Adobe Portfolio бесплатно

Adobe Portfolio

 • Ранг
  (4.5/5)
 • Прегледи: 590
 • Лиценца: Бесплатно судење
 • Премини: 11,8к
 • Верзија: 20.0.0
 • Компатибилен: Mac/Win

Користејќи бесплатна веб -страница на Adobe Portfolio, не треба да учите HTML или CSS програмски јазици, програмерите работеа напорно за да ги автоматизираат сите процеси за вас. С All што треба да направите е да соберете некои од правилните елементи за дизајн со тоа што ќе ги поставите во одредена област за распоред.

Ако сте креативна личност, веројатно треба да имате убаво и оригинално портфолио. Сепак, квалитетен софтвер за креирање веб -страници може да чини многу, освен ако не зборуваме за Adobe Portfolio. Факт е дека кога купувате една апликација или сите апликации, добивате Adobe Portfolio БЕСПЛАТНО. Ова не значи дека треба да купите еден од овие планови на Adobe, можете да ја испробате бесплатната пробна верзија на Adobe Portfolio и да го тестирате креативното портфолио на облак.

портфолио интерфејс

Бесплатни придобивки за Adobe Portfolio

 • Не бара познавање на програмски јазици
 • Широк избор на карактеристики и шаблони
 • Чести ажурирања и техничка поддршка
 • Може да работи интегрирано со други софтвери Creative Cloud
 • Не бара дополнителни трошоци

Најчесто поставувани прашања

 • Може ли да добијам попуст за избраниот план?

Да, компанијата Adobe е дарежлива и има многу убави понуди за студенти, наставници и деловни компании.

 • Кои се некои од карактеристиките што доаѓаат со Adobe Portfolio?

Изработувајќи креативен изглед на портфолио на облак, ќе добиете десетици алатки и карактеристики, меѓу кои ќе најдете: Елегантен распоред, флексибилен сопствен дизајн, одговорен дизајн, беспрекорно синхронизирање со вашите проекти Behance.

 • Која веб -страница можам да креирам со Adobe Portfolio?

Од уметност, илустрација, фотографија, графички дизајн, мода, архитектура, анимација до веб дизајн и многу повеќе. Можете да ги испратите вашите фотографии на страниците на Adobe Portfolio и да поставите различни креативни позадини.

 • Колку чини претплатата за Портфолио?
Freeе добиете бесплатно Adobe Portfolio, избирајќи претплата на Adobe Creative Cloud All Apps што чини 52,99 долари или Единствена апликација по цена од 20,99 долари.
 • Како се поврзани и поврзани Behance и Portfolio?
Може да наидете на многу табели за споредба Behance vs Adobe Portfolio, бидејќи тие се сосема различни, но ако ги поврзете заедно, сигурно ќе постигнете одлични резултати. Прво, креирате веб -страница користејќи Портфолио, потоа поврзете ги двете услуги заедно и направете ја вашата веб -страница видлива за милиони гледачи.

Зошто не можам да преземам Adobe Portfolio и да го користам бесплатно?

Adobe Portfolio е онлајн услуга и до неа може да се пристапи само преку официјалната верзија Creative Cloud. Сајтовите, распоредот и вашите портфолија развиени на оваа платформа се чуваат на личен хостинг за кој треба постојано да плаќате. Значи, единствениот начин за бесплатно преземање на Adobe Portfolio е да ја добиете пробната верзија на Creative Cloud.

3 најдобри бесплатни алтернативи за Adobe Portfolio

Ако Adobe Portfolio не ви одговара поради некоја причина, цената е превисока или достапните функционалности не ги задоволуваат вашите потреби, можете да се обидете да искористите и тестирате неколку бесплатни алтернативи на Adobe Portfolio.

1. Mural

мурално лого
Добрите
 • Лесно за ракување
 • Погоден за почетници
 • Многу бесплатни шаблони
Конс
 • Бесплатната верзија е ограничена во функционалноста

Муралот е една од најлесните услуги што можете да ги користите за да го изградите вашето портфолио. Има удобни контроли, и што е најважно, за разлика од апликацијата Adobe Portfolio, не е преоптоварен со секакви карактеристики, различни додатоци, што го прави процесот комплициран за почетници. Може да земете готов распоред од колекцијата и да го уредите за да одговара на вашиот стил.

Мурал е идеален креатор на портфолио за писатели, консултанти, специјалисти за маркетинг, менаџери на производи, инвеститори и научници.

2. Wix

лого на wix
Добрите
 • Паметен избор на распоред
 • Голема основа
 • Поддржува додатоци за видео и аудио
Конс
 • Прилично комплицирано за почетници

Wix се фокусира на поширок опсег на креирање веб -страници. Овие момци ви дозволуваат да креирате веб -страници од буквално секаков вид, така што со внимателен избор, навистина е можно да се имитираат најдобрите страници на Adobe Portfolio со портфолија, без разлика дали се работи за фотограф или веб -дизајнер.

Wix нуди повеќе од петстотини уникатни шаблони создадени од водечки дизајнери, како и колекција од четириесет различни додатоци за галерии за да го прикажат вашето портфолио. Плус, поддржува видео и аудио.

3. Fabrik

лого на фабрик
Добрите
 • Стилски дизајн
 • Одлични додатоци
 • Целосно прилагодлив распоред
Конс
 • Нападни реклами

Платформата Fabrik ги нагласува најважните карактеристики за прикажување на вашите фотографии - елегантен дизајн со модерни карактеристики за да ви помогне да ја подобрите перцепцијата на вашето портфолио. Сите теми доаѓаат со разработени карактеристики што ви овозможуваат да уредувате распоред, бои и предмети во дизајнот.

И покрај фактот дека Фабрик е платена платформа, можете да го користите бесплатниот пробен период 14 дена.

Користете Adobe Portfolio Free

лого на бесплатна пробна портфолио на adobe

Изберете еден од плановите и користете ја бесплатната пробна верзија на уредникот на Adobe Portfolio за да го тестирате и креирате вашето портфолио за веб -страницата.

creative cloud all special offers creative cloud all special offers