Adobe Bridge бесплатно

Adobe Bridge

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 135
 • Лиценца: Бесплатно
 • Преземања: 2.1k
 • Верзија: 11.1.1
 • Компатибилен: Mac/Win

Ако сакате да добиете силен креативен менаџер на ресурси за да ви ја олесни работата со датотеки, тогаш Adobe Bridge бесплатно ќе биде совршен за вас. Со негова помош, ќе можете лесно да гледате, организирате, уредувате и споделувате креативни ресурси. Еве, ќе ви кажам с about за овој софтвер и ќе ве научам како да го преземете бесплатно.

интерфејс на adobe Bridge

Не избрзувајте со заклучоци дека не постои начин да се добие бесплатна, официјално поддржана верзија на Photoshop. Подготвив неколку корисни совети за тоа како да добиете бесплатен Photoshop без да ги загрозите важните функции за уредување слики.

Предности на Adobe Bridge:

 • Едноставно за користење
 • Централизирани поставки за боја
 • Практична сериска обработка
 • Лесно е да извезувате слики
 • Поддржува Retina и HiDPI дисплеи со функција за скалирање
 • Не е тешко да испраќате фотографии на Adobe Stock
 • Автоматско управување со кешот
 • Брза организација и редење на панорамски и HDR слики

Најчесто поставувани прашања

 • Што е Adobe Bridge?

Adobe Bridge е менаџер на датотеки што има централно складирање на датотеки и многу функции за уредување на серии. Користејќи го овој софтвер, можете да заштедите време и да ја олесните работата со датотеки.

 • Како можете да го користите Adobe Bridge?

Овој софтвер е корисен за креативни фотографи и видеографи бидејќи им помага да управуваат со своите визуелни средства брзо и квалитативно. Како што споменав порано, Adobe Bridge во голема мера заштедува време и ви овозможува брзо да пронајдете датотеки. Исто така, има неколку дополнителни функции, вклучително и преземање датотеки во Adobe Stock и Adobe Portfolio и увоз на датотеки од камери и мобилни уреди.

Прочитајте го овој преглед и дознајте повеќе за Портфолио на Adobe бесплатно.

 • Колку чини Adobe Bridge?

Иако можете да го добиете овој софтвер како посебно купување апсолутно бесплатно, корисниците ретко го прават тоа. Причината за ова е фактот дека тој е главно дизајниран за работа со Adobe програми и, потоа, е вклучен во планот Adobe Creative Cloud. Овој план чини 52,99 долари месечно ако го купите за една година и 79,49 долари-ако го купите како еднократно купување.

Дознајте повеќе за Бесплатно Adobe Creative Cloud.

 • Дали има попусти за ученици / наставници?

Да, има 60% попуст за целото семејство на апликации за CC!

 • Каде да научите Adobe Bridge?

можете да најдете многу курсеви кои ве учат како да го користите овој софтвер како дел од студискиот план што ги вклучува повеќето часови за Креативен облак. Постојат одделни курсеви, кои исто така се вклучени во Creative Cloud, објаснувајќи како да се работи со секоја програма.

Научете како да добиете Попуст на Adobe Creative Cloud.

Зошто е опасно да се користи испуканата верзија на Adobe Bridge бесплатно?

Ако користите нелегален софтвер, потоа може да се соочите со многу проблеми. Подолу, ќе ви кажам за најсериозните. Се надеваме, после ова, ќе користите само легален софтвер.

Користењето пиратски софтвер е нелегално

Ако преземете бесплатна илегална верзија на Adobe Bridge или било кој друг нелегален софтвер, може да станете жртва на сајбер криминалци и да добиете тужба за кршење на законот за авторски права. Ова се случува затоа што компанијата во развој троши многу пари и време на својот производ за да постигне успех. Компанијата не сака да дозволи бизнисот да биде уништен од некој што ќе го украде неговиот софтвер. Така, тие ги пронаоѓаат оние што го инсталираат илегално, а потоа ги тужат. Ви препорачувам да не се занимавате со нелегален софтвер бидејќи ќе биде десет пати поскапо да купите официјална верзија на софтверот отколку да платите казна за користење нелегален.

Секогаш постои шанса да го заразите вашиот компјутер со разни вируси

Многу корисници дури и не сфаќаат дека кога инсталираат нелегален софтвер на нивните компјутери од непознати веб -страници, дозволуваат многу вируси да влезат во нивниот систем и да го оштетат. Во најдобро сценарио, ова ќе бидат рекламни вируси. Меѓутоа, исто така, постои можност датотеката за торент да содржи тројанец или дури и датотека што им дава на хакерите целосен пристап до вашите лични податоци. Ако не сакате да ги ставите вашите податоци во опасност, преземете само легален софтвер.

