Adobe XD Бесплатно

Adobe XD

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 152
 • Лиценца: Бесплатно
 • Преземања: 2.3k
 • Верзија: 44
 • Компатибилен: Mac/Win

Adobe XD free е нова генерација алатки за UX/UI дизајн. Високата ефикасност и погодност ви овозможуваат да креирате проекти за дизајн и прототипови на кориснички интерфејс за мобилни и веб -апликации бесплатно сега.

интерфејс adobe xd

Предности на Adobe XD Free

 • Интерфејс со чист изглед
 • Лесно создавање содржина за кориснички интерфејс
 • Текстот се менува со големина исто како и во Photoshop и Illustrator
 • Нема дополнителни приклучоци потребни за прототипирање
 • Алатка за повторување мрежа

Најчесто поставувани прашања

 • Што вклучува бесплатната верзија за преземање на Adobe XD?

Може да добиете бесплатно преземање на Adobe XD со вашиот план за почеток. Покрај тоа, со планот, ќе добиете 2 GB во Creative Cloud и основна библиотека со фонтови Adobe, до една активна заедничка спецификација за дизајн и еден активен заеднички прототип.

Може да го добиете почетниот план во случај да веќе имате Adobe ID, Enterprise ID или Федерален ID. Можете исто така да добиете пристап до Experience Design CC со помош на CC Packager. Само контактирајте со вашиот ИТ -администратор ако имате CC за тимови или CC за член на претпријатие без пристап до CC апликација за апликација.

 • Дали има попусти за учениците/наставниците по завршувањето на бесплатниот пробен период?

Да, попустот е прилично импресивен и не само за XD, туку и за целото семејство на апликации CC. Тоа е 60%!

 • кој оперативен систем работи XD?

Ова можете да го проверите на нивната Страница за системски барања.

 • Како да го добијам и инсталирам?

needе ви треба Adobe ID и лозинка. Прочитајте ја оваа статија за тоа како можете да инсталирате постари верзии или да најдете ажурирања за вашите Adobe апликации.

 • Имам проблеми со инсталирање на XD, што треба да направам?

Еве еден сеопфатен водич за смена на проблеми од Adobe кој ќе одговори на сите ваши прашања поврзани со проблеми со преземање, инсталација или ажурирање.

 • Во која верзија на XD можам да користам инсталација и развој на приклучоци?

XD верзија 13.0 и погоре ќе ги поддржува овие карактеристики.

 • Дали можам да добијам додатоци бесплатно?

Да, не мора да плаќате за додатоци во моментов.

 • Како да креирам додаток?

Во менито XD, одете во Додатоци > Развој > Создадете додаток за да ја отворите конзолата за развивачи Adobe I/O.

За повеќе детали за тоа како можете да креирате, тестирате и внесете додатоци во списокот во апликацијата, прочитајте ја оваа детална документација за програмери на Adobe XD.

 • Имам проблеми со инсталирањето на моите додатоци.

Имате функција за поддршка во рамките на вашите додатоци што ви овозможува да контактирате со неговиот развивач и да најдете решенија за сите проблеми што ги имате.

Размислете за скриените ризици при Adobe XD CC Crack

Користењето било каков пиратски софтвер ќе доведе до голем број реални проблеми. Најлошото, можеби дури и не знаете дека доживувате какви било проблеми само затоа што не се сите очигледни.

Сајбер -криминалците се насочени кон нови компјутери во Азиско -пацифичкиот регион

Алијансата за деловен софтвер процени дека околу 3 од 5 програми и апликации инсталирани на компјутери во Азиско -пацифичкиот регион се нелегални, со што на хакерите им се даваат значителен број заразени компјутери за да им помогнат во нивните сајбер -злосторства.

Мајкрософт неодамна отвори Тест за набавка на тест за купување компјутери во Азија и откри дека неверојатни 83% од сите нови компјутери (тоа се 4 од 5) во регионот се продадени со инсталиран нелегален софтвер на нив ! Уште повеќе, 84% од тие компјутери доаѓаат со малициозен софтвер. Овие компјутери имаа анти-вируси и Windows Defender беа оневозможени, што овозможи да се користат алатки за пробивање со цел да се активира овој нелегален софтвер. Луѓето што ги купиле овие компјутери се изложени на голем ризик.

Трошоците за користење пиратски софтвер може да бидат поостри отколку што се очекуваше

Луѓето избираат да добијат Adobe XD crack мислејќи дека штедат пари. Сепак, на долг рок, ефектот е обично спротивен и многу од нив завршуваат со плаќање повеќе отколку што би платиле за легалната копија.

При испитување на компјутери со претходно инсталиран нелегален софтвер, Мајкрософт откри дека тие најчесто биле заразени со тројанци и вируси. Тројанците им дозволуваат на хакерите да добијат пристап до уреди, да крадат лични податоци, додека вирусите можат да ги избришат вашите датотеки, да ги прекинат безбедносните апликации, да испратат спам и да преземаат малициозен софтвер на компјутерите.

На крајот, може да станете предмет на кражба на идентитет или да треба да го замените компјутерот.

 • Не ја пропуштајте шансата и искористете една од овие Попусти на Adobe.

Заштитете се себеси од сајбер -криминалци

Нема подобра заштита од сајбер -криминалци отколку користење правен софтвер.

Кога купувате компјутер, проверете дали му кажувате на вашиот трговец дека не сакате пиратски софтвер и проверете дали вашиот трговец е искрен и сигурен. Останете подалеку од какви било сомнителни зделки.

Бесплатни Adobe XD алтернативи

Ако сакате да пробате повеќе бесплатни апликации за дизајнирање, проверете ги овие ефикасни програми што можете да ги користите апсолутно бесплатно.

1. Mockplus

adobe xd алтернативен mockplus
Добрите
 • Широка библиотека со компоненти подготвени за употреба
 • Интуитивен
 • Брзо прототипирање без никаков код
 • 3000+ нови SVG икони
 • Брзо создавање интерактивни жични рамки/прототипи
Конс
 • Извоз на дизајни достапни само за корисници со платена претплата
 • Не е поддржано на Линукс

Програмерите на Mockplus одлучија да ги поедностават тешките задачи и произведоа софтвер што брзо ќе создаде секој прототип што го сакате. Достапно е и за Windows и за Mac и е дизајнирано да се користи за креирање и анализа на прототипови за мобилни, десктоп и веб-апликации.

Програмерите се обидоа да го минимизираат времето потребно за креирање прототип, затоа нема дополнителни алатки во апликацијата, само најсуштинските.

2. Sketch

алтернативна скица на adobe xd
Добрите
 • Заедница на активни корисници и ресурси
 • Способност за работа на повеќе прегледи истовремено со „Artboards“
 • Врз основа на вектори и свесни за пиксели
 • Развиен за дизајн на интерфејс и работни процеси за веб и мобилни апликации
 • Средства со лесен извоз
 • Интегриран мрежен систем
Конс
 • Не е поддржано на Линукс
 • Треба да купите лиценца

Скицата е развиена од страна на Bohemian Coding, холандска компанија, како векторски уредник. Се користи главно за UI и UX дизајн на веб и мобилни апликации.

Оваа апликација има свој .sketch формат за зачувување датотеки, иако можете да ги користите и најчестите, како што се PNG, JPG, TIFF, WebP, итн. Инженерите на апликации и веб -развивачите можат да ги користат овие дизајни за креирајте апликации и веб -страници.

3. Figma

adobe xd алтернативна фигма
Добрите
 • Веб -апликација
 • Можност за соработка во реално време
 • Основна карактеристика споредлива со Adobe XD
 • Може да се интегрира со Slack
 • Мобилни прегледи во живо
Конс
 • Работниот тек не е ефикасен

Figma е онлајн услуга за развој на интерфејс и прототипирање со можност за соработка во реално време. Исто така, може да се интегрира со корпоративен гласник Slack и алатка за прототипирање на високо ниво Framer. Програмерите на Figma тврдат дека нивниот софтвер е главната конкуренција за производи за прототипирање на Adobe.

Оваа услуга има план за претплата. Можете да направите само еден проект бесплатно. Клучната особеност на Figma е тоа што е облачна услуга без офлајн апликација. Да се биде меѓу-платформа е уште една придобивка од оваа апликација. Тоа е нешто што Sketch и Adobe XD, најблиските конкуренти на Figma, го немаат.

Преземете Adobe XD Free

adobe xd преземете бесплатно

Преземете го Adobe XD бесплатно ако барате беспрекорен и мазен прототип и дизајн. Можете исто така да соработувате со други дизајнери кои исто така користат верзии на Adobe XD Windows или Mac.

, ќе имате корист од оваа апликација ако веќе користите производи на Adobe, како што се Illustrator или Lightroom. Преземете Adobe XD за Windows или Mac и уживајте во ефикасноста и едноставноста на овој софтвер.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers