Si të merrni Adobe After Effects falas

After Effects

 • Gradë
  (4.5/5)
 • Shqyrtime: 255
 • Licenca: Versioni i provës
 • Shkarkimet: 11.1k
 • Versioni: 16.1
 • E pajtueshme: Mac/Win

Dëshironi të përdorni Adobe After Effects falas pa paguar për një abonim prej 21 dollarësh? Le të zbulojmë se si të merrni Adobe After Effects falas dhe të filloni të testoni këtë softuer të efekteve vizuale dhe grafikë të lëvizjes tani. Gjithçka që duhet të dini për rreziqet sekrete të versioneve të plasaritura/torrent, rishikoni alternativat më të mira falas të Adobe After Effects dhe shkarkoni LUT -të e redaktimit të videove falas.

Pavarësisht sa skedarë torrent të Adobe After Effects keni parë, është e pamundur të shkarkoni After Effects falas plotësisht dhe pa abonim. Ky program është thjesht profesional dhe është i orientuar për qëllime tregtare. Mënyra e vetme që mund të provoni dhe testoni këtë softuer të efekteve vizuale dhe lëvizëse grafike është shkarkimi i Adobe After Effects Trial.

Ndërfaqja pas efekteve

Përfitimet FALAS After Effects

 • Integrimi Adobe
 • Bibliotekë e madhe e shtojcave të shkarkueshme
 • Përpunim i avancuar audio dhe video
 • Mbështetje VR
 • Përditësime të shpeshta

FAQ

 • Sa kushton versioni i plotë i After Effects?

After Effects është i disponueshëm vetëm në bazë abonimi. Çmimi i Adobe After Effects është 20,99 dollarë në muaj. Përveç këtij programi, abonimi përfshin 100 GB hapësirë ruajtëse në re, Adobe Portfolio, Adobe Fonts dhe Adobe Spark me veçori premium.

Plani i dytë i pajtimit është Adobe Cloud All Apps për 52.99 dollarë/muaj. Ai përfshin një koleksion prej 20+ aplikacionesh krijuese për desktop dhe celular duke përfshirë Photoshop, Illustrator, Adobe Premiere Pro dhe After Effects, si dhe 100 GB ruajtje në re, Adobe Portfolio, Adobe Fonts dhe Premium Spark me veçori premium.

 • Çfarë do të ndodhë pas përfundimit të periudhës së provës?

Kur të përfundojë periudha provë falas e Adobe After Effects, programi thjesht do të ndalojë së funksionuari dhe do t'ju kërkojë të regjistroheni. Adobe nuk do të debitojë fondet më vete pasi nuk keni futur të dhënat e kartës.

 • A është After Effects një version i përmirësuar Adobe Premiere Pro?

Kam dëgjuar një mendim kaq të gabuar shumë shpesh. Kjo nuk është e çuditshme sepse të dy programet janë krijuar për të punuar me post-produksion video. Për më tepër, dizajni i tyre është shumë i ngjashëm, si dhe disa funksione. Por, Premiere Pro është krijuar për redaktimin e videove dhe ka shumë veçori të përshtatshme për këtë qëllim. Në të njëjtën kohë, After Effects është i përshtatshëm për lëvizjen e grafikës, efekteve vizuale dhe të ngjashme. Zgjedhja më e mirë është përdorimi i këtyre programeve së bashku.

Pse është më mirë të përdorësh një version të licencuar sesa një pirat?

Ju tashmë keni mësuar se si të merrni Adobe After Effects falas dhe tani le të diskutojmë pse është kaq e rëndësishme të merrni një version ligjor. Nuk është për t'u habitur që me një çmim dhe aftësi të tilla, herët a vonë, hakerat do të postojnë versionin e tyre të plasaritur të këtij programi. Por akoma, pse shumë përdorues preferojnë të zgjedhin një licencë dhe të paguajnë çdo muaj sesa të shkarkojnë një Adobe After Effects falas të ofruar në baza të paligjshme?

 • Mbeshtetje teknike

Mund të mbështeteni në mbështetjen e ofruar nga profesionistë nga ekipi teknik Adobe në çdo kohë të ditës.

 • Mbrojtja e hakerëve dhe viruseve

Duke shkarkuar softuer nga faqja zyrtare, ju merrni një produkt 100% të pastër dhe të provuar. Mund të jeni plotësisht të sigurt se nuk përmban ndonjë virus që mund të dëmtojë sistemin tuaj kompjuterik. Për përdoruesit që zgjodhën shkarkimin ilegal të Adobe After Effects, kërcënimi për t'u bërë viktimë e viruseve rritet disa herë.

Pothuajse 100% e të gjitha kopjeve të piratuara të programeve përmbajnë ndryshime në kodin origjinal të programit. Instalimi i plasaritjes së palicencuar të Adobe After Effects, nuk e dini kurrë se kush dhe për çfarë qëllimi është hakuar dhe çfarë ndryshimesh mund të bëhen në kodin e programit. Lloje të ndryshme të malware (për shembull, viruse, trojanë) mund të integrohen në një program pirate, si mjete të anashkalimit të aktivizimit.

 • Shpejtësia

Ju nuk duhet të jeni nervoz sepse kompjuteri juaj është i ngadalshëm siç ndodh shpesh kur përdorni kopje të piratuara. Softueri i licencuar nuk e ngadalëson kompjuterin tuaj. Duke punuar me aplikacionin e piratuar After Effects, ju humbni kohë. Shpejtësia e versioneve të piratuara shpesh zvogëlohet për shumë arsye. Shumë shpesh, programe të ndryshme që postohen në rrjet kanë softuer shtesë të integruar. Mund të jetë plotësisht e panevojshme për përdoruesin, por është instaluar pa pëlqimin e tij/saj. Si rezultat, ai përdor burimet e sistemit duke ngadalësuar funksionimin e tij.

 • Besueshmëria

Ka shumë më pak të ngjarë të humbni të dhëna nëse programi dështon. Me një licencë, ju mund të punoni më shumë pa u shqetësuar. Versioni i piratuar i programit mund të fiket në mes të punës. Ndonjëherë mund të prodhojë një gabim të cilin do ta keni të vështirë ta përballoni sepse nuk ka mbështetje teknike. Nëse qëndrueshmëria dhe besueshmëria janë të rëndësishme për ju, përdorni vetëm kopje ligjore të softuerit.

 • Pa rreziqe

Përdorimi i shkarkimit ilegal të Adobe After Effects është një shkelje e të drejtës së autorit. Si rezultat, përdoruesi mund t'i nënshtrohet përgjegjësisë penale, administrative dhe civile, veçanërisht nëse ka të bëjë me organizatat që përdorin softuer të tillë në shumë kompjuterë. Inspektimet e zbatimit të ligjit zakonisht shoqërohen me konfiskimin e kompjuterëve. Kjo çon në një ndërprerje ose ndërlikim të punës. Aktivitetet e organizatës mund të paralizohen dhe detyrimet ndaj klientëve dhe partnerëve nuk zbatohen. Kjo ka një ndikim të fortë në reputacionin e biznesit të kompanisë. Me programin e piraterisë, ju mund të pësoni humbje të mëdha.

4 After Effects Alternativat Falas

Nëse keni nevojë për diçka më shumë sesa redaktimi i videos, por nuk doni të paguani për softuerin After Effects, atëherë zgjidhja më e mirë do të ishte përdorimi i alternativave falas për këtë program.

Shikoni më shumë dhe zgjidhni programi më i mirë i redaktimit të videos që do të jetë perfekte për qëllimet tuaja.

Filloni të bëni prodhimin e postimeve video siç bëjnë profesionistët.

