adobe-stock-бесплатно
Како да користите берза Adobe и да преземате бесплатни Adobe берзански слики?

Adobe Stock Бесплатно

Adobe Stock

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 230
 • Лиценца: Пробна верзија
 • Премини: 10,4к
 • Верзија: Целосна лиценца
 • Компатибилен: Mac/Win

Дали сакате да користите Adobe Stock бесплатно, да преземате бесплатни слики на Adobe Stock, шаблони, илустрации, видеа без да плаќате 30 долари месечно? Подолу ќе ви кажам за единствениот легален начин за бесплатно преземање слики од Adobestock и давање мала листа на пристојни бесплатни алтернативи на Adobe Stock.

интерфејс за акции на adobe

БЕСПЛАТНИ Предности на акциите на Adobe

 • Една од најголемите библиотеки со фотографии
 • Проширена група алатки
 • Цврсто поврзана со други производи на Adobe
 • Оптимизација
 • Пребарување со вештачка интелигенција и одлично автоматско комплетирање

Единствениот начин да го користите Adobe Stock бесплатно 30 дена е да преземете бесплатен пробен период на Adobe Stock. Getе добиете пристап до повеќе од 100 милиони фотографии. Getе добиете 10 стандардни средства на Adobe Stock на 1 ден. Првото и најважното нешто за мене е дека не мора да го кршите законот за авторски права. Бесплатната пробна верзија е апсолутно легална. Исто така, вреди да се спомене дека нема да бидете ограничени во функционалноста. Сите алатки и карактеристики достапни во платената верзија се исто така присутни.

Добијте Lightroom бесплатно за уредување на вашите фотографии.

Најчесто поставувани прашања за берза за акции на Adobe

Ако с still уште имате какви било прашања, прочитајте ја оваа листа со Најчесто поставувани прашања што ќе одговори на сите нив.

 • Може ли да ја користам бесплатната пробна верзија неколку пати?
Не, користењето на бесплатен пробен период е достапно само еднаш за секоја програма за една сметка на Adobe ID.

Дали можам да го сменам мојот претходно избран план за претплата?

Да. Одете на официјалната страница на Adobe. Пријавете се на вашата сметка и изберете ја опцијата што ви треба во делот „Мои претплати“.

 • Дали можам да си ги вратам парите ако не ми треба програмата?

Да, ако не поминале 14 дена од последното плаќање. Контактирајте со тимот за техничка поддршка и наведете причина за враќање на парите.

 • Може ли да добијам попуст?

Да. Adobe е дарежлив со учениците и наставниците, нудејќи им попусти за фотографии на Adobe Stock до 60%. Исто така, ако не сте студент или вработен во образовна институција, следете ги вестите од официјалната страница, компанијата објавува за разни промоции еднаш месечно.

 • Што треба да направам ако го имам инсталирано софтверот, но тој не работи?

Проверете ги минималните барања и споредете ги со можностите на вашиот компјутер. Ако овие податоци се совпаѓаат, контактирајте со поддршката. Вашиот компјутер може да има вируси или да се сруши системот.

Зошто не можам да преземам фотографии и да ги користам бесплатно?

Ако некогаш сте работеле со нечии фотографии, на пример, користеле за проект или банер, веројатно сте виделе дека се заштитени со авторски права, но не обрнавте многу внимание на овој факт. Како по правило, неискусните дизајнери не користат слики без Adobe. Тие само ја зачувуваат секоја фотографија од Интернет и продолжуваат да работат со неа.  

Ако сте еден од нив, ќе имате судски проблеми и казна од 2.500 американски долари . Секоја фотографија, видео и слика поставена на Интернет може да биде заштитена со авторски права. Неговото прекршување може да повлече судење и парична казна, работа во заедница или дури и затвор.  

5 најдобри бесплатни алтернативи за акции на Adobe

Ако не сте задоволни со месечната исплата за Adobe Stock или неговата функционалност и алатки, можете да ги испробате овие бесплатни алтернативи на Adobe Stock и shareware.