Ажурирањата во пиратските верзии не се достапни

Секоја програма има потреба од ажурирања и подобрувања. Само легалните верзии на софтверот можат да го понудат тоа бидејќи го контролираат производот и се обидуваат да го подобруваат цело време. Сепак, треба да сфатите дека тоа е многу тежок процес кој бара многу професионалци да работат на тоа и тие треба да бидат платени за нивната работа. Така, ако купите лиценцирана верзија на софтверот, нема да се соочите со проблеми. Сите нови карактеристики и ажурирања ќе бидат автоматски додадени во вашата програма и ќе имате пристап до поддршката за корисници исто така доколку се појави грешка. Меѓутоа, во случај да користите пробиена верзија на софтверот, нема да добиете ниту еден од нив.

3 бесплатни алтернативи на Adobe Bridge

Ако, поради некоја причина, не сакате да го користите овој софтвер и сакате да пробате добра бесплатна алтернатива на Adobe Bridge, проверете ја листата подолу и сигурно ќе најдете програма по ваш вкус.

Прочитајте за Алтернативи на Adobe Creative Cloud.

1. XnView MP

лого на xnview mp
Добрите
 • Можете да го користите на macOS, Linux и Windows
 • Поддржува повеќе од 500 формати на слики
 • Обезбедува едноставни алатки за уредување слики
 • Не е тешко да се редетира и да се прикаже конфигурацијата
 • Поддржува многу јазици
Конс
 • Ограничено пребарување против метаподатоци
 • Бесплатно само за приватна употреба

XnView MP е одлична бесплатна алтернатива на Adobe Bridge. Лесен е за употреба и работи доста брзо. Програмата поддржува над 500 формати на слики и извезува за скоро 70 формати. Покрај тоа, овој софтвер има едноставен интерфејс со кој е многу лесен за работа. XnView MP нуди основни функции за уредување слики, вклучувајќи осветлување, боја, криви и прилагодување на нивото. Освен тоа, таму ќе имате пристап до пригодна функција за обработка на серии. Со негова помош, ќе можете да ги конвертирате датотеките од еден во друг формат и да ги преименувате сите веднаш.

2. IrfanView

лого на irfanview
Добрите
 • Многу брзо и лесно
 • Обезбедува основни алатки за уредување фотографии
 • Поддржува многу формати на слики
 • Присуство на сериска обработка
 • Поддржува додаток од трети страни
Конс
 • Поставувањето опции може да биде неинтуитивно за почетните корисници
 • Само за Windows

IrfanView е уште една добра бесплатна алтернатива на Adobe Bridge. Тоа е најкористениот софтвер за трети лица за управување со фотографии на пазарот и тотално го заслужува овој успех. Како прво, програмата е лесна и не зазема многу простор на вашиот уред, што е совршено за секој што користи Windows. Исто така, овој софтвер поддржува многу формати на слики и нуди многу можности за лесно прегледување слики и основно уредување фотографии. Покрај тоа, овој софтвер поддржува сериска обработка на фотографии ако треба да го намалите товарот додека работите со неколку слики во исто време. Сепак, главната предност на IrfanView е фактот што поддржува додатоци од трети страни. Тие ќе ви дадат уште повеќе карактеристики без потреба да плаќате дополнително.

3. FastStone Image Viewer

лого на прикажувач на слики faststone
Добрите
 • Многу алатки за основно уредување фотографии
 • Идеален за споредување и сортирање на многу слики
 • Обезбедува најдобри контроли на тастатура
Конс
 • Недостаток на оцена на фотографии
 • Може да биде бавно од време на време

FastStone е следната бесплатна алтернатива на Adobe Bridge. Иако овој софтвер поддржува помалку формати од другите слични програми, тој сепак ги има врвните позиции на пазарот. FastStone може да се пофали со едноставен интерфејс што ви овозможува да гледате голем број фотографии и да ги уредувате веднаш. Исто така, овој софтвер нуди многу одлични алатки за уредување слики. Поддржува сериска обработка за конвертирање и преименување датотеки, создавање слајд шоу со повеќе од 150 убави ефекти на транзиција и музичка поддршка, обезбедува можност за снимање екран. Најголемата предност на софтверот е тоа што добива редовни ажурирања со поддршка за поголем број формати и нови функции.

Преземете го Adobe Bridge бесплатно

лого на adobe Bridge бесплатно засекогаш

Преземете го Adobe Bridge бесплатно и ќе можете да работите со најмоќните менаџери за креативни средства. Ви овозможува лесно да гледате, организирате, уредувате и споделувате голем број креативни средства веднаш. Исто така, со нејзина помош, ќе имате можност да соработувате со различни библиотеки и да ги објавувате вашите слики во Adobe Stock директно од Bridge.

Get 40% OFF Get 40% OFF