс

Бесплатни предности на Adobe Illustrator CS3

 • Широк избор на прилагодени приклучоци
 • Приспособливи градиенти
 • Поедноставени векторски патеки
 • Неограничено зумирање
 • Корисни алатки за цртање
 • Интеграција со други Adobe апликации

Најчесто поставувани прашања

 • Дали постои легална верзија на Adobe Illustrator CS3?

Не. Програмерите на Adobe одбија да ја поддржат оваа верзија на софтверот и ја отстранија од страницата, бидејќи неговата функционалност и можности се одамна застарени и не одговараат на новите алтернативни програми. Единствениот правен начин да се добие Adobe Illustrator е да се користи најновата верзија 26.0.3. Или можете да претпочитате Adobe Spark до Illustrator за вашите креативни задачи.

 • Која е разликата помеѓу Adobe Illustrator и Photoshop?

Споредување Илустратор наспроти Фотошоп, дојдов до заклучок дека Илустратор е оптимизиран за да развие длабок и сложен дизајн, каде што квалитетот на оригиналната слика игра важна улога. Ова вклучува корици од списанија, банери, визит-картички и сите други предмети наменети за понатамошно печатење. Photoshop е добар избор за дизајн на веб-страници.

 • Колку чини Illustrator?

Во зависност од планот што ќе го изберете, цената на овој софтвер може да варира $ 19,99 до 52,99 долари месечно. Сепак, не заборавајте дека компанијата често нуди попусти на својот софтвер. За да бидете во тек, можете да ја погледнете целосната листа на Попусти на Adobe Creative Cloud.

 • Може ли тим од дизајнери да работи на еден проект?

Да. Кога користите Creative Cloud за тимови, добивате Illustrator, Photoshop и Acrobat за вашиот бизнис или оддел, како и лесна за употреба конзола за управување со лиценци и инстантна синхронизација на ресурси помеѓу постоечките сметки.

 • Колку долго можам да го користам бесплатниот пробен период?

Ако сте се одлучиле за пробната верзија за бесплатно преземање на Adobe Illustrator CS3, имајте предвид дека таа е достапна една недела од првото лансирање на Illustrator. Кога ќе заврши пробниот период, плаќањето автоматски ќе се повлече од вашата кредитна картичка.

 • Кои додатоци од трета страна поддржува Adobe Illustrator?

Можете да инсталирате професионални четки, текстури, фонтови, да преземате и користите бесплатно Икони на Adobe Illustrator.

Други начини за преземање на Adobe Illustrator CS3 бесплатно

Можете да го преземете Adobe Illustrator како единствен план или како дел од Creative Cloud.

Creative Cloud

 • Rank
  (4.5/5)
 • Осврти: 315
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Преземања: 58k
 • Компатибилен: Win / Mac

Предности на Adobe Creative Cloud:

 • Стабилни ажурирања
 • Бесплатна техничка поддршка
 • Синхронизација со друг софтвер
 • Складирање во облак
 • Способност за работа во мобилни апликации

Со избирање на планот Creative Cloud, добивате пристап до најновите функции и ажурирања, целата колекција на креативни десктоп програми, мобилни апликации и услуги за дизајнирање слики, графики, распореди, подготовка на видео и аудио за печатење, Интернет и мобилни уреди, бесплатна технолошка поддршка, како и 100 GB простор за складирање облак, фонтови Adobe Portfolio, Adobe и Adobe Spark.

Дознајте како да користите Adobe Creative Cloud Free.

Бесплатна пиратска верзија на Adobe Illustrator CS3

Ако пробниот период истече и немате пари да платите за избраниот план, може да размислите за користење на трети лица, нелегални услуги и алатки како што се Пукнатина на Adobe Illustrator, Пренослив илустратор или „работа“ Adobe Illustrator keygen. Но, прво, подобро е да ја разгледате листата на можни проблеми што ги носи таквата одлука.

Незаконски е

Дали сте слушнале нешто за авторските права и дека програмер може да ве тужи? Ова се случува ако барате методи за како да го добие Adobe Illustrator бесплатно и преземете го од услуги на трети лица. Казната може да варира од парична казна (околу 2000 американски долари) до лишување од лична сопственост, вклучувајќи автомобил, куќа и бизнис.

Нема техничка поддршка

Кога се обраќате за техничка поддршка на Adobe, треба да го чекате одговорот додека не проверат дали вашата сметка е достапна во базата на податоци. Ако не е таму, може да заборавите на стручна помош. Вреди да се спомене дека хакираниот софтвер е целосно автономен и неговиот код не е вклучен во базата на податоци или е копија на веќе проверена.

Нема ажурирања

Бидејќи вашиот нелиценциран софтвер не е наведен во базата на податоци, не можете да добивате редовни ажурирања. Правните корисници можат да ги тестираат новите функции и алатки веднаш по нивното објавување.

Многу вируси

Тие можат да бидат едноставни, како реклами, и најдобар антивирусен софтвер ќе се справи со нив, или со подмолните, кои се активираат кога ќе направите онлајн купување. Во тоа време, тие ги копираат податоците од вашата картичка, ја испраќаат на серверот и се самоуништуваат.

Бесплатни алтернативи на Adobe Illustrator CS3

Ако немате пари да ја продолжите претплатата на Illustrator и откако ќе се запознаете со можните проблеми не сакате да користите нелиценциран софтвер, проверете ги овие подеднакво ефективни и бесплатни програми за креирање дизајн и цртеж.

1. Sketch

скица лого
Добрите
 • Неограничен број на слоеви
 • Прилагодени четки и текст
 • Едноставен интерфејс
 • Погоден за професионалци
Конс
 • Само за macOS

Sketch е професионален софтвер за векторско цртање и дизајн за корисници на Mac OS.

Sketch има едноставен интерфејс и професионални функции слични на Illustrator – слоеви, градиенти, палета на бои, стилови, сопствени четки, текст и ефекти. Можете да креирате нов цртеж од основни форми или да додадете друг цртеж користејќи векторска алатка или молив.

Проверете ја целосната листа на најдобри алтернативи на Adobe Illustrator.

2. Inkscape

логото на inkscape
Добрите
 • Спирална алатка
 • Поддршка за приклучок од трета страна
 • Отворен извор
Конс
 • За почетници

Inkscape е моќен вкрстен-платформски уредувач на векторска графика со отворен код за почетници и професионални корисници.

Покрај основните алатки за креирање векторски графики и илустрации, Inkscape има специјална спирална алатка дизајнирана да креира шаблони и распореди на клонови, напредни опции за манипулирање со објекти, неколку филтри (вклучувајќи искривувања, текстури, преклопувања, итн.)

3. Janvas

janvas логото
Добрите
 • Не бара преземање или инсталација
 • Прилагодени четки
 • Маски и слоеви
Конс
 • Веќе не се ажурира
 • Некои алатки треба да се подобрат

Ако сте заинтересирани за брзи корекции или ако нема слободен простор на вашиот хард диск за инсталирање на десктоп софтвер, оваа бесплатна веб-алтернатива е одлична замена за бесплатно преземање Mac или Windows на Adobe Illustrator CS3.

Апликацијата нуди голем број корисни функции, вклучувајќи алатки за цртање, маски и слоеви, форми, прилагоден текст и четки. Но, вреди да се спомене дека програмерите престанаа да ја ажурираат оваа апликација, правејќи ја бесплатна за користење. Затоа, ако наидете на некаков проблем, нема да имате со кого да контактирате.

Бесплати

adobe illustrator cs3 freebies adobe illustrator cs3 freebies

Без оглед на тоа која програма ја користите, преземете ги и тестирајте ги овие бесплатни четки. Тие во голема мера ќе го поедностават процесот и ќе го намалат времето поминато за создавање илустрации.

Бесплатно преземање на Adobe Illustrator CS3

adobe illustrator бесплатно преземање
Користете ги врските погоре и ќе ја добиете најновата, официјална верзија на овој софтвер за вашиот компјутер. Не грижете се ако сте дебитант корисник, бидејќи оваа програма е погодна за корисници на различни нивоа.
GET UP TO 70% OFF GET UP TO 70% OFF