1. Shutterstock

лого на затворач
Добрите
 • Најголемата база на датотеки
 • Вграден уредувач на слики
 • Сликите може да се купат со претплата или поединечно
Конс
 • Висока цена за претплата

Shutterstock ја има најголемата библиотека со слики во светот. Неговата колекција се состои од повеќе од 200 милиони бесплатни слики. Шатерсток исто така има широк избор на видео, музика и уреднички ресурси, како и сопствена содржина. Основана е во 2003 година и е пионер на моделот за претплата за фотографија.

Сликите може да се купат поединечно или со претплата. Претплатниците можат да ја користат алатката за уредување Shutterstock, што им овозможува многу брзо да ги прилагодат и коригираат фотографиите. Овде можете да извршите сечење и да додадете филтри.

2. Време на соништа

лого за соништа
Добрите
 • Многу бесплатни слики и видеа
 • Евтина претплата
Конс
 • Лошо оптимизирана страница
 • Несовршени карактеристики за пребарување

Dreamstime е релативно нов ресурс со добра репутација. Првично создадена како бесплатна веб -страница за акции, таа е популарен извор на слики за многу рекламни агенции, списанија и медиумски компании. Сликите се продаваат со претплата или со кредити (плаќање за преземање).

Колекцијата Dreamstime се состои од повеќе од 81 милиони фотографии, видеа, музика и звучни ефекти, илустрации и векторски слики. Можете исто така да преземате податоци со висока резолуција без авторски права и јавен домен на оваа страница.

3. Депозитни фотографии

лого на депозитни фотографии
Добрите
 • Лесна навигација
 • Достапна претплата
Конс
 • Прилично мала база на датотеки во споредба со конкурентите

Ова е уште една добра веб -страница со конкурентни цени што ќе им одговара на оние што бараат бесплатни слики со акции. Библиотеката се состои од повеќе од 75 милиони бесплатни фотографии, графики, вектори и видеа кои не бараат хонорари и има многу широк избор во некои категории.

На пример, делот „Медицина и здравје“ содржи повеќе од 1,7 милиони фотографии. Датотеките може да се купат преку претплата или кредитен план со единечна нарачка. Веб-страницата исто така има прифатлива опција во вредност од 9,99 долари месечно за 10 слики со висока резолуција и векторски слики.

4. 123RF

Лого на 123rf
Добрите
 • Одлични карактеристики за пребарување
 • Голема база на датотеки
Конс
 • Скапа претплата

123RF е обезбедувач на содржини за микро акции што не бара надоместоци за лиценцирање. Веб -страницата прави многу промени постојано и има одличен систем за пребарување слики. Можете да изберете од преку 103 милиони бесплатни фотографии, векторски слики, видеа и аудио датотеки.

123RF, исто така, нуди поширок спектар на категории од некои други сајтови. За да испратите фотографија, треба да купите кредити, да добиете пакет за преземање или да се претплатите на план.

5. Алеми

лого на Алама
Добрите
 • Една од најдобрите бази на датотеки
 • Едноставно пребарување
Конс
 • Премногу скапа претплата во споредба со конкурентите

Алами е онлајн архива од над 140 милиони акции фотографии, векторски слики и видеа. 100.000 нови слики се додаваат во колекцијата секој ден. Оваа услуга нуди фотографии со повисок квалитет од другите страници. Сликите се составени многу добро. Тие се уметнички и динамични.

Регистрацијата не е потребна за да купите слика. Исто така, нема потреба да купувате кредити или претплата. Цената започнува од 19,99 долари и зависи од видот на лиценцата и големината на датотеката што ви треба. Покрај тоа, Alamy нуди голем избор на креативни слики.

Преземете Фотошоп бесплатно да направите професионално уредување фотографии.

Преземете бесплатни фотографии за уредување фотографии

добијте бесплатни необработени фотографии од fixthephoto

Погледнете ја нашата колекција бесплатни фотографии што можете да ги користите за да ги практикувате вашите вештини за уредување фотографии или да ги испробате претходно поставените Lightroom, акции на Photoshop без да ангажирате модел или да купувате фотографии.

Користете Adobe Stock Free

преземете бесплатен пробен период за adobe

За да ја тестирате оваа платформа, претплатете се на официјалната пробна верзија. Тоа ви дава можност да користите бесплатен Adobe Stock еден месец. Сега можете да користите бесплатна акција на Adobe 30 дена.

GET 60% OFF GET 60% OFF