Како да добиете Adobe After Effects бесплатно

After Effects

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 255
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Преземања: 11,1k
 • Верзија: 16.1
 • Компатибилен: Mac/Win

Сакате да користите бесплатен Adobe After Effects без да плаќате за $21-месечна претплата? Ајде да откриеме како бесплатно да го добиеме Adobe After Effects и да започнеме со тестирање на овој софтвер за визуелни ефекти и движечки графики во моментов. С All што треба да знаете за тајните опасности од испукани/торентни верзии, прегледајте ги најдобрите бесплатни алтернативи на Adobe After Effects и преземете бесплатни LUT -уреди за уредување видео.

Без разлика колку торентни датотеки на Adobe After Effects видовте, невозможно е да преземете бесплатни After Effects целосно и без претплата. Оваа програма е чисто професионална и е ориентирана на комерцијални цели. Единствениот начин на кој можете да се обидете да го тестирате овој софтвер за визуелни ефекти и движечка графика е преземање на Adobe After Effects Trial.

интерфејс за ефекти

БЕСПЛАТНИ Предности After Effects

 • Adobe интеграција
 • Голема библиотека со додатоци за преземање
 • Напредна аудио и видео обработка
 • VR поддршка
 • Чести ажурирања

Најчесто поставувани прашања

 • Колку чини целосната верзија на After Effects?

After Effects е достапен само на претплата. Цената на Adobe After Effects е 20,99 долари месечно. Во прилог на оваа програма, претплатата вклучува 100 GB облак складирање, Adobe Portfolio, Adobe Fonts и Adobe Spark со врвни карактеристики.

Вториот план за претплата е Adobe Cloud All Apps за 52,99 долари месечно. Вклучува колекција од 20+ креативни десктоп и мобилни апликации, вклучувајќи Photoshop, Illustrator, Adobe Premiere Pro и After Effects, како и 100 GB облак складирање, Adobe Portfolio, Adobe Fonts и Premium Spark со врвни карактеристики.

 • Што ќе се случи по завршувањето на пробниот период?

Кога ќе заврши вашиот бесплатен пробен период на Adobe After Effects, програмата едноставно ќе престане да работи и ќе бара од вас да се претплатите. Adobe нема да ги дебитира средствата самостојно, бидејќи не ги внесовте податоците за картичката.

 • Дали After Effects е подобрена верзија на Adobe Premiere Pro?

Многу често слушав такво погрешно мислење. Тоа не е чудно бидејќи и двете програми се создадени за да работат со видео пост-продукција. Покрај тоа, нивниот дизајн е многу сличен, како и некои функции. Но, Premiere Pro е создаден за уредување видео и има многу погодни карактеристики за оваа намена. Во исто време, After Effects е погоден за движење графика, визуелни ефекти и слично. Најдобар избор е да ги користите овие програми заедно.

Зошто е подобро да се користи лиценцирана верзија отколку пиратска?

Веќе научивте како бесплатно да добиете Adobe After Effects и сега да разговараме зошто е толку важно да се добие легална верзија. Не е изненадувачки што со таква цена и можности, порано или подоцна, хакерите ќе ја објават својата испукана верзија на оваа програма. Но, сепак, зошто многу корисници претпочитаат да изберат лиценца и да плаќаат секој месец отколку да преземаат бесплатен Adobe After Effects понуден на нелегална основа?

 • Техничка поддршка

Може да сметате на поддршката што ја даваат професионалци од техничкиот тим на Adobe во секое време од денот.

 • Хакери и заштита од вируси

Преземање софтвер од официјалната страница, добивате 100% чист и докажан производ. Можеби сте целосно сигурни дека не содржи вируси што можат да го оштетат вашиот компјутерски систем. За корисниците кои избраа нелегално преземање Adobe After Effects, заканата дека ќе станете жртва на вируси се зголемува неколку пати.

Речиси 100% од сите пиратски копии на програми содржат промени во оригиналниот програмски код. Инсталирање на нелиценцирана пукнатина Adobe After Effects, никогаш не знаете кој и за која цел е пробиен и какви промени може да се направат во програмскиот код. Различни видови малициозен софтвер (на пример, вируси, тројанци) може да се интегрираат во пиратска програма, како средство за бајпас за активирање.

 • Брзина

Не мора да бидете нервозни бидејќи вашиот компјутер е бавен како што често се случува кога користите пиратски копии. Лиценцираниот софтвер не го забавува вашиот компјутер. Работејќи со пиратската апликација After Effects, губите време. Брзината на пиратските верзии често се намалува поради многу причини. Мошне често, разни програми што се објавуваат на мрежата имаат дополнителен вграден софтвер. Можеби е целосно непотребно за корисникот, но е инсталиран без негов/нејзиниот договор. Како резултат на тоа, ги користи системските ресурси што ја забавуваат неговата работа.

 • Доверливост

Многу е помала веројатноста да изгубите податоци ако програмата не успее. Со лиценца, можете да работите повеќе без грижи. Пиратската верзија на програмата може да се исклучи среде работа. Понекогаш може да предизвика грешка со која ќе ви биде тешко да се справите бидејќи нема техничка поддршка. Ако стабилноста и сигурноста ви се важни, користете само легални копии од софтверот.

 • Нема ризици

Употребата на нелегално преземање на Adobe After Effects е кршење на авторските права. Како резултат на тоа, корисникот може да подлежи на кривична, административна и граѓанска одговорност, особено ако се работи за организации кои користат таков софтвер на многу компјутери. Инспекциите за спроведување на законот обично се поврзуваат со одземање компјутери. Ова доведува до застој или компликација на работата. Активностите на организацијата можат да бидат парализирани и обврските кон клиентите и партнерите не се извршуваат. Ова има силно влијание врз деловната репутација на компанијата. Со програмата за пиратство, може да претрпите големи загуби.

4 Бесплатни алтернативи After Effects

Ако ви треба нешто повеќе од уредување видео, но не сакате да плаќате за софтверот After Effects, тогаш најдобриот избор ќе биде да користите бесплатни алтернативи за оваа програма.

Погледнете повеќе и изберете го најдобар софтвер за уредување видео што ќе биде совршено за вашите цели.

Започнете да правите видео -продукција како што прават професионалците.

1. Natron

Лого на Натрон

Natron е уредник на видео со отворен код. Со релативно мало искуство, корисниците ќе можат да уредуваат видео снимки на прилично професионално ниво. Оваа апликација може да биде алтернатива на Adobe After Effects при изборот на сериозни алатки за создавање специјални ефекти во видеото. Natron ви овозможува да работите со многу видови датотеки и формати. Доколку ви треба, функционалноста на овој видео уредник може лесно да се прошири со отворени додатоци за девизни средства. Иако стандардниот сет на функции треба да биде доволен за извршување на многу задачи. Меѓу другите предности и можности, програмата ви овозможува да работите со видео со висока резолуција, 2K и 4K.

2. BlackMagic Design Fusion

Лого на BlackMagik

Blackmagic Fusion (порано позната како Fusion и eyeon Fusion) е програма за распоред на слики развиена од Blackmagic Design. Ако After Effects не е соодветен за вас, тогаш оваа програма може да биде убава алтернатива. Холивудските студија создаваат преку илјада светски познати блокбастери со помош на овој софтвер повеќе од 30 години од неговото појавување.

Апликацијата користи моќен сет на алатки со лесен интерфејс. Покрај тоа, таа обезбедува поддршка за тродимензионален простор и виртуелна реалност, можност за мрежно рендерирање на кој било број компјутери и забрзување на графичкиот процесор. Во фузија, пост-обработката на сликата се изведува со помош на системот за јазли. Ова ви овозможува да изведувате композиција, копчиња, векторски цртежи и анимации во вистински 3D простор, како и да ја промените брзината на репродукција, да поставите следење и стабилизација на сликата.

3. Wondershare Filmora Pro

Лого на Флимора

Ако ги преземате само првите чекори во производството на видео пост или After Effects ви изгледа премногу тешко, тогаш тестирајте го FilmoraPro. Оваа програма содржи повеќе од 50 одлични поставки за ефект. Благодарение на нив, добивате огромна можност да го подобрите вашето видео со специјални ефекти. Можете да ја измените острината, да додадете одблесок, да го ротирате видеото за 360 степени, итн.

Програмата ви овозможува да креирате анимирани наслови однапред поставена внатрешност. Ако треба да додадете повеќе природни ефекти, тогаш стајлинг, мат почиста и патеки за движење ќе ви бидат на располагање. Исто така, би сакал да напоменам дека оваа алтернатива на Adobe After Effects поддржува автоматска синхронизација на аудио и неограничен број видео записи. Ако сакате, можете да примените ефект на вињета. Оваа бесплатна апликација е неверојатно лесна за работа. Не трошете време и започнете со тестирање на неговата функционалност и подобрете ги вашите видеа со професионални ефекти.

4. Blender

лого на блендер

Ова е уште една пристојна алтернатива на апликацијата After Effects. Овој софтвер со отворен код е потполно бесплатен и може да се справи со многу задачи за уредување видео. Додавање визуелни ефекти, создавање интерактивни 3D апликации и анимирана графика, дизајн на видео игри се меѓу главните карактеристики на Blender. Покрај тоа, би сакал да ги споменам програмските функции како што се одвиткување со УВ, 3D моделирање, текстурирање, симулација на ефекти, анимирање, уредување видео и компонирање.

БЕСПЛАТНИ ЛУТИ за уредување видео After Effects

бесплатни совети за уредување видео после ефекти

Преземете ги овие бесплатно уредување видео LUT за брзо оценување на бојата на вашата видео снимка.

Преземете го After Effects бесплатно

бесплатен пробен период adobe after effects

За бесплатно тестирање на овој софтвер, преземете ја лиценцираната пробна верзија и тестирајте ја на вашите видеа.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers