Adobe PDF Бесплатно

Adobe PDF

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 324
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Преземања: 2,4k
 • Верзија: DC
 • Компатибилен: Mac/Win

Adobe PDF free е меѓународен стандарден софтвер за прегледување, потпишување и коментирање на PDF документи. Можете да заборавите за купишта хартиени документи користејќи Adobe PDF, што е објективно една од најдобрите програми за работа со PDF -датотеки.

бесплатен интерфејс adobe pdf

Бесплатни придобивки од Adobe PDF

 • Adobe PDF е бесплатен за употреба
 • Можете да ја заштитите безбедноста на вашите лични податоци
 • Лесно е да се пренесат документи и податоци помеѓу различни платформи
 • Adobe PDF е едноставен за употреба
 • Оптималните се опциите за лизгање, вклучување и зумирање
 • Брзото вчитување на графичката NVIDIA им овозможува на корисниците брзо да се префрлаат помеѓу страниците
 • Различни деловни професионалци можат да најдат употреба за Adobe PDF

Најчесто поставувани прашања

 • Што е Adobe PDF?

Бесплатниот читач на Adobe PDF е софтвер што се користи насекаде низ светот за да гледа, потпишува, споделува, печати и забележува PDF -датотеки. Тој е единствен бидејќи е единствената програма од ваков вид што им овозможува на корисниците да работат со целата содржина што можете да ја најдете во датотеки од овој формат. Бидејќи е поврзан со услугите за облак обезбедени од Adobe, тоа значи дека можете да работите на вашите датотеки во секое време и насекаде.

 • Дали Adobe PDF е бесплатен?

Да, оваа програма е апсолутно бесплатна, можете да преземете PDF читач од Adobe на нивната веб -страница, само побарајте ја соодветната икона.

 • Зошто треба да размислувам за префрлување на платена Adobe PDF?

Со купување претплата на Adobe PDF, добивате пристап до дополнителни функции како што се конвертирање на PDF датотеки во датотеки Microsoft Word, Excel, PowerPoint или RTF што можете да ги уредувате, спојувате неколку датотеки во една и добивате повеќе облак складирање.

 • Дали има студентски попуст кога купувате Adobe PDF?

Ако сте ученик на наставник, можете да добиете 60% попуст на сите апликации Creative Cloud, вклучително и Adobe PDF.

 • Може ли да користам Adobe PDF бесплатно на мојот паметен телефон?

Да ти можеш. Да ги искористите предностите на бесплатниот Adobe Reader преземете, одете на одредена страница на Google Play или iTunes App Store.

Последиците од користењето на пиратската верзија

Многу корисници се обидуваат да најдат пробиени верзии на апликации, дури и без да сфатат колку скриени опасности можат да ги следат откако ќе кликнат „Преземи“.

Ризик од погрешна или лоша апликација

Ова е најчестиот и најмалку сериозниот проблем што може да го добиете. Едноставно, ќе ја преземете апликацијата што не ја сакате (со „бонус“ од реклами) или онаа што не работи.

Ако барате добри зделки за одлични апликации, проверете ги достапните Попусти на Adobe Creative Cloud.

Може да добиете вирус

Покрај вирусите, кога се обидувате да го добиете пробиеното Adobe PDF, може да наидете на секакви проблеми дури и во фазата на преземање. Или ќе треба да испратите СМС-порака или да платите за отпакување или преземање, да поминете низ тони скокачки банери, итн. Кога конечно ќе го инсталирате софтверот на вашиот компјутер, тој ќе биде заразен од вируси што во голема мера ќе ја забават неговата работа .

Откријте како можете да преземете Бесплатно Adobe Creative Cloud.

Добриот производ бара поддршка

Ако Adobe PDF беше пробиен, нема да има достапни ажурирања. Програмерите ги поддржуваат и подобруваат своите производи само кога имаат пари да го направат тоа. Многу корисници не го разбираат тоа, сепак, развојот на дигитални производи е напорна работа која вклучува многу луѓе, кои сакаат да заработат пари за работата што ја работат.

Бесплатни алтернативи на Adobe PDF

Во случај да има какви било причини зошто не можете да работите со Adobe PDF или сакате да испробате друга програма, еве листа на бесплатни алтернативи што можете да ги користите за работа со PDF датотеки.

1. Foxit Reader

лого на foxit reader
Добрите
 • Лесен за користење
 • Мала големина
 • Брзо
Конс
 • Не работи со PDF датотеки што имаат Flash анимација
 • Нема оптичко препознавање текст
 • Може да инсталирате непотребни алатки на вашиот компјутер

Foxit Reader е удобен PDF читач базиран на облак, кој ви овозможува да соработувате на вашите PDF-датотеки со други корисници. PDF датотеки може да се креираат на различни начини (од скенирање, со помош на конверзија од датотеки DOCX, PPT или XLSX, со спојување неколку датотеки во една, итн.).

Покрај соработката, ќе можете да ја следите историјата на вашите датотеки, да ги гледате сите што ги отвораат и да испраќате известувања до сите што го читаат документот.

Конечно, ако сте загрижени да ги чувате вашите датотеки безбедни или често работите со чувствителни податоци, Foxit Reader обезбедува различни заштитни средства, почнувајќи од лозинки до енкрипција на датотеки.

2. Nitro Reader

лого на нитро читач
Добрите
 • Лесен за употреба и точен
 • Уредување текст, слика и страница
 • Интегрирани алатки за е -потпишување
 • Интерфејс сличен на MS Office
 • Импресивна поддршка за формат на датотека
Конс
 • Десктоп верзијата Nitro Pro функционира само како Windows PDF читач

Ако барате програма што е погодна за употреба, има интуитивен интерфејс и многу напредни карактеристики, тогаш Nitro Reader треба да биде една од вашите најдобри опции. Со негова помош, можете да креирате, споделувате и заштитувате вашите PDF датотеки. Можете лесно да ги прилагодите сите датотеки со бои, фонтови и различен распоред.

Можете да работите на еден документ со вашиот тим, имајќи опција да предложите измени, да обезбедите и да адресирате какви било повратни информации. Заштитата може да се направи со помош на лозинка. Датотеките што ги креирате во оваа програма може да се отворат во основа во секој PDF читач.

Дознајте повеќе за отворање и конвертирање на а PDF датотека.

3. Preview

лого за преглед
Добрите
 • Анимираните GIF -ови може лесно да се окрупнат
 • Преглед на изгубената репродукција
Конс
 • Невозможно е да се уредат шифрирани PDF датотеки без оригиналната датотека
 • ISO-стандардизирани PDF-датотеки не се поддржани
 • Може неочекувано да ги избришете PDF -датотеките

Прегледот доаѓа со секој Mac компјутер, но не треба да ве измами да мислите дека му недостасуваат можности. Има с everything што му треба на читачот на PDF, вклучувајќи ја и можноста за додавање прибелешки, спојување повеќе датотеки во една, работа со различни форми и заштита на вашите датотеки со лозинки. Тоа е одличен избор и за професионална и за лична употреба.

4. PDFpen

лого на pdfpen
Добрите
 • Повеќекратни формати за извоз
 • OCR интеграција
Конс
 • Изборот на алатки и иконите не се доволно транспарентни

Друга ефикасна бесплатна алтернатива на Adobe PDF за macOS 10.14 со карактеристики за дизајн и споделување PDF. Програмата ви овозможува да креирате форми и табели со содржини, да додавате слики, да користите електронски потписи и да ги извезувате вашите датотеки во други формати.

Програмерите неодамна ја додадоа функцијата за прибелешка која им дава можност на корисниците да коментираат датотеки и да ги означуваат без да ги изменат податоците. Покрај тоа, таа се интегрира со најдобар софтвер за OCR.

Можеби ќе ве интересира како да отворите и конвертирате a JPEG -датотека.

5. PDF-XChange Editor

лого на pdf xchange
Добрите
 • Можете лесно да ги уредувате PDF -датотеките
 • Лесно се додаваат наслови и полиња за текст
 • Работи брзо без заостанување
Конс
 • Неколку опции за прилагодување
 • Не може да извезува одделни страници
 • Тешко е да се смени големината

PDF-XChange Editor е сигурна замена на Adobe PDF Reader. Ви овозможува да дизајнирате и прегледувате датотеки, да додавате звук, да означувате и да прелистувате текст и многу повеќе. Најдобрата карактеристика што ја има овој читач е алатката што ви овозможува да препознаете текст при скенирање и да ви дозволите да пребарувате текст во документот.

Преземете Adobe PDF бесплатно

adobe pdf бесплатно

Кога користите лиценциран софтвер, избегнувате секакви проблеми поврзани со вируси и добивате висококвалитетна програма која работи без заостанувања и падови.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers