Бесплатно преземање на Photoshop 7.0

Photoshop 7.0

 • Ранг
  (4/5)
 • Осврти: 11к
 • Лиценца: Бесплатно
 • Преземања: 14k
 • Верзија: 7.0
 • Компатибилен: Mac/Windows/Microsoft

Ако се прашувате каде и како да најдете легална врска за бесплатно преземање на Photoshop 7.0, мојата статија ќе ви помогне во тоа. Исто така, ќе кажам за неколку бесплатни алтернативи на Photoshop 7.0 и ќе дадам одговори на најчесто поставуваните прашања за Photoshop.

интерфејс Photoshop 7.0

Предности на Photoshop 7.0

 • Неутрализира прашина, гребнатини, флеки и брчки на сликата
 • Поддршка за WBMP
 • Веб транспарентност - променете ја транспарентноста за да ја подобрите транспарентноста во веб-графиката
 • Ја одржува јасноста на векторската слика и текстот
 • Поддршка за текст - користете проверка на правопис со пребарување и заменете

Најчесто поставувани прашања

 • Со кој оперативен систем е компатибилен Photoshop 7.0?

Photoshop 7.0 работи на Windows 10 x64 без да користи режими за компатибилност. Единствениот голем проблем е што треба да имате 1 TB или помалку слободен простор на хард дискот. Во спротивно, Photoshop 7.0 воопшто нема да работи.

 • Која е цената на целосната верзија на Photoshop?

Photoshop 7.0 повеќе не е поддржан од Adobe. Но, можете да го преземете Adobe Photoshop 23.1 (најновата верзија) за 9,99 долари месечно. Откако ќе ја купите програмата, ќе можете да ги користите сите функции и да добивате ажурирања.

 • Дали бесплатниот пробен период работи подеднакво добро на macOS и Windows?

Бесплатната пробна верзија на Adobe Photoshop 7.0 работи подеднакво добро на Windows 10 (64-bit) или Windows 7 (64-bit), како и на macOS 10.15, 10.14 или OS 10.13.

 • Дали е можно да се преземе пробната верзија на Photoshop 7.0 на официјалната веб-страница?

Не. Бидејќи оваа верзија повеќе не е поддржана од Adobe, не можете да преземете ниту целосна ниту пробна верзија.

 • Кои се придобивките од користењето на верзијата 7.0?

Една од главните предности е тоа што можете лесно да направите мали промени во кадарот. Можете да го промените тонот на кожата, да креирате копија од сликата во висока резолуција, да ја прилагодите осветленоста итн.

Пиратска верзија Photoshop 7.0

Во моментов, Photoshop 7.0 се смета за застарена верзија на програмата, бидејќи беше објавена пред 18 години и повеќе не можете да ја преземете од официјалната веб-страница. Поради ова, станува се потешко да се најде официјалната верзија.

Во моментов, има многу пиратски сајтови кои нудат наводно официјални врски за преземање на Photoshop 7.0 за компјутер. Но, треба да знаете дека преземањето софтвер од такви страници ќе доведе до голем број негативни последици. Имате ризик да добиете вируси на вашиот компјутер и да отворите пристап до вашите лични податоци и лозинки. Затоа, за сигурна и квалитативна работа, ве советувам да ја користите лиценцираната верзија на оваа програма и да ја преземете на официјалната страница на Adobe.

Можност за добивање програма со падови

Работејќи во пиратска верзија на Photoshop 7.0, не можете да избегнете падови. За време на работата, програмата може да се сруши, а дејствата што ги извршувате ќе бидат многу бавни. Исто така, имајте на ум дека ако користите хакирана верзија на Photoshop 7.0, ажурирањата ќе ви поминат.

Закана од вирусна инфекција

Ако инсталирате Adobe Photoshop 7.0 од торенти, најверојатно вашиот компјутер ќе биде заразен со вируси и разни малициозни програми. Ваквите вируси и програми можат да донесат негативни последици и ќе биде тешко да се ослободите од нив. Работата со програмата ќе стане проблематична и ќе направи компјутер да се замрзне. Исто така, ризикувате да ги оштетите важните датотеки со вируси кои влегуваат во вашиот компјутер по преземањето и инсталирањето на хакирана програма.

Повреда на Законот

Кога преземате Photoshop за компјутер од пиратски сајтови, не добивате само вируси, туку и го прекршувате законот за авторски права. Поради ова, може да добиете парична казна или да бидете изведени пред лицето на правдата.

Бесплатни алтернативи на Photoshop 7.0

Ако поради некоја причина не можете да преземете бесплатен Photoshop 7.0, ве советувам да обрнете внимание на неговите алтернативи претставени подолу.

1. Pixlr

логото на pixlr
Добрите
 • Интерфејсот и алатките се слични на оние во Photoshop
 • Поддршка за маски и слоеви
 • Голем број на ефикасни алатки
Конс
 • Многу реклами
 • 45% од функционалноста е ограничена во бесплатна верзија

Pixlr е една од најдобрите веб-базирани апликации и пристојна алтернатива за бесплатно преземање Photoshop. Ако не ви пречи отсуството на Ps plug-in, оваа апликација е токму она што ви треба. Откако ќе поставите слика, можете да користите слоеви, печати за клонирање, маски, алатки за селекција за да ја подобрите.

2. PhotoScape

логото на фотопејзаж
Добрите
 • Поддршка за RAW формат
 • Професионални алатки за уредување слики
 • Пристап до дигитална графика и корекција на бои
Конс
 • Повеќето функции се ограничени во слободен пристап

PhotoScape е прекрасна алтернатива за бесплатно преземање на Photoshop 7.0 за искусни и почетници корисници. Им овозможува на корисниците да креираат проекти за дизајн, да уредуваат портрети, да конвертираат RAW датотеки итн. Освен тоа, програмата вклучува неколку посебни табови за постпродукција на слика, работа со видео и GIF-датотеки.

3. GIMP Photo Editor

логото на gimp фото едитор
Добрите
 • Може да се користи на Linux
 • Професионални алатки за ретуширање на слики
 • Маски, слоеви и ефекти
 • Отворен извор
Конс
 • Перформансите се полоши од оние на неговите аналози

GIMP е целосно опремен уредувач на слики со отворен код и одлична алтернатива на Adobe Photoshop. Има многу алатки за ретуширање на слики, подобрување на светлината, работа со слоеви, маски итн.

4. Inkscape

логото на inkscape
Добрите
 • Извонредни алатки за векторска графика
 • Погоден за слаби компјутери
 • Поддржува формат RAW
Конс
 • Не за професионално уредување слики
 • Слабо развиени маски и слоеви

Inkscape е ефикасна програма за креирање и уметнички и технички илустрации. Алатките им овозможуваат на корисниците да ретушираат снимки, да произведуваат логоа или банери и да користат различни четки. Оваа алтернатива на Photoshop 7.0 е погодна и за извршување на какви било задачи со векторска графика.

5. BeFunky

забавно лого
Добрите
 • Низа алатки за уредување слики
 • Извонредни четки
 • Поддршка за RAW датотеки
 • Огромен избор на ефекти и декор елементи
Конс
 • Многу реклами

BeFunky е една од најдобрите алтернативи за преземање Photoshop 7.0. На корисниците им нуди многу ефекти, текстури и напредни поставки за постпродукција на слика. Покрај корекција на боја и отстранување на мали предмети, програмата може да се пофали со посебни јазичиња за создавање колажи и графички дизајн.

Бесплати

За удобна работа во Photoshop 7.0, препорачувам да ги користите дејствата дадени подолу. На овој начин ќе ги направите вашите креации уникатни и поубави.

професионални дејства на Adobe Photoshop со fixthephoto

Преземете го Photoshop 7.0 бесплатно

Photoshop 7.0 бесплатен засекогаш

Можно е бесплатно преземање на Photoshop 7.0 за да се истражат сите можности и уникатни карактеристики на програмата. Исто така, можете да научите како да креирате свои интересни проекти.

GET 60% OFF GET 60% OFF