Si të merrni Adobe Premiere Pro falas

Adobe Premiere Pro CC 2021

 • Gradë
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 525
 • Licenca: Versioni i provës
 • Shkarkimet: 14.4K
 • Versioni: CC
 • E pajtueshme: Windows, Mac OS

Ende nuk dini si ta merrni Adobe Premiere Pro falas pa shkarkuar një version të piratuar? Dëshironi të instaloni këtë program më të mirë për redaktimin e videos pa një abonim prej 21 dollarësh në muaj? Në këtë artikull, unë do t'ju tregoj se si të përdorni Adobe Premiere falas, si dhe pse duhet të ndaloni shkarkimin e skedarëve torrent.

ndërfaqe adobe premiere pro

Përfitimet falas të Adobe Premiere Pro:

 • Shumë mjete organizative
 • Shpejtësi e përgjegjshme
 • Stabilizim i shkëlqyeshëm
 • Këndet e pakufizuara me shumë kamera
 • Ndihmë më e mirë për videon 360 gradë
 • E thjeshte per tu perdorur

FAQ

 • A do të redaktojë kjo Premiere Pro CC Free Trial video si në macOS ashtu edhe në Windows?

Po kjo është.

 • Sa kushton abonimi Premiere Pro?

Çmimi është 20,99 dollarë në muaj. Opsioni i dytë i pajtimit është Adobe Cloud All Apps, i cili kushton 52.99 dollarë/muaj. Ky grup përfshin Adobe Premiere Pro CC 2021 , After Effects, si dhe një koleksion prej 20+ aplikacionesh krijuese për desktop dhe celular.

 • Si ta konvertoni versionin falas të Premiere Pro në një anëtarësim me pagesë?

Si zakonisht, përdoruesit marrin një njoftim se është e nevojshme të blini një version të plotë të programit pasi të përfundojë periudha e provës. Sidoqoftë, gjithashtu mund të porosisni një pajtim me pagesë në faqen zyrtare të Adobe.

 • A mund ta shkarkoj versionin Premium Pro Pro Trial këtë vit nëse e kam përdorur tashmë këtë program falas vitin e kaluar?

Po. Përdoruesit marrin një periudhë prove 7-ditore.

 • Ku mund të gjej mësime Premiere Pro?

Shikoni video në YouTube. Nëse dëshironi të lexoni literaturën e specializuar për përdorimin e versionit falas Premiere, shkoni te udhëzuesi zyrtar i përdorimit i Adobe.

Një mënyrë tjetër për të përdorur Adobe Premiere Pro

Adobe Co ka kohë që po zhvillon një linjë versionesh të thjeshtuara të programeve të tyre krijuese të cilat ata i quajnë Elements. Ata kanë vetëm funksionet më të përdorura dhe një ndërfaqe të thjeshtë, kështu që të gjithë fillestarët ose ata që thjesht nuk kanë nevojë për funksionet e gjera të programeve të tyre mund t'i përdorin produktet e tyre pa probleme.

Adobe Premiere Elements 2021

 • Rank
  (3/5)
 • Vlerësime: 54
 • Licenca: Gjyqi
 • Shkarkimet: 2.8K
 • Version: 2021
 • E pajtueshme: Win / Mac
ndërfaqja e elementeve adobe

Adobe Premiere Elements Pro:

 • Ndërfaqe e qartë, e thjeshtë
 • Shumë efekte video
 • Redaktim i fuqishëm audio
 • Kontroll i mirë mbi stabilizimin
 • Mbështetje 4K

Softueri Premiere Elements përmban elementet më thelbësorë Premiere Pro të nevojshëm për redaktimin bazë të videove dhe vlerësimin e ngjyrave. Isshtë optimizuar plotësisht për amatorët dhe kërkesat e tij për sistemin nuk janë siç ka Premiere Pro CC. Elementet e Adobe Premiere 2021 është e përkryer për njerëzit që duan të bëjnë filma në shtëpi për t’i ndarë me miqtë, por që nuk kanë shumë përvojë në redaktimin e videove.

Pasiguritë e Përdorimit të Pirated Premiere Pro Version

Mos u besoni blogerëve që po flasin për versionin "absolutisht të ligjshëm" falas të Adobe Premiere Pro në videot e tyre, të cilat mund të merren duke shkarkuar programin në faqe të çuditshme.

 • Çfarë ndodh nëse shkarkoj një softuer të plasur?

Shkarkimi i softuerit pirat përfshin përgjegjësinë për shkeljen e të drejtave të autorit. Dënimi është zakonisht rreth 1,500 dollarë. Për më tepër, shpërndarësi zyrtar mund të refuzojë të punojë me një kompjuter në të cilin është instaluar programi pirat.

 • Çfarë do të më bëjë të ndaloj përdorimin e softverëve të plasur?

Arsyeja e parë është kodi me qëllim të keq dhe viruset të cilat transmetohen përmes faqeve që shpërndajnë softuerë të palicencuar. Duke shkarkuar softuer ilegal, ju rrezikoni të infektoni kompjuterin tuaj me tastierë, programe të vjedhjes së fjalëkalimeve dhe defekte të algoritmit.

 • Çfarë duhet të shmang kur blej një softuer?

Ankandet online shpesh rishesin softuerë të përdorur dhe aktivizuar më parë. Ju gjithashtu duhet t'i kushtoni vëmendje faqeve të reja që shesin gjithçka.

 • Cilat janë përfitimet e një programi të licencuar?

Ju nuk do të mbeteni vetëm me problemin nëse diçka ndodh me kompjuterin tuaj. Një softuer licence siguron mundësinë për të azhurnuar programin në mënyrë të vazhdueshme dhe për të shmangur dështimet.

 • Ku mund të blej softuer licence?

Bettershtë më mirë të blini një softuer vetëm në faqen zyrtare të Adobe ose partnerët e Adobe.

5 Premiere Pro Alternativat Falas

Ekziston një keqkuptim se për të qenë një videograf profesionist, duhet të paguani për programin tuaj. Përndryshe, nuk do të shkoni më tej se Windows Movie Maker. Unë dua t'ju pengoj sepse mund të merrni një softuer vërtet profesional në një mënyrë ligjore dhe absolutisht falas. Ka shumë analoge të Premiere Pro që do të kryejnë detyra në të njëjtin nivel pa pagesa shtesë.

1. DaVinci Resolve 17

logoja e zgjidhjes së davincit
Pro
 • Aftësia e tij e sinkronizimit video dhe audio
 • Ndërfaqe e thjeshtë dhe mbresëlënëse
 • Karakteristikë e klasifikimit të shkëlqyeshëm të ngjyrave
 • Përdoruesit mund të aplikojnë opsione me shumë kamera në mënyrë krijuese
Kundër
 • Kërkon kompjuterë me performancë të lartë
 • Nuk siguron asnjë lidhje dinamike me platformën After Effects

DaVinci Resolve Lite 17 është analog pa pagesë i Adobe Premiere. Shtë një version i thjeshtuar i redaktuesit të videove me pagesë DaVinci Resolve. Aplikacioni është i fokusuar në korrigjimin profesional të ngjyrave të videoklipeve, por ju mund të redaktoni çdo lloj video me ndihmën e tij. Ky është redaktuesi profesionist dhe menjëherë do ta vini re këtë si në cilësinë e ndërfaqes ashtu edhe në funksionalitetin e tij.

DaVinci Resolve Lite nuk përfshin shumë filtra video, pasi është kryesisht një korrigjues ngjyrash, por mbështetja OpenFX e zgjidh këtë problem. Mund të shkarkoni dhe instaloni filtra video shtesë. Filtrat NewBlueFX ose Red Giant mund të jenë të përshtatshëm për këtë program. Si rezultat, ju do të jeni në gjendje të zgjeroni funksionalitetin sipas kërkesave tuaja.

Lexoni më shumë rreth programi më i mirë i redaktimit të videos.

2. Nuke

logo bërthamore
Pro
 • Ndërfaqe e shkëlqyeshme
 • Set i plotë i funksioneve bazë të kompozimit
 • Sistemi 3D i shkallës së lartë
 • Mjete të mira mësimore
Kundër
 • Asnjë mbështetje për Mac OS X 10.5
 • Opsionet e kufizuara të shtojcave
 • Mjete të dobëta të lëvizjes-grafike

Nëse po pyesni se si ta merrni Adobe Premiere Pro falas, ju këshilloj të merrni parasysh përdorimin e kësaj alternative falas. Nuke është një redaktues profesional i klasit më të lartë, i cili u përdor për të krijuar filma të tillë si Avatar, King Kong, I, Robot, Tron dhe The Hobbit. Softueri mund të përdoret falas për qëllime personale dhe edukative.

Ndërfaqja e programit nuk duket si redaktues të zakonshëm të videos. Videot nuk gjenden në afatin kohor, por në grafikun këtu.

Kulmet e grafikut janë të lidhura, duke krijuar kështu filmin përfundimtar. Vlen të përmendet se programi kërkon një kompjuter të fuqishëm. Nuke përfshin një numër të madh të filtrave për efektet e përpunimit, tranzicionit, 3D dhe transformimit. Secili nga parametrat e efektit mund të shtohet në disa korniza kryesore. Nuke është një redaktues i fuqishëm i videove, i cili mund të duket shumë i komplikuar për përdoruesit fillestarë, por është padyshim i përshtatshëm për redaktuesit me përvojë të videos.

3. ShotCut

logo e shkurtuar
Pro
 • Burim i hapur
 • Ndërfaqja modulare e përdoruesit e bën të lehtë menaxhimin e rrjedhës tuaj të punës
 • Filtra të fuqishëm
 • Mbështetur një gamë e gjerë e formateve të eksportit dhe importit
Kundër
 • Mësimet dhe dokumentacioni zyrtar janë pak anemikë
 • Mungon shumë kalime bie shumë në sy dhe ndikon në ofertat e tjera të softuerit

Shotcut është një redaktues video pa burim të hapur. Do të ndihmojë në krijimin e një filmi duke përdorur shumë video të regjistruara. Për më tepër, aplikacioni mbështet një numër të madh të filtrave video dhe audio. Për shembull, mund të korrigjoni ekuilibrin e bardhë, të bëni korrigjimin e ngjyrave ose të mbivendosni tekstin e përcaktuar nga shënimi HTML. Shotcut mbështet shumë formate falë përdorimit të FFMpeg.

Ky është një redaktues video mjaft i mirë pa pagesë me funksionalitet mjaft të larmishëm. Ju mund të krijoni një film të vogël me ndihmën e tij. Një avantazh tjetër është se zhvilluesit po përmirësojnë vazhdimisht programin dhe korrigjojnë të metat. Pa dyshim, kjo është një nga alternativat më të mira të Adobe Premiere Pro CC 2021.

Shikoni më shumë rreth Sony Vegas vs Adobe Premiere.

4. OpenShot

Logoja e Openshot
Pro
 • Ndërfaqe e hollë e përdoruesit
 • E disponueshme për Linux, Windows dhe Mac
 • Gjurmët / shtresat e pakufizuara
Kundër
 • Karakteristika e krijimit të animacionit 3D nuk është një veçori e integruar
 • Problemet me Ubuntu 9.10

OpenShot është një tjetër redaktues video pa burim të hapur. Ajo u zhvillua për Linux, por ka mundësi për Windows dhe Mac OS X në dispozicion sot. Redaktori i videos ka një ndërfaqe të thjeshtë, duke përfshirë një dritare paraprake, një afat kohor dhe një listë të skedarëve të importuar. OpenShot mbështet një numër të madh të formateve video (përdor FFmpeg). Përveç kësaj, redaktuesi i videos përfshin efekte dhe kalimtare, si dhe mjete për krijimin e tekstit dhe animacionit 3D.

Shikoni më shumë rreth si të merrni Adobe After Effects falas dhe e përdorin atë për krijimin e grafikëve vizualë të pazakontë.

5. Lidhje

logoja e bashkimit
Pro
 • Veryshtë shumë e thjeshtë për t'u përdorur
 • Aplikacioni ka një bibliotekë të gjerë audio
 • Ka disa kalime të ndryshme për të zgjedhur
 • Mund të ngarkoni drejtpërdrejt në YouTube, Facebook dhe Instagram
Kundër
 • Nuk është i disponueshëm për Android
 • Disa muzikë janë nën të drejtën e autorit

Splice është një redaktues i mirë video falas për iOS. Kjo ju lejon të krijoni një film duke përdorur skedarë nga galeria juaj shumë shpejt. Aplikacioni ka një koleksion të mirë të skedarëve muzikorë që mund të përdoren në videon tuaj. Alsoshtë gjithashtu e mundur të shkarkoni muzikë nga iTunes.

Splice mbështet funksione të tilla si prerja e videos, filtrat e videos, kalimet e skenave, shtimi i titrave dhe regjistrimi i komenteve audio. Splice ka një ndërfaqe mjaft të thjeshtë. Për më tepër, videon përfundimtare mund ta ndani në rrjetet sociale ose ta ruani në galeri.

Redaktimi falas i videove LUT

komente falas për redaktimin e videos

Nëse jeni një videograf fillestar, kur bëhet fjalë për redaktimin e videos, klasifikimi i ngjyrave mund të jetë një nga elementët më sfidues. Shkarkoni paketat e mëposhtme të LUT -ve LUT për krijimin dhe ruajtjen e notave të ngjyrave, të cilat mund të përdoren ose aplikohen në projektet tuaja.

Shkarkoni Adobe Premiere Pro Falas

premiera pro dhe elemente premeire falas

Versioni i Adobe Premiere Pro ose Premiere Elements është mënyra juaj e vetme për të marrë këtë softuer profesional të redaktimit të videos absolutisht falas. Unë e kuptoj që ju do të dëshironi të merrni diçka më shumë sesa mundësinë për të përdorur Premiere për 7 ditë, por kjo është gjithçka që Adobe mund t'ju ofrojë pa pasur nevojë të paguani dhe duke shkelur ligjin.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers