Adobe Audition Бесплатно

Adobe Audition

 • Ранг
  (4.7/5)
 • Осврти: 320
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Преземања: 14,5К
 • Верзија: CC
 • Компатибилен: Mac / Win

Кога ќе ја слушнете бесплатна Adobe Audition, веројатно размислувате за ресурсите на торентот, нели? Што ако ти кажам за легален начин да ја добиеш најновата верзија на софтвер за производство на аудио и музика во 2 клика?

аудиција cc интерфејс

Бесплатни предности на Adobe Audition:

 • Лесен за користење
 • Професионални алатки
 • Облачно складирање
 • Тесна интеграција со други апликации на Adobe
 • Поддржува сериско уредување
 • Може да додадете додатоци за да ги подобрите звучните записи
 • Многу уметнички аудио ефекти

Најчесто поставувани прашања

Ако сè уште имате какви било прашања, прочитајте ги овие најчесто поставувани прашања. Сигурен сум дека ќе најдете одговори на повеќето од нив.

 • Може ли да го користам Бесплатниот пробен период повеќе од еднаш?

Не, бесплатниот пробен период е достапен само еднаш за секоја апликација во Creative Cloud.

 • Може ли да добијам какви било попусти на моите претплати?

Да, Adobe е доста дарежлив со учениците и наставниците и им дава попуст до 60% на избраниот план. Освен тоа, треба да ја посетите официјалната веб-страница на Adobe за време на празниците за да не пропуштите пријатни попусти од програмерите.

 • Што ако го инсталирав софтверот, но тој не работи на мојот компјутер?

Најверојатно, вашиот компјутер едноставно не ги исполнува минималните барања на системот, не заборавајте да ги проверите. Исто така, може да се поврзе со малициозен софтвер (вируси) што ги имате на вашиот компјутер.

Во секој случај, треба да пристапите кон поддршката и да се консултирате со нив, бидејќи секој случај може да бара различен пристап.

Зошто не можам да користам бесплатно преземање на Adobe Audition со крек?

Секој од нас, веројатно, си постави вакво прашање, бидејќи ќе ви заштеди пари. Верувам дека 10 долари месечно за овој професионален софтвер е голема работа, иако многу луѓе не се согласуваат и сметаат дека е неприфатливо.

 • 10 долари месечно или казна од 1000 долари?

Пред неколку години, Verizon, AT & amp; T, Cablevision, Comcast и Time Warner воведоа систем за борба против нелегална дистрибуција на авторско дело. Причината за тоа беше колку стана популарно користењето нелегален софтвер.

Се прашувате што вклучува тоа? Првото нешто што ќе наидете е предупредување во вашето сандаче. Ако, сепак, продолжите да користите ресурси на торент, вашиот провајдер ќе ве исклучи и, конечно, ќе ве повика на суд.

Знаеш што? Никој нема да ви даде никакви предупредувања на суд, ќе мора да платите казна од 1000 американски долари. Сега, размислете уште еднаш, кој е подобар, 60 или 1000 УСД?

 • Добијте практично искуство со вируси

Значи, ја преземавте бесплатната Adobe Audition од тракерот за торенти. Сега треба да почекате преку реклами, апликацијата да започне или да стори нешто, а потоа се појавува порака дека вашиот систем не успеал да се вчита.

Сето ова се должи на вирусите што хакерите ги вградуваат со вашиот „бесплатен“ софтвер. Многумина од нас мораа да се справат со вируси во кој било момент од животот и знаеме дека добар компјутерски поправач ќе ве чини повеќе од вашата месечна претплата.

 • Заборавете на ажурирањата

Ако некогаш сте користеле нелегален софтвер, веројатно знаете дека пиратската копија се разликува од легалната, бидејќи таа не може да се ажурира. Вашата верзија ќе биде вечно исклучена и нема да се преземаат ажурирања.

 • Нема поддршка од клиенти за вас

Замислете ја следнава ситуација: вашата бесплатна Adobe Audition нема да започне или, можеби, алатките што редовно ги користите исчезнаа, апликацијата престана да реагира и е невозможно да се користи.

Ако користите легален софтвер, можете да контактирате со техничка поддршка, да разговарате со кој било достапен менаџер и да ја дознаете причината за дефект во неколку минути.

Доколку користите нелегална верзија, ќе ви биде одбиен помошта.

 • Грешки и заостанувања се вашите најдобри пријатели

Можеби ќе ве изненади, но хакерот прилично значително го менува изворниот код на софтверот пред да го постави на торент.

Тие модифицираат некои контроли за уредување и дури може да ја расипат низата. Само замислете дека некој отстранил неколку завртки од вашиот стол, па следниот пат кога ќе седнете на неа, дефинитивно ќе паднете и столот ќе ви биде скршен.  

5 бесплатни алтернативи на Adobe Audition

Ако некогаш сте се занимавале со софтвери за создавање аудио и музика, сигурно знаете колку можат да бидат комплицирани. За да ве спасам од потребата од надминување на десетици различни апликации, избрав топ 5 најдобри Adobe Audition бесплатни алтернативи.

1. Audacity

лого на смелост
Добрите
 • Многу опции за аудио уредување
 • Совршен за дијалози, звучни ефекти и сечење музички нумери
 • Поддржува снимки со повеќе траки
 • Сериска обработка
Конс
 • Поставена ограничена карактеристика во споредба со Аудицијата
 • Не поддржува неразрушувачко уредување

Ако сакате да започнете подкаст или да снимате музика или едноставно ви треба алатка за составување и конвертирање на некои аудио примероци, тогаш Audacity ќе биде совршена опција за вас.

Тоа е моќен бесплатен аудио уредник со отворен извор, кој е достапен за секого бесплатно. Дрскоста работи добро со звук до 32 бита / 384 kHz со вградено анти-алиазирање.

Лесно е да се увезат, мешаат и комбинираат аудио траки (стерео, моно, па дури и мултитрак снимки), а исто така се репродуцира излез како единечен аудио.

Оваа одлична бесплатна алтернатива на Adobe Audition, исто така, нуди флексибилно уредување сè до нивото на избор, како и спектрограми и спектрален преглед за да ви овозможи да ја анализирате фреквенцијата.  

2. AV Audio Editor

лого на аудио уредник
Добрите
 • Бесплатно без ограничувања или водени жигови
 • Моќен рекордер
Конс
 • Крива на стрмно учење
 • На некои алатки им треба рафинирање

Има едноставен интерфејс со панел со алатки на горниот дел, што овозможува лесно да се идентификува секој од нив.

Множеството алатки е збирка на основни инструменти за аудио уредување, ефекти и мемории.

Една од најуникатните карактеристики на оваа апликација за аудио уредување е табулаторот „Mix“.

Отвора прозорец за музичко уредување и ви овозможува истовремено да уредувате и мешате неколку аудио нумери.

Beе биде многу корисно за уредување на подкаст со два или повеќе извори на звук. Во ова јазиче, можете да го поделите звукот на посебни песни, да ја регулирате јачината на звукот и засилувањето, да го нормализирате звукот.  

3. Reaper

лого на жетва
Добрите
 • Крос-платформа
 • Повеќеканално снимање
 • Прилагодлив
Конс
 • Без интегрирани алатки или петелки
 • Комплициран интерфејс

Reaper ви овозможува да снимате звук во реално време, ви овозможува виртуелни алатки и целосна конзола за мешање, вистинско уредување на нотации и ви овозможува пренесување глас.

За разлика од многу други конкурентни DAW, можете да го користите за да креирате свои менија, панели, алатки и макроа. Исто така, можете да ги промените темите за кожата и бојата на интерфејсот.

Сепак, треба да запомните дека Reaper е комплицирана апликација, за која е потребно време да се научи, па веројатно не е толку погодна за почетник.

4. Ardour

лого на жар
Добрите
 • Апсолутно бесплатно
 • Поддржува додатоци
 • Отворен извор
 • Создавање и свирење виртуелни миди инструменти
Конс
 • Нема виртуелна тастатура Миди
 • Нема снимени примероци

Ако претпочитате нешто со отворен извор, но сакате повеќе од она што може да го понуди Audacity, тогаш препорачувам да го пробате Ardor.

Тоа е целосно функционална работна станица со многу корисни функции за креирање и уредување. Willе ве чини 0 долари и доаѓа со целосно отворен извор.

Апликацијата може да обработи многу комерцијално достапни додатоци како VST, Ladspa и lv2. Исто така, ми се допаѓа тоа што можете да се поврзете со џек-сервер, контролори на OSC и миди за да се синхронизирате со други апликации и опрема.

5. Ocenaudio

логото на окенаудио
Добрите
 • Исчисти го интерфејсот
 • Многу филтри
 • Корисен анализа на спектрограмот и датотеките
Конс
 • Не поддржува редење на ефекти

Овој бесплатен аудио уредник има алатки за мастеринг и ви овозможува да обработувате неколку големи датотеки истовремено, без преоптоварување на нови корисници.

Ocenaudio доаѓа со избор на интегрирани филтри и поддржува додатоци за VST, за да можете да додадете повеќе. Сепак, не ми се допаѓа тоа што воопшто не е со отворен извор.

За разлика од смелоста, нема да можете да го прилагодувате неговиот код, ако тој не ги исполнува вашите специфични барања.

Преземете Adobe Audition Free

преземете аудио-аудиција

Преземете ја Adobe Audition и тестирајте ја пред да се претплатите 7 дена. Сигурен сум дека ќе бидете задоволни со неговиот интерфејс и одличните карактеристики што недостасуваат видео и сет на алатки.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers