Photoshop Crack

photoshop crack logo
Не знаете дали е легално да се користи Photoshop Crack? Имате чувство дека пукнатата верзија на Photoshop може да го оштети вашиот компјутер? Дали сакате да заштедите неколку десетици долари на претплата и постојано барате работна датотека за Photoshop crack? Денес ќе одговорам на овие и на други прашања и ќе споделам неколку навистина корисни методи како да преземате ПС бесплатно.

Што е тоа Photoshop Crack?

Иако „Кршот на Photoshop“ е многу популарно пребарување денес, тој е еден од најопасните и најнезаконски начини да се користи Adobe Photoshop без да се плаќа претплата. На мрежата, секоја датотека за крек на Photoshop е обично достапна во форма на Photoshop KeyGen, лепенка или преземање господар.

Со едноставни зборови, crack значи отстранување на заштитата на софтверот креиран од развивачите за да се ограничат или контролираат функционалните можности. Главната задача на пукнатината е да се отвори затворена функционалност за бесплатно користење или целосно да се надмине системот за плаќање. На таков начин, инсталирајќи пукнатина Adobe Photoshop CC на вашиот компјутер, нелегално го заобиколувате системот за активирање и, како резултат, клучот за активирање повеќе не е побаран.

Windows Adobe Photoshop 2020

Filename: Photoshop_2020_v21.0.1.zip (преземање)
Filesize: 2,30 GB

Mac Adobe Photoshop 2020

Filename: Photoshop_2020_v21.0.1.dmg (преземање)
Filesize: 2,10 GB

Врвна акција на Photoshop Дел 1

Filename: Врвен акционен дел од Photoshop Дел 1.zip (преземање)
Filesize: 7 KB

Врвен акционен дел Дел 2

Filename: Врвен акционен дел од Photoshop Дел 2. zip (преземање)
Filesize: 9 KB

Зошто користењето крек на Photoshop е лоша идеја?

photoshop crack disadvantages

Прво безбедноста, нели? Компанијата Adobe исто така верува и гарантира дека преземајќи го нејзиниот софтвер, ќе инсталирате „чиста“ програма без скриени стапици.

Како и да е, откако ја преземавте crack Photoshop CC од непознатиот ресурс, ризикувате да се соочите со неколку сериозни проблеми. Willе ви кажам за најопасните и малициозни.

Преземете Дел 1 ПС преклоп (507 KB)
Преземете Дел 2 ПС преклоп (751 KB)

Малициозен софтвер / вируси. Добра антивирусна програма не е секогаш способна да заштити заразена датотека за крекирање на Photoshop и причината за ова е прилично едноставна. Работата е дека за да се открие каква било закана, развивачите треба да го додадат токму овој вирус во унифицираната база на податоци; само на таков начин, софтверот ќе открие закана за вашиот компјутер и ќе го излечи. Хакери кои го разбираат, создаваат нови вируси и ги вметнуваат во најдобар софтвер за уредување фотографии за компјутер.

Софтверот станува застарен брзо. Пукнатината на Adobe Photoshop, како и секој друг хакиран софтвер нема пристап до официјалните сервери и е ограничен во однос на ажурирањата. На таков начин, нема да добие никакви ажурирања, грешките нема да се коригираат и алатките нема да се подобруваат.

Нема поддршка од Adobe. Освен загарантирана безбедност, Adobe е одговорен за своите производи и кога ќе се појави било каков технички проблем, на пример, се појавува грешка или софтверот е затворен при отворање на RAW-датотеки, Техничката поддршка од 24/7 секогаш кажува како да се реши овој или оној проблем.

Говорејќи за крекувањето на Photoshop, нема да имате пристап до Техничката поддршка бидејќи вашиот софтвер не е поврзан со сметката и не е регистриран во базата.

Грешки и дефекти на системот. Распукајќи го Adobe Photoshop, хакерите честопати не внимаваат на линиите со изворен код што ги кршат или бришат воопшто. Како резултат на тоа, разни Photoshop заостанува може да се појават проблеми.

Тоа е кршење на законот. Пиратеријата е нелегална и може да ве погоди со „бонуси“ во форма на казни од 1000 УСД до лишување од слобода или имот.

Кои се законските алтернативи на крексот во Photoshop?

Дали сакате да ги совладате сите карактеристики на Photoshop или ви е потребен напреден софтвер за работа? Изберете еден од достапните планови презентирани подолу; тие имаат различни предности и нудат 24-часовна поддршка на клиентот. Еве го целиот список на сите модели на претплата на Adobe кои вклучуваат Photoshop:

1. Photoshop v21.0.1

 • Платформи: Mac OS, Windows
 • Цена: Бесплатно пробање или 19,99 УСД / месец
 • Поправете го рејтингот на уредниците
   
  (4/5)

Користејќи Photoshop Single App Plan, добивате Ps за десктоп компјутери и iPad, пристап до најновите функции и надградби, 100 GB меморија за облак, Adobe Fresco, Adobe Portfolio, Adobe Fonts и Adobe Spark

2. План за фотографирање (20 GB)

 • Платформи: Mac OS, Windows
 • Цена: 9,99 $ - 19,99 $ / месец
 • Поправете го рејтингот на уредниците
   
  (5/5)

Верувам дека е најпопуларна варијанта за претплата за професионални стрелци кога станува збор за односот цена / квалитет; ви обезбедува секоја алатка што ви треба за уредување, ретуширање и управување со слики. Вклучува Photoshop за компјутер и iPad, Lightroom, Lightroom Classic, 20 GB или 1TB облак, Adobe Portfolio, Adobe Fonts, Adobe Spark и пристап до најновите опции и ажурирања веднаш штом ќе бидат објавени.

3. Сите апликации Креативен облак план

 • Платформи: Mac OS, Windows
 • Цена: Бесплатен пробен период или 52,99 УСД / месец
 • Поправете го рејтингот на уредниците
   
  (5/5)

Планот за сите апликации е универзален пакет, кој можете да го користите за да извршите скоро какви било задачи, вклучувајќи напредно ретуширање, развој на 3Д графика, цртање, обработка на текст, уредување видео, додавање специјални ефекти, моделирање, итн. Освен сите достапни апликации вклучени во Криејтив Облак, ќе добиете 10 GB меморија за облак, лични Adobe Portfolio, Adobe и Spark фонтови.

Алтернативи за крек на Photoshop

Пред да купи Photoshop, избрајќи еден од опишаните методи, препорачувам да ги разгледате овие бесплатни алтернативи на Photoshop. Можеби, функционалноста на овие програми ќе биде доволна за да ги задоволи вашите потреби.

1. GIMP

Добрите страни+
 • Компатибилен со Linux
 • Код со отворен извор
 • Различна поддршка за приклучоци
 • Ги поддржува скоро сите RAW-датотеки
Конс-
 • Мала основа на часови за обука
 • Без обработка на пакетот
 • Верзијата за Mac OS работи несоодветно

ГИМП е крос-платформски уредник со код со отворен извор; се одликува со интуитивен интерфејс и напредни алатки за длабоко ретуширање на сликата, вклучувајќи маски, слоеви и четки што можат да се прилагодат. Покрај тоа, можете рачно да ги уредувате линиите на изворниот код и да ја подобрувате апликацијата не чекајќи го следното ажурирање.

Интересно е да се спомене дека GIMP ги поддржува сите достапни додатоци на Adobe Photoshop и може да користите прекривки, како и готови, професионални четки.

2. XnView

Добрите страни+
 • Сериска обработка
 • Поддршка на додатоци за Photoshop
 • Слајд шоу за да ја видите вашата колекција фотографии
Конс-
 • Водичот за инсталација е малку збунувачки
 • Старомоден дизајн

XnView е растерски уредник на фотографии со код со отворен извор за Windows. Благодарение на едноставен интерфејс и интуитивни алатки, оваа програма е идеална за почетници. За разлика од GIMP, XnView нуди сериска обработка на датотеки RAW и JPEG.

Заедно со можноста да ги прегледувате вашите слики на различни начини (вклучувајќи слајд шоу), XnView исто така има алатки за уредување на слики користејќи прилагодливи лизгачи, маски, слоеви, четки, ефекти и филтри.

3. Canva

Добрите страни+
 • Напредни алатки за обработка на текст
 • Погоден за основно уредување на слики
 • Одлично е да се развиваат распореди, реклами
Конс-
 • Дополнителни платени функции
 • Наметливо рекламирање

За разлика од претходните бесплатни алтернативи за Photoshop Crack, Канва се позиционира како напреден уредник за развој на дизајн, вклучувајќи разни распореди, мали рекламни банери, логоа, итн. Апликацијата е достапна преку прелистувач и како десктоп верзија.

Апликацијата исто така содржи неколку алатки за корекција на бојата и основно ретуширање на сликата, вклучително и автоматски лизгачи за подобрување на сенките, осветленоста, контрастот, алатката Crop и филтрите.

Слободни

Без оглед на планот што го користите, бидејќи Photoshop 2020 и претходните верзии поддржуваат разни приклучоци, вклучувајќи активности, преклопувања, четки и текстури. Користејќи приклучоци, може значително да го поедноставите процесот на уредување на сликата и да заштедите време.

Мат

freebies for Photoshop freebies for Photoshop

Користете ја оваа бесплатна мат акција за вашите слики ако сакате да ги освежите боите, да додадете осветленост и да ги потенцирате деталите. Совршено работи со портретни фотографии направени во природно и вештачко осветлување.

Изглед на производот

freebies for Photoshop freebies for Photoshop

Квалитативната фотографија на производот е секогаш на побарувачката, бидејќи само на таков начин можете да ги поттикнете клиентите да купат производ. Користејќи го ова дејство, ќе додадете острина и контраст на вашата фотографија, истакнувајќи ги сите производи и одделувајќи ги од позадината.

Самовило небо

freebies for Photoshop freebies for Photoshop

Доволно чудно, повеќе од 70% од сликите се направени наутро или во текот на денот кога сонцето не е под хоризонтот и можете да добиете соодветна светлина за вашите фотографии. Сепак, времето не е секогаш на ваша страна и наместо да чекате убави облаци на небото, искористете го овој бесплатен преклоп. Willе го надополни вашето небо со природни и фасцинантни облаци.

Photoshop Crack

photoshop crack logo
Откако ја преземавте пукнатината на Adobe Photoshop од неофицијални извори, ќе му наштетите на вашиот компјутер. Преземете Photoshop од официјалната страница на Adobe и користете ја без да го прекршите законот.

Ann Young

Hi there, I'm Ann Young - a professional blogger, read more

YOU MAY ALSO LIKE:
creative cloud all special offers creative cloud all special offers