1. Natron

Logoja e Natron

Natron është një redaktues video me burim të hapur. Me përvojë relativisht të vogël, përdoruesit do të jenë në gjendje të redaktojnë pamjet video në një nivel mjaft profesional. Ky aplikacion mund të jetë alternativë Adobe After Effects kur zgjedh mjete serioze për krijimin e efekteve speciale në video. Natron ju lejon të punoni me shumë lloje skedarësh dhe formatesh. Nëse keni nevojë, funksionaliteti i këtij redaktuesi video mund të zgjerohet lehtësisht me shtojcat Open FX. Edhe pse grupi standard i funksioneve duhet të jetë i mjaftueshëm për të kryer shumë detyra. Ndër avantazhet dhe mundësitë e tjera, programi ju lejon të punoni me video me rezolucion të lartë, 2K dhe 4K.

2. BlackMagic Design Fusion

Logoja e BlackMagik

Blackmagic Fusion (i njohur më parë si Fusion dhe eyeon Fusion) është një program për paraqitjen e imazheve të zhvilluar nga Blackmagic Design. Nëse After Effects nuk është i përshtatshëm për ju, atëherë ky program mund të jetë një alternativë e mirë. Studiot e Hollivudit kanë krijuar mbi një mijë blockbuster me famë botërore me ndihmën e këtij softueri për më shumë se 30 vjet që nga shfaqja e tij.

Aplikacioni përdor një grup të fuqishëm mjetesh me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Për më tepër, ai siguron mbështetje për hapësirën tre-dimensionale dhe realitetin virtual, mundësinë e paraqitjes së rrjetit në çdo numër kompjuterësh dhe përshpejtimin e procesorit grafik. Në Fusion, përpunimi i imazhit kryhet duke përdorur sistemin e nyjeve. Kjo ju lejon të kryeni kompozim, kyçje, vizatim vektorial dhe animacion në hapësirën reale 3D, si dhe të ndryshoni shpejtësinë e riprodhimit, të vendosni gjurmimin dhe stabilizimin e imazhit.

3. Wondershare Filmora Pro

Logoja e Flimora

Nëse jeni duke bërë vetëm hapat e parë në prodhimin e videove ose After Effects duket shumë e vështirë për ju, atëherë testoni FilmoraPro. Ky program përmban më shumë se 50 cilësime të efektit të lezetshëm. Falë tyre, ju merrni një sasi të madhe mundësish për të përmirësuar videon tuaj me efekte speciale. Mund të modifikoni mprehtësinë, të shtoni ndezje, të rrotulloni videon 360 gradë, etj.

Programi ju lejon të krijoni tituj të animuar nga paravendosja e brendshme. Nëse keni nevojë të shtoni më shumë efekte natyrore, atëherë stilimi, pastruesi mat dhe shtigjet e lëvizjes do të jenë në dispozicionin tuaj. Do të theksoja gjithashtu se kjo alternativë Adobe After Effects mbështet sinkronizimin automatik të audios dhe një numër të pakufizuar të këngëve video. Nëse dëshironi, mund të aplikoni një efekt vinjete. Ky aplikacion falas është tepër i lehtë për tu punuar. Mos e humbni kohën tuaj dhe filloni të testoni funksionalitetin e tij dhe përmirësoni videot tuaja me efekte profesionale.

4. Blender

logo blender

Kjo është një tjetër alternativë e mirë për aplikacionin After Effects. Ky softuer me burim të hapur është plotësisht falas dhe në gjendje të trajtojë shumë detyra të redaktimit të videos. Shtimi i efekteve vizuale, krijimi i aplikacioneve interaktive 3D dhe grafika të animuara, dizajni i lojërave video janë ndër karakteristikat kryesore të Blender. Për më tepër, do të doja të përmendja funksione të tilla programi si hapja UV, modelimi 3D, strukturimi, simulimi i efekteve, animimi, redaktimi i videove dhe kompozimi.

LUTA FALAS për redaktimin e videove After Effects

komente falas për redaktimin e efekteve pas efekteve

Shkarkoni këto redaktimi falas i videove LUT për vlerësimin e shpejtë të ngjyrave të pamjeve tuaja video.

Shkarkoni After Effects Falas

provë pa efekte pas efekteve

Për ta testuar këtë softuer falas, shkarkoni versionin e licencuar të provës dhe provojeni atë në videot tuaja.